EU4 - İmparatorluklarınız
20170108184103_1.jpg

Fransa'yla böyle İngilterecilik oynayabildiğimizi bilmiyordum :D
[+] 1 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cw için zaten pu cbsi eventle geliyor bende 1500 olmadan almıştım fakat LD %80lerdeydi
Ara
Kaç diplomatın varsa aynı anda bitecek şekilde başlat diplo-annex'i. Çünkü bitince -3 Rep. geliyor.
Ara
Biliyorum da üşeniyorum ona ya :D
Ara
qjNPVZ.jpg

Şu etkinlik için Delhi ile oynuyorum ama bence pek iyi gitmiyor. Bengal sağolsun 2 defa trolledi Bahmanis tepemize çıktı. Bir ittifak kurayım dedim Malwa son dakikada ayrıldı planlarımı bozdu. En büyük sıkıntı teknoloji ama. Şu yeni sisteme alışamadım yav. En başta enstitü gelene kadar development kasmayayım, idea ve teknoloji açayım dedim teknoloji bir yerden sonra enstitüler -%142 falan olunca uçtu (Şu enstitü sistemi geldiğinde beri bu 3. oyunum sanırsam hala nasıl idare edeceğimi anlamadım hep bu yüzden oyunlarımı batırıyorum.). İşte hal böyle olunca bende development kasayım dedim ama o da çok yavaş geliyor yani şu anda istediğim seviyeye gelemememin sebebi bu, en azından öyle sanıyorum. Şu anda Gücerat'ı parçalayıp bir an evvel Bahmanis'e savaş açmam lazım. Bu adam Juanpur'a yardırdıkça yardırıyor, hayır aynı zamanda savaştan sonra Guarantee atıyor, biz de dalamıyoruz, ortada kaldık. İlerletmiyor bir türlü.

QvzZmj.jpg

Oyundan çıkmadan önce baktım şu anda müttefiklerimin tamamı Bahmanis'e savaş açmam halinde yardıma gelecek. Malwa da olsa yaklaşık 140-150K askerimiz oluyor, Bahmanis'in de 50 küsür bin vardı ancak tam emin olamıyorum savaş açana kadar artacaktır. En azından Ledger böyle gösteriyor.

MoBLmM.jpg

Bu arada o Sihizm olan yere baktım, işte Kutsal Merkez vs. bonuslarıyla şu anda dönüştürmesi imkansız. Dönüştürme oranı olarak mı geçiyor tam bilmiyorum ama şu anda -%8.6 mı ne öyle bir şey yani eğer Bahmanis'i yenersem etkinliğe dahil olma şansım olabilir :D

Sizin öneriniz, uyarınız vs. varsa söylerseniz çok müteşekkir olurum.
Ara
Çok yavaş kalmışsın. Oyunun başında Belucistan'ı vasal yapabilirdin, hatta Iran'dan tek şehir koparmayı başarabilseydin Persia'yı vasalın olarak kurabilirdin. Diğer devletlerin başka yönde büyüme şansı yok fazla ben senin yerinde olsam batıya doğru giderdim.
Ara
(08-01-2017, 21:45)Lothebork : Çok yavaş kalmışsın. Oyunun başında Belucistan'ı vasal yapabilirdin, hatta Iran'dan tek şehir koparmayı başarabilseydin Persia'yı vasalın olarak kurabilirdin. Diğer devletlerin başka yönde büyüme şansı yok fazla ben senin yerinde olsam batıya doğru giderdim.

Ben hiç öyle düşünmemiştim :( Batıya doğru da gidip zaman kaybetmek istemiyorum. Biliyorum mantıksız bir hareket ama ben şansımı denemek istiyorum. Bakalım neler olacak.
Ara
Grafik modun güzelmiş. Hangi modları birleştirdin?

Bahmanis epey güçlenmiş, senin yapman gereken şey Bahmanis hariç etraftaki tüm küçük ülkeleri birbir yutmak Bahmanis'e izin vermeden ama müttefik olmuşsun onlarla :( Bence iyi oynarsan devam edebilirsin.
G0kMNN.png
Ara
Teknoloji durumu göz kanatıcı cinsten  :frown: Ama teknolojide ilerlemiş bir devlette spy network kasıp teknoloji maliyetini azaltabilirsin.
Ara
(08-01-2017, 22:46)GaulTurk : Grafik modun güzelmiş. Hangi modları birleştirdin?

Bahmanis epey güçlenmiş, senin yapman gereken şey Bahmanis hariç etraftaki tüm küçük ülkeleri birbir yutmak Bahmanis'e izin vermeden ama müttefik olmuşsun onlarla :( Bence iyi oynarsan devam edebilirsin.

Modlar:

GFX Overhaul
Thick Borders And Recolored Water
TBARW Extra: Darker Water
TBARW Extra: Transparent Political Mapmode

Diğer küçük ülkelerle Bahmanis'e karşı bir koalisyon niteliğinde birlik olmak için ittifak kurdum. Adam hayvan gibi savaşıyor. Herkesi tek tek yuttu. Eğer ayrılırsam onları da yutucak. Henüz devam etmedim ama toplu saldırı ile yenebileceğimizi düşünüyorum. Ben teknoloji olarak düşüğüm ama müttefiklerin desteğiyle sayı fazlalığından kazanabilirim, yani umuyorum :)

(08-01-2017, 22:52)Blackwhist : Teknoloji durumu göz kanatıcı cinsten  :frown: Ama teknolojide ilerlemiş bir devlette spy network kasıp teknoloji maliyetini azaltabilirsin.

Aynen biliyorum. O casusluk olayını denemedim, daha doğrusu teknoloji çalma veya hızlandırma olayı varsa çok işime yarar açıkçası. Ona da bir bakacağım.

Bu arada genel bir soru sorayım herkese: Bu enstitü olayında batılı devletler haricinde oynadığınız devletlerde nasıl işi götürüyorsunuz? Ben dediğim gibi en başta teknoloji kastım sadece hiç development yapmadım. Sonra ilerledi development kastım tamamen geri kaldım. Daha önce de belirttiğim gibi bu 3. oyunum ve hala daha oturtamadım. Bu oyun geçti de başka bir oyunda batılı harici devletlerle oynarken nasıl yapayım, siz ne önerirsiniz?
Ara
20170109212959_1.jpg

Şu arkadaşın 500 kişiyi PU'ya aldığını görünce gaza gelip Fransa açtım, Provence bile düşmedi PU gerçekten.Bohemia Kralı'nın 60 yaşında çocuğu oldu. Neyse biraz yavaş kaldım galiba ama takılıyoruz
[+] 4 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu neredeyse çıktığından beri oynuyorum ama yaklaşık 1 hafta önce satın aldım.Ondan önce hep korsan oynuyordum.İlk almanın verdiği multiplayer hevesimi attıktan sonra ilk defa ciddi bir ironman oyuna başladım.
Arnavutlukla müttefik oldum.O da macaristan'la müttefikti.Osmanlı kafa atmaya çalıştı ilk hamleden güzelce sıyrıldık.Selanik önlerinde Osmanlı ordusunu yendikten sonra iş koptu zaten.Sırasıyla Venedik, beyliklerle beraber Memlük ve Genoa ile birlikte Avusturya savaş açtı.Direkt ekran görüntülerini atıyor ve bundan sonraki hamlelerimde yardım etmenizi istiyorum :D

Ara
Arkana güçlü bir GP aldıktan sonra oyun senin demektir ama şu haliyle hala tehlikedesin. Hızlıca balkanları topla, müttefik yap. Sonra da sürekli Doğu'ya genişle.
G0kMNN.png
Ara
Bence anlaşmayı yanlış yapmışsın.En azından Edirne´yi alsaydın çünkü Osmanlı ile 2. bir savaşa girdiğinde edirne ve istanbul senin ise 20 tane galley ile boğazları tutup Anadoludan takviye yapmasını engelliyebiliyorsun.Her savaşta Polonya´yı bekliyeceksen o ayrı.Eğer Osmanlı´dan başka büyüme yolu arıyorsan anlaşmada Anadolu beyliklerine claim atabileceğin yerleri alman iyi olabilir(Tabi warn yemediysen.).
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Anlaşmayı arkadaş yapmamış Arnavutluk yapmış
Ara
Beyliklerin üzerine tek tek çökeceğim.Antlaşmayı savaş lideri arnavutluk yaptı.
Ara
Farketmemişim.Akşamleğin uykuluydum. :grinn:
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Candar'ı güzel hallettik Venedik savaş açtı :D
Ara
Devrimci Almanya Oyunum:
Normal Harita:
Dini Harita:
Diplomaik Harita:
Aylık gelir: (Corruption olduğu için askeri masrafı kıstım yoksa normal gelir 200-300 arası
Oyun Sonu ekranı:
RkrjaY.png
[+] 7 üye TuranistGuy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok iyi oyun, oluşturduğun harita da profosyenel bir çalışma gibi olmuş. PUlar ve vasalları da sayarsak çok iyi genişlemişsin.
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.