EU4 - İmparatorluklarınız
Evlat, o flat terrain modu oyunu hızlandırmıyormuş bu arada söyleyeyim. Benim dediğim ayarları yaparsan hızlanır.
Ara
Fast Universalis iyi bir mod, çatur çutur hızlandırıyor mübarek.
[+] 1 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-02-2017, 19:46)Lothebork : Evlat, o flat terrain modu oyunu hızlandırmıyormuş bu arada söyleyeyim. Benim dediğim ayarları yaparsan hızlanır.

Ne demek hızlandırmıyor  :rage: :rage:

@Xepluper

Bilemiyorum.
Ara
Fransa inheritlendi.
Hollanda'yıda vassal yapıp annexledim.
Ferrara ve Livonian Order vassalım.
Hayatımda bu kadar iğrenç sınırlara sahip bir başka devletle oynamadım. 1821'e kadar sınırı törpülemeyi düşünüyorum fakat tüm dünya koalisyonda nerdeyse, sıkıntı  :angry:

F61DFC27D0919B5F2CF19B03809A3242EBB72F99
Ara
yNYk2L.jpg
6rgjYP.jpg
Ara
Avusturya Kastilyaya pu düşünce baya zor oldu ilerlemesi :( Fransaylada müttefik olamayınca çok agresiflik aldı.Beklediğimden uzun sürdü başarımı almak :/

l3JVXb.jpg
VPobOr.jpg
[+] 3 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tebrikler.
Hayatımın trollünü yediğim oyun oldu. Şu kabile ile sınır olucam diye 2 tane idea silip 2 tane kolonist aldım 2 defa sınır olduğum gibi göç yaparak uzaklaştılar. Sınır olamayacağımı anlayınca saldırıp protoctarete yaptım ama 1819 yılında tekrar sınırıma gelince bunlar iştahım kabardı ve bozup saldırdım. Sonuç olarak ufacık kabile benim world conquestimi trollemiş oldu. :(((((((((((

5LPWvj.jpg

vXkM26.jpg

WgBJz2.jpg

za8dD6.jpg
[+] 7 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Johanın oyunları bunlar Steammocking
G0kMNN.png
Ara
Ahahaha :D güzelim wc yi yakmışsın :D dedim bile sana kabilelere dikkat et.. onları halletmen gerek diye :D kendi kendini trolledin sen :D yine de güzel oyun ..güzel sabır...
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
@Probang

Almanya ile oynuyorsun, ALMANYA. Dünya kim ki ?
Ara
Savoy'un annexlenmesini beklediğim için bir sene oyunu uzattım. Danimarka sınırı hariç tüm sınırları düzelttim.
Oyun boyunca Avrupa'da tek savaşa girmediğim devlet Osmanlı oldu. Doğudaki kutsal ittifak her fırsat bulduğunda Osmanlı'ya saldırdı.
Almanya'yı Töton Tarikatı > Prusya > Almanya şeklinde kurdum. Şimdi oyunu siliyorum çok bağımlı yapıyor.

C8CC79D7544728AC89A2CFD10F1CDB77F4D07CA0

PnRkY9.png

2171895CD3DEA415AF6DF5B8F15B80DE5A47EB68

72178B307A8CA59A8C49E867ACB39F68DA4E7E20
Ara
kG2b2v.png

buda benim devam eden Prusya oyunum. Her yerin kırmızı olması dışında bir sorun yok o da pek sorun değil aslında. Hayırlısıyla 1821 e kadar oynamak istiyorum. Daha hiç bitiremedim
Ara
Kahrolsun kör eden Almanya sınırları, yaşasın tarihsel Alman sınırları.

B49816DFC5C898D60876815021FCB96F215ACFA4
[+] 1 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
P04ZPv.jpg
[+] 2 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Düşman ülkesi viran olacak Rusya büyüp Turan olacak.
Ara
kb3orD.jpg

Inca oynayıp bitirmiş hocalardan birazcık yardım gelirse hiç fena olmaz  :smiling: Başlar başlamaz adını yazamadığım yeri yuttum, tabi bu 150 dükalık bir borca soktu beni yeni aldığım yerler kendine geldiği zaman güzel bir para gelir.Tek sorunum bu reformlar tam olarak nasıl işliyor aldığım yerlerin otoritelerini düşürdüm şu anlık 0.9'luk bir artış var.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Düşürmeyecektin.
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-02-2017, 23:18)HulkSpider03 : Düşürmeyecektin.

Yapma hocam deme öyle otoriteleri düşürmemem mi gerekiyordu?
Aztek rehberinde "jax61" isimli hocanın dediğine göre otonomi vermemek gerekiyormuş bende otonomi vermedim zaten otonomisini azalttım
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Otonomisini azaltırsan da isyan riski artar. Ben genelde seri fetih yapmayı sevdiğim için otonomi artırırım. İsyan çıkmaz kafam rahat olur. Zamanla otonomi düşünce ekonomi de artar.

Tabi aldığın ülkenin ekonomisi nasıldır bilemem. Genel bi yorum bu.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.