EU4 - İmparatorluklarınız
A511964BAE2D2F4884CC9786DC9674A4002BD402Osmanlı fetihlerimiz devam ediyor. Ordular ilk hedefiniz Atlantik!
[+] 6 üye Motun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
762412E5327C5DD4D5BF05EEEDD4B8CC793D9BB6
İslamın şanlı bayrağını dünyanın dört bir yanına ulaştırdık.
Ya bir yolunu bulurum, ya da bir yol yaparım.
[+] 5 üye Hüdavendigar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tebrikler güzel oyun
[+] 1 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
This is Byzantine power This is my empie and powerfull army and navy this is great power

r3Yam1.jpg

7q2pVa.jpg
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yine harika bir iş çıkartmışsın ılgaz .. tebrik ediyorum :P
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Hile kullanıyorsun tamam ama kullanmanın da adabı vardır.
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
powerpoints şart yani tüm şehirlerin devini 30 yapcam bazılarıda 40 olacak
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu forumda ılgaz 1 jax 2
[+] 2 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aa lütfen sen varken
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Evet arkadaşları kral ılgazı alkışlıyoruuuuz
Ya bir yolunu bulurum, ya da bir yol yaparım.
Ara
gerçekten benim için oldukça şanssız bir oyun oldu. öncelikle castil aragon'u pu yaptı ve porto-eng-castil 3lü ittifağı ile beni adadan attılar fakat onlar atmadan önce ben kendimi afrikaya atmıştım. ardından büyüdüm geliştim fransa ile müttefik oldum fakat fransayı da castil-eng-savoy yedi. dolayısıyla Osmanlı'ya yanaşmaya çalıştım. onda ise otto beni rival attı. bende bütün bu yaşananlar üzerine avust hungary ve savoy ile müttefik olup kendimi korudum. spain avrupadaki savaşlarla ilgilenirken adaya adımımı attım ve gerisi geldi  :)

1L2aJ1.jpg

EcviDK.jpg
kalan tarihte emevilerin eski sınırına kadar genişleyebilirim
son olarak there is no conqueror but god   evil*
[+] 2 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlı'yı kendi topraklarına katmalısın.
G0kMNN.png
Ara
Hedefim eski emevi sınırları olduğu için ottonun anadoluya kadar olan kısmını fethederim fakat avrupayq kadar ilerlemeyebilir onun yerine tabarestana doğru ilerleyebilirim. Acaba o kadartorağı %200 e varan oelerle alsambsıkıntı olur mu  :tongue:
Ara
Çok zorunda kalmadıkça %150 yi geçme. %170 görürsen felaketlerle sonuçlanır.
Ara
Ben geçen yıl %230 lara çıktım Viyanadan Kazablankaya kadar büyüttüğüm Osmanlı 1 yıl içinde paramparça oldu mesela :/
O zamandan beri %90 ları geçmemeye çalışıyorum :P

1000. mesajı buraya atmayacaktım ya :P
Ara
%600 gördüğüm olmuştu ama çatır çatır vassallar arasında paylaştırdım toprağı. :D
Ara
Bende inf yerine maritime almak gibi bir gaflete düştüğümden vassal feedde kolay kolay kullanamayacağımı düşünüp biraz aç gözlü davranmaktan korkuyorum
Ara
5g89P5.jpg

japonyayla ilk deneyim..baştan giriyim eskiden ne güzel enforce peace yaparak japonyayı iilhak edebiliyordum fakat paradox bu özelliği kaldırdıgı için bütün vasalların cbsiz hallettim fakat no cbnin getirdiği isyanlar,yolsuzluk, stability düşüklüğü japonyayı düzeltesiye kadar 1500ü buldu. her zaman diğer ülkelerin teknolojisiin gerisinde kaldım yeni sürümde insallah bu japonyayı düşünürler de biraz da rahat oynayabilelim.sonra mingin parçalanması benim için büyük bi fırsattı ama cok güçlü ittifaklar oluştu.o yüzden fazla ilerleyemedim.
[+] 2 üye Cayenne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yıla göre gelişimin iyi değil ama japonya son yamada zorlaştı diye biliyorum. Keşke daimyo'lardan birini seçseydin.
Ara
LypG31.jpg

An itibariyle Great Power sıralamasına 7.sıradan giriş yapmış bulunmaktayız.
[+] 6 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.