EU4 - İmparatorluklarınız
Bu konu altında İmparatorluklarınızdan özet niteliğinde az sayıda görsel ve ileti paylaşımında bulunabilirsiniz, eğer bir campaign'in yarısında görsel paylaşmak istiyorsanız ve sonrasında güncelleyecek ve yeni görseller paylaşacaksanız AAR şeklinde ülkeniz için konu açmanız daha doğru olacaktır.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Erken gelen Kuzey savaşından bir kaç kare,

Düşman kuvvetlerinin sayıca üstün olması nedeniyle ve düşmanın tek geçiş şansının olduğu Nöteborg'da savunma mevzisine çekilmiş İsveç birlikleri düşmanı defalarca yenmiştir.

image.jpg

image.jpg

2015_07_11_00006.jpg
Ara
Tuskana ile italya kurma denemeleri..

DRXzNo.jpg
Ara
7Jg2mEY.jpg
G0kMNN.png
Ara
Anladığım kadarı ile bu konuya sadece oyun sonu görselleri atabiliyoruz dolayısıyla yukarıdaki arkadaşların aynı oyunun devamlarını burada paylaşmaları yasak mıdır şimdi? Konu kuralı daha anlaşılır olsa daha iyi olurdu...
AgEJOQ.jpg
Ara
Beyler bana çok nadir gelebilen Osmanlı event'i Memlüklere karşı 'Annexation War' CB'si veren 'Coalition against the Ottomans' geldi. Hani şu tarihte Osmanlı Memlüklere tek atıyor ya işte onunla ilgili event.

pVcE5vS.jpg

Fakat Memlüklerin tamamını işgal etmeme rağmen hala tamamını annexleyemiyorum. Yine eskisi gibi küçük bir toprak parçası alıp çıkabiliyorum. E ben ne anladım şimdi bu CB'den. Bizimkilerin tarihte yaptığı oyunda yapılamıyor arkadaş hayret edilecek iş. Nasıl annex atabileceğimi bilen var mı? Yoksa bu durum normal mi?

Yr524ft.jpg
G0kMNN.png
Ara
O durum oyunun dinamiklerine aykırı. Öyle bir işgalin tarihte nadir örnekleri var zaten. Dolayısıyla oyuna yansıtması zor.
Ara
Ama event'i ve cb'si var zaten ben de bunu anlatıyorum. Neyse zaten savaşı bitirdim artık.
G0kMNN.png
Ara
mYNGVmR.jpg

1563'e göre iyi genişlemiş miyim beyler?
G0kMNN.png
Ara
(23-07-2015, 13:45)GaulTurk : Ama event'i ve cb'si var zaten ben de bunu anlatıyorum. Neyse zaten savaşı bitirdim artık.
Overextension diye birşeyde var. O kadar toprağı tek seferde alırsan göçersin.
Ara
Tarihte Osmanlı Mamluge annex atmıyor zaten, vassal cekiyor gibi birsey
A leader is a dealer in hope

Ara
İyi de bi vassal çekeydik bari :D
G0kMNN.png
Ara
(23-07-2015, 13:45)GaulTurk : Ama event'i ve cb'si var zaten ben de bunu anlatıyorum. Neyse zaten savaşı bitirdim artık.

El Dorado'dan beri buglı o event. Hatta belki daha öncesi bile olabilir hatırlayamıyorum bile o derece uzun süredir buglı. Plaza'da birçok sefer dile getirdim ama sonuç olarak pen sallamadılar.
Ara
(24-07-2015, 15:34)ferevon :

El Dorado'dan beri buglı o event. Hatta belki daha öncesi bile olabilir hatırlayamıyorum bile o derece uzun süredir buglı. Plaza'da birçok sefer dile getirdim ama sonuç olarak pen sallamadılar.

O kadar Osmanlı oynadım ilk defa geldi bu event. Belli ki epey nadir geliyor ve modifierleri fazla. Ama hiçbir işe yaramadı.
G0kMNN.png
Ara
çok zor valla özellikle triggerları okuyup zorlamak bile hiç kolay değil, bayağı binde bir bir şeymiş sana olan
Ara
7bVRaL.jpg
Altın Orda oyunum 20-30 yıldır batılaşıyordum.Bu neden pek fetih yapamadım. Fakat dünya haritaları şu sıralar hep garip oluyor.Sizde oluyormudur bilmem mesela burda AI HRE yi 1550 gibi bir yılda kurmuştu.İspanyayı geçtim.
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yyp059o.jpg
G0kMNN.png
Ara
Road to Great Schism
0AlvwMf.jpg
v5jjo8.gif
[+] 3 üye Snyk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İmparatorluk çok hoş ama grafikler oyunu kötü gösteriyor.
G0kMNN.png
Ara
6k2qq9.jpg
Normandiya Çıkarması :D
[+] 5 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.