EU4 - İmparatorluklarınız
Bende sınırları ticaret bölgelerine ve eyaletlere göre bırakmaya çalışıyorum. Bazen de regionlara göre ayarlıyorum.

@GaulTurk Bu arada grafik hangi mod?
Sic Parvis Magna
Ara
(25-06-2017, 20:40)altnkurt : Bende sınırları ticaret bölgelerine ve eyaletlere göre bırakmaya çalışıyorum. Bazen de regionlara göre ayarlıyorum.

@GaulTurk Bu arada grafik hangi mod?

(17-06-2017, 21:54)GaulTurk : GFX Overhaul :rofl:

G0kMNN.png
[+] 6 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@GaulTurk uzun zamandır böyle güzel göze hitap eden sınırlar paylaşılmamıştı konuda gözüm şenlendi.
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu da benden güzel sınır seven germanyfanboylara gelsin.

F52CB86A8D6E9C8B5588EE92417DD0DBDAC13437

B49816DFC5C898D60876815021FCB96F215ACFA4

(reupload, eski sayfalarda bulamadım -üşendim-)
[+] 3 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uff işte aradığım Doçland  :up:
Ara
İlk defa bir Hindistan devletiyle oynuyorum sanırım. Daha önce Gujaratla başladığım oyun son pachtle birlikte oynanamaz olmuştu. Özbek, Pegu ve Bahmanisle müttefiğim. Delhi-Bengal /Pegu ve müttefikleri savaşında Delhi ve Bengal bana odaklanınca baya manpower kaybettim. Vjanagar- Bahmanis savaşında da Vjayanagar resmen Bahmanis topraklarını trans geçip bana gelmeye başlayınca Bengal ile ayrı barış yapmak zorunda kalınca Shan da dostluğu bozdu. Delhi, Pers-Memlük ikilisiyle dost olduğu için ona saldıramıyorum. Doğu Hint ülkeleri tamamen birbirleriyle ittifak olduğu için o yöne de ilerleyemiyorum. Kham'ı alsam arkasında manpoweri duran bir Ming var. Tek çıkış yolum Balucistan şu an. Memlük gidici, Osmanlı Pers'i sıkıştırsa Delhi'den Hindistan'ı kurmak için gerekli yerleri alabilirim ama önce 1500 altınlık borcu ödemem gerekiyor... 

Ticaret gelirini arttırmak için ticaret merkezini Bengal'e aktarmalı mıyım sizce?

BAPOWD.jpg

ZEk5jk.jpg

ok3dq7.jpg
Ara
Trade mapı da atsaydın keşke ve bölgelerdeki trade gücünü.
Sic Parvis Magna
Ara
Ne kadar rahatsız edici bir harita modu bu ya.
Ara
Bengal'in tamamını yiyip taşı derim.Her zaman kıyı ticaret noktaları daha avantajlı.Tabi state de yap Bengal bölgelerini zaten development ide gelişmiş yerler territoy de yazık olur.Jaunpur zevkli ülke ama ilk defa Hindistan da oynuyorsan biraz riskli.Delhi ve Bengal gibi iki dişli rakibin oluyor.Bahmanis ile başlamak Hindistan bölgesi için daha iyi.Onunla bölgeye ısınıp Jaunpur la dönmek daha iyi.Hindistan da erkenden büyük devletleri kesmezsen böyle ittifaklar oluşuyor ve genelde 2-3 büyük devlet arasında oyun kilitleniyor.Yine de bir 10 yıl bile beklesen illa ki bir savaş çıkacaktır, o savaştan yararlanıp birini yersin.Ordunu da biraz topla derim, 14k çok az gözüktü, Bahmanis in olası bir savaşında pat sana da savaş açabilirler.
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Daha dur bunlar iyi günlerin, biraz daha güçlen tek devlet kal orada, Ming rival ilan edip ağzının ortasına vuracak.

Save sildirten olayların en büyüğüdür.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Bengal'in önemli bir kısmını yedim ama ticari gücüm o bölgede hala yeterli değil.

Paralıları çekip yurttaş orduya döndüm ama anlamadığım bir şey var. Bengalle savaşırken teknolojik olarak aynıyız herhangi bir askeri idea almadığı halde ben ofansifi bitirmişken kaybediyorum savaşı. Düzlükte saldırdığımda da dağdaki kaleyi savunduğumda da. Bengal savaşları olmasa rahat ilerleyeceğim de üç seferdir Bengal'e girdikten sonra manpower eriyor ve regencye giriyor. 100-150 senenin net 30u regencyde geçti. Çok gıcık ediyor. Ben kimseye saldıramazken Delhi Baluchistan'ı yemeye başladı. Persle Timur'u yedi. En zayıf dönemlerinde hep regency'deydim. Paraya kıyıp dlc almak lazım sanırım...
[+] 1 üye kostok218 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
DLCler oynanışı büyük ölçüde etkiliyor maalesef.
Sic Parvis Magna
Ara
gWobQ5.jpg
Çok büyük değil ama Granada ile yapmak güzel oldu. 1 milyonuncu isyanlarından sonra da çabalarından dolayı ülkeyi ele geçirmelerine izin verdim ve yönetim revolutionary republic oldu.
[+] 5 üye Razor nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-06-2017, 17:03)Razor : Çok büyük değil ama Granada ile yapmak güzel oldu. 1 milyonuncu isyanlarından sonra da çabalarından dolayı ülkeyi ele geçirmelerine izin verdim ve yönetim revolutionary republic oldu.

Tüm bu süre boyunca İberyada mı kaldın? Genelde Afrikaya falan sıçrıyorlar.
Ara
(29-06-2017, 17:30)Zebercet :
(29-06-2017, 17:03)Razor : Çok büyük değil ama Granada ile yapmak güzel oldu. 1 milyonuncu isyanlarından sonra da çabalarından dolayı ülkeyi ele geçirmelerine izin verdim ve yönetim revolutionary republic oldu.

Evet İberya'da kaldım İngiltere Kastilyayı PU'suna almıştı yoksa daha erken bitebilirdi.
Ara
(29-06-2017, 19:34)Razor :

Evet İberya'da kaldım İngiltere Kastilyayı PU'suna almıştı yoksa daha erken bitebilirdi.

Valla profiline baktım da 115 saat diyor. Kim 115 saat Eu4 oynayıp da böyle bir başarımı alabilir ki? Daha önce korsan geçmişin var mıydı? Tebrik ederim bu arada.
Ara
(29-06-2017, 19:44)Zebercet :
(29-06-2017, 19:34)Razor :

Valla profiline baktım da 115 saat diyor. Kim 115 saat Eu4 oynayıp da böyle bir başarımı alabilir ki? Daha önce korsan geçmişin var mıydı? Tebrik ederim bu arada.
Ttnet 10 aydır internet vermiyor bende çevrimdışı oynuyorum çevrimdışı en az 500 saat oynamışıdır bir 50 saat de korsan vardır.
[+] 1 üye Razor nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
LnZXL1.jpg
Ara
Selamlar. Steam indirimleri ile oyun aldığımdan bu yana hiç EU4 oynamamıştım. Bir Karaman deneyeyim dedim. Bazı konularda şanslı çıkıp hayatta kalmayı başardım. Karaman ile ilk olarak Ramazan'ı aldım. (Osmanlı garip bir şekilde bana warned atmasına rağmen Ramazan savaşına gelmedi.) Sonra Dulkadir'i alan Akkoyunlu'ya Osmanlı ile birlikte dalıp (warned vardı ama Akkoyunlu Osmanlı savaştığı için Osmanlı bana dokunamadı) Dulkadir+Rakka'yı aldım. Memlük ile dostluk kuramadım fazla ilişki cezası yüzünden. Osmanlı savaşı açtı. (Memlük olsaydı belki kazanırdık.)

Hiç savaşmadan tüm Karaman+Ramazan+Dulkadir topraklarını verdim. Bana sadece Diyarbakır ve Rakka kaldı. Sonra Memlük dost olup QQ'ya daldık. Irak'ı aldım. Sonrasında Memlük Trust yüzünden dostluğu bozunca Osmanlı dost oldum. Sonrasında QQ ve Arabistanı aldım. İran karışınca küçük kalan İran'ı vassalladım. Sonra besleyip annexledim. Aşağı yukarı Selçuklu sınırlarına ulaştım.

nWROZ5.png
gWqO3Q.png
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
[+] 5 üye strateggy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 6 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.