EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Başarımlar/Kazanımlar (sağ en üstte kupa simgesiyle gösterilen) kısmı bende gözükmüyor, tıklayamıyorum.. Eski modları kullanıyor olabilirsin veya ıronman moduyla ilgili bir şey diyor, eski mod olarak oyunun kasmasını engellemek için harita modları kurmuştum bir tek onlar eski gözüküyor acaba ondan mı? Ironman değil normal modda oynuyorum bu yüzden de olabilir mi? Başarımlar ne işe yarıyor, bir önemi var mı o kadar?
Ara
(10-10-2017, 18:38)Vickz : Başarımlar/Kazanımlar (sağ en üstte kupa simgesiyle gösterilen) kısmı bende gözükmüyor, tıklayamıyorum.. Eski modları kullanıyor olabilirsin veya ıronman moduyla ilgili bir şey diyor, eski mod olarak oyunun kasmasını engellemek için harita modları kurmuştum bir tek onlar eski gözüküyor acaba ondan mı? Ironman değil normal modda oynuyorum bu yüzden de olabilir mi? Başarımlar ne işe yarıyor, bir önemi var mı o kadar?

1-Normal oyunda başarımları göremezsin, Iron-man oyunlar için geçerlidir.
2-Başarımlar göstermelik bir nevi hava atma olayıdır.

edit.yanlış bilgi.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Başarımlar Steam seviyesine katkı sağlamaz. Hiçbir şeye katkı sağlamaz sadece takıntı. Bir Lazarus başarımı alacağım diye 30 saat Sırbistan oynatır mesela.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-10-2017, 23:59)Zebercet : Başarımlar Steam seviyesine katkı sağlamaz. Hiçbir şeye katkı sağlamaz sadece takıntı. Bir Lazarus başarımı alacağım diye 30 saat Sırbistan oynatır mesela.

Doğru haklısınız :) aklım kartlara oradan rozetlere gitti.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Savaş sonrası antlaşma yaparken daha fazla seçenek olmalı. Tamam bazı ekstra seçenekler savaşı açma sebebine göre değişiyor ama standart toprak fethetme savaşında da yeni antlaşma seçenekleri olmalı. Mesela başka ülkelere ambargo koymak, sınır olduğun ülkelere bağlanmak (vassal), yönetim biçimini değiştirmek (devrimci olması dışında standart bir seçenek olmalı), ülkenin hanedanını değiştirmek, danışmanlarını belli bir süreliğine kovmak veya kötü özelliklere sahip olmasını sağlamak gibi bir çok fikir daha...
Ara
(11-10-2017, 09:21)Dionysos : Savaş sonrası antlaşma yaparken daha fazla seçenek olmalı. Tamam bazı ekstra seçenekler savaşı açma sebebine göre değişiyor ama standart toprak fethetme savaşında da yeni antlaşma seçenekleri olmalı. Mesela başka ülkelere ambargo koymak, sınır olduğun ülkelere bağlanmak (vassal), yönetim biçimini değiştirmek (devrimci olması dışında standart bir seçenek olmalı), ülkenin hanedanını değiştirmek, danışmanlarını belli bir süreliğine kovmak veya kötü özelliklere sahip olmasını sağlamak gibi bir çok fikir daha...

Soru nerdeydi?
Ara
Yanlış yere yazmış olabilirim çok önemli miydi?
Ara
Bu 1.23 yaması ne zaman çıkacak acaba?
Ara
Önümüzdeki salı günü yeni bir günlük daha gelecek dendi, fakat yama ne zaman çıkar tam olarak bilemiyorum.
Ara
Oynamayı en çok sevdiğiniz ülkeler hangileri?
Ara
(11-10-2017, 17:39)Vickz : Bu 1.23 yaması ne zaman çıkacak acaba?

1 ay içinde geleceği tahmin ediliyor.

(12-10-2017, 16:55)Dionysos : Oynamayı en çok sevdiğiniz ülkeler hangileri?

Askeri olarak vurucu ülkelerle oynamayı seviyorum.Brandenburg ve Fransa her zaman zevk alarak oynadığım ülkeler olmuştur.Bunun dışında Bohemya'nın da ilginç bir çekiciliği var, oynaması da zevkli gelmiştir her zaman.
Ara
(12-10-2017, 16:55)Dionysos : Oynamayı en çok sevdiğiniz ülkeler hangileri?

Avusturya, Hollanda, Kastil ve Florence. Askeri olarak seçmek gerekirse Songhai diyebilirim.İğrenç BBB başarımından sonra Fransa oyunu açmadım :D

-Hollanda ile İngiltere'yi dağıtmak baya eğlenceli oluyor.En son denediğimde Au, Fransa, Kastil ve Aragon'dan bağımsızlık desteği almıştım.10 yıl sonra ise İngiltere'nin 4 toprağı kalmıştı :)

-Floransa-Toskana-İtalya ve Roma kurmak baya zevkli.(Tabi kaç kere denediğimi saymadım)

-Kastil ile koloni için oynuyorum.

-Avustur ise şu an Wc ve one faith başarımlarını gidiyorum (4.denemedeyim) Baya şanslıyım Macar, Bohem ve İspanya'yı da pu alınca baya kolay bir oyun oldu.(İspanya ally-dı Fransa savaşında dayak yedi.Otto Macar toprakları için bana saldırınca İspanya savaşa gelmedi.Erkenden Otto ile barış yapıp bekledim.5 yıl sonra da claim throne atıp kafasına vurdum.)

-Songhai ile kolonici devletleri dövmek de baya zevkli.Özellikle İngiltere yanıma yanaşınca gaza geliyorum.(Nefret ediyorum.)Sizin favori ülkelerinizi alalım :)
[+] 1 üye Aragramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Granada ile yakın zamanda İber Fethi yapan bir yiğit var mı? Biraz taktik.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
(12-10-2017, 19:43)Kurt Knispel : Granada ile yakın zamanda İber Fethi yapan bir yiğit var mı? Biraz taktik.

Aslında güzel oyun olur bak iyi fikir bende deneyeyim
Ara
@Kurt Knispel Öncelikle 10'larca denemenin ardından kısmen başarılı oldum diyebilirim. [Mutlaka aragonun kastilyayı rival seçtiği oyunda dene]

Gelelim nasıl oynadığıma, Oyuna girer girmez fas ile tunusu müttefik al ve tilimsana casus at

qJBvXd.png

Ardından toprak verme sözü ile iki müttefiğini çağırarak tilimsana saldır. Burada önemli olan şey toprakları senin ele geçirmen

QpM2dy.png

Kendine alabildiğin kadar toprak al müttefiklerine de birer tane ver

bLb6oZ.png

Tilimsana tekrar saldır full annex at çık

d7bBVD.png

Sonrasında fas müttefikliği bozuyor o bozmasa da sen boz ve o ufak ülkeleri ye bu arada

AyJzlv.png

Sonrasında fası tek yakaladığında tunusla beraber saldır cebeli tarık boğazındaki toprakları al. Bu arada idea olarak savunma ideasını al ve %15 morali bir an önce aç ki kastilya ile arandaki fark kapansın

Sonrasında kastilya sana savaş ilan edecek paralı asker basıp granadanın oradaki kaleye otur, bekle.

0GDz5Z.png

Portekizi çıkarınca yine kale de kal kastilyanın saldırmasını bekle o gelip saldırarak ordusunu iyice zayıflatacaktır sonrasında bir an önce kastilyanın başkenti ele geçir 3 birlik topçun mutlaka olsun ordunda onlarla beraber 50 mil puanı vererek surları yıkıyorsun kalenin daha kolay ele geçiriyor 

4GlzJA.png

İki toprak alıp yolunu bul çünkü hemen peşinden tunusun ateşkesi bitecek o saldıracak sana onu hazır kıta bekle

Bu arada burada önemli olan şey başkentini mağripten bir toprağa taşı

Portekiz saldırırsa tek bir toprak al sonra müttefiklerini kaldır yalnız kalsın

AyJDY7.png
[+] 4 üye Josetarr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yapımcılar swedene bayabir ayrıcalık tanımış yüzde 20 infanrty combat ability nedir bide yüzde 5 disiplin artışı
Ara
Şaka maka süper oldu bu granada oyunu

qJBnnZ.png
Ara
Osmanlı olarak Rusya'ya karşı ne tür taktikler uygulanır, ne yapmalıyız?
Ara
(13-10-2017, 18:05)Vickz : Osmanlı olarak Rusya'ya karşı ne tür taktikler uygulanır, ne yapmalıyız?

sağ tıkla declare war
[+] 3 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
:joy: :joy: :joy:
Ara

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.