EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Buyur: https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-eklenti-arsivi
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
İdea slotlarının her biri sırasıyla genelde hangi yıllara denk geliyor?
Ara
1466, 1492, 1531, 1583, 1635, 1687, 1745, 1790
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(24-04-2018, 18:25)Duman : Buyur: https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-eklenti-arsivi

Teşekkürler
Ara
Arkadaşlar netherlendsı hangi devlet ile daha rahat kurarız?
Ara
Başarımını da istiyorsan Holland en uygun tercih.Eğer kolaylık bakımından diyorsan Burgundy en avantajlı başlayan oyuna.Tabi kurarken bütün Fransa topraklarını salman gerekecek, onu nasıl karşılarsın bilemem.Brabant ta rahat ülkedir ama başarımı alamazsın ve Burgundy ile kıyaslayınca güçsüz kalıyor.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Holland ile başlarsam ve burgondy kriz eventi gerçekleşirse Avusturya ile savaşmam gerekir mi?
Ara
Senin dışındaki tüm burgundy topraklari paylastirilir
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ironman kayıtlı oyun birden ironman olarak açılmamaya başladı. Ya çevrimdışısın ya da mod bozuyor diyor oyun fakat ne çevrimdışıyım ne de mod kullanıyorum. Bu sorunla karşılaşıp çözen oldu mu ?
Ara
(02-05-2018, 14:50)ragnarl7 : Ironman kayıtlı oyun birden ironman olarak açılmamaya başladı. Ya çevrimdışısın ya da mod bozuyor diyor oyun fakat ne çevrimdışıyım ne de mod kullanıyorum. Bu sorunla karşılaşıp çözen oldu mu ?

hocam bazen oyuna ilk girdiginde sol altta versiyon yazan yerde "calculating version" yazar. o yazı yazarken direkt oyuna girdiysen ironmanı bozabiliyor bazen. versiyon yazdıgında girmek lazım oyuna. sen böyle söyleyince aklıma ilk gelen bu oldu. çözümü var mı bilmiyorum.
Ara
(02-05-2018, 15:11)Carpathia :
(02-05-2018, 14:50)ragnarl7 : Ironman kayıtlı oyun birden ironman olarak açılmamaya başladı. Ya çevrimdışısın ya da mod bozuyor diyor oyun fakat ne çevrimdışıyım ne de mod kullanıyorum. Bu sorunla karşılaşıp çözen oldu mu ?

hocam bazen oyuna ilk girdiginde sol altta versiyon yazan yerde "calculating version" yazar. o yazı yazarken direkt oyuna girdiysen ironmanı bozabiliyor bazen. versiyon yazdıgında girmek lazım oyuna. sen böyle söyleyince aklıma ilk gelen bu oldu. çözümü var mı bilmiyorum.

Öyle yazarken girilemiyor zaten.Başka bir şey bozmuştur.Launcher'deki hesabına gir çık yap olmadı oyun içindeyken shift+tab basarak steam'ın açık oldugundan ve mod çalışmadıgından emin ol.Başka bir şey aklıma gelmiyor
Ara
Ya bu Ming niye benim savaşlarıma katılmıyor arkadaş delirecem ya. Ne halt yemeye haraç veriyoruz eğer beni korumayacaksan bu ne aptallık ya. Bunlara güvendim koloniyle bir sürü ülkeyle sınır oldum biri bitiyor diğeri savaş açıyor Ming efendi kılını bile kıpırdatmıyor. Bilseydim farklı bir yol denerdim kaç saatlik emek yok oldu gitti.

EPvNE9.jpg
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Sen ming'in tributary'i isen sana diğer ming tributaryleri savaş açarsa ming seni korumaz.Ama ming tributary'ları olmayanlara karşı korur.
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O zaman Malezyayla uğraşmayıp Viyajanagarı erken dönemde ezmenin yollarını arayalım. Birisi opmlerden birine saldırıp Viyajanagar da savaş açınca vassal alıp arkana yaslan bırak Ming dağıtsın Viyajanagarı demiş onu deneyelim. Başıboş bırakınca palazlanıyor Viyajanagar çünkü Bahmanisin hiçbir etkinliği yok bölgede.
Ara
Arkadaşlar Rule Britannia dlcsinde ae etkeni arttırıldı mı bana mı öyle geliyor? Ottoyla Bizansı Athina hariç artı Sırbistan'dan üç toprak aldım bütün Venedik Wallachia falan kafayı yediler. Yetmedi Gürcistan'ı fethediyorum Venedik koalisyona giriyor. Enteresan değil mi? Eskiden bütün Sırbiya artı bütün Bizansı alırdım tık demezdi.

Geliştirici Günlüklerini falan da takip ediyorum ama böyle bir şeyden bahsedilmemişti sanki?
Ara
(05-05-2018, 00:16)alpth : Arkadaşlar Rule Britannia dlcsinde ae etkeni arttırıldı mı bana mı öyle geliyor? Ottoyla Bizansı Athina hariç artı Sırbistan'dan üç toprak aldım bütün Venedik Wallachia falan kafayı yediler. Yetmedi Gürcistan'ı fethediyorum Venedik koalisyona giriyor. Enteresan değil mi? Eskiden bütün Sırbiya artı bütün Bizansı alırdım tık demezdi.

Geliştirici Günlüklerini falan da takip ediyorum ama böyle bir şeyden bahsedilmemişti sanki?
O dediğin Rule Britanniadan önce oldu. Cradle of Civilization'a dayanıyor zannedersem.
Ara
(05-05-2018, 00:43)Zebercet :
(05-05-2018, 00:16)alpth : Arkadaşlar Rule Britannia dlcsinde ae etkeni arttırıldı mı bana mı öyle geliyor? Ottoyla Bizansı Athina hariç artı Sırbistan'dan üç toprak aldım bütün Venedik Wallachia falan kafayı yediler. Yetmedi Gürcistan'ı fethediyorum Venedik koalisyona giriyor. Enteresan değil mi? Eskiden bütün Sırbiya artı bütün Bizansı alırdım tık demezdi.

O dediğin Rule Britanniadan önce oldu. Cradle of Civilization'a dayanıyor zannedersem.

Sanmıyorum ya. Cradle'da da oynamıştım hatta Ming'in yarısını falan almıştım Otto'yla. Eski versiyonlarda yaptığım Asia Conquest'i ağzını kırdığımın Mandate sistemi yüzünden tamamlayamamıştım hatta Plaza'da da yakınmıştım ama o zaman hiç bu kadar koalisyon olmuyordu.

https://youtu.be/B0EKIxUXJck

Şu arkadaşın oyununda da görebilirsiniz Anadolu'yla Bizansı bile toparlamadan Odoyev gibi tipler koalisyona giriyor. Ne menem bir iş anlamadım. Benim oyunumda bu videodaki kadar olmasa da bende de oldu.
Ara
az ae yeme taktiği var mı? ulan çerkezya ile bizans ve athens i aldım hemen trabzon,gürcistan,wallachia,thedoro ve genoa koalisyon kurdu
Ara
(06-05-2018, 12:51)ygtbhc3 : az ae yeme taktiği var mı? ulan çerkezya ile bizans ve athens i aldım hemen trabzon,gürcistan,wallachia,thedoro ve genoa koalisyon kurdu

Çağ bonuslarında ilk çağda -%10 ae seçeneği var şu 800 puana açılanlardan. Başka bilmiyorum ben. İdealarda da olabilir.
Ara
Bir de liberty desire nasil düşer? Ramazanoğulları nı diplo vassal yapmistim fakat biraz fazla besledim şu an anadolunun yarısı (Kara koyunlu kısımları ve Ak Koyunlu kısımları) onda. liberty desire %58 olmuş liberty desire ı düşürüp annexleyeceğim asker bassam gözü korktuğundan düşer mi acaba?

Cevap için tşk
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.