EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
favor ve trust olayı ne şimdi ? Yeni geldiği için pek anlamadım gitti. Koalisyonu 400k güçle deneyip avrupanın içine olabildikçe genişleyeceğim.
Ara
Trust -> Güvenirlik
Favor -> Iyilik

Savaş açıp müttefiğini toprak vaad etmeden çağırmak 10 favor puanına mâl oluyor . Trust ise müttefikliğin sağlamlığını belirliyor . Favor puanlarını harcayıp Trust basabiliyorsun eğer Trust düşük olursa müttefikliğiniz kısa sürer .
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
HRE'yi nasıl dağıtabilirim ?
Ara
İmparatorun ve bağımsız elektörlerinin başkentini işgal altında tutman gerekli.
Favor puanı neye göre artıyor?
Ara
Müttefik devletlerin arasındaki güç farkına göre.
Savaşlarına katılırsan da kazanırsın .
Ara
Bir sınıfın sadakatini arttırmak için ne yapabilirim ?
(Eventlar, ve Estates sekmesinin sağındaki seçenekler ve bölge verme dışında.)
Ara
Alıntı:Loyalty is affected by estate interactions, various national factors, events, decisions, and territorial grants and revocations.

Loyalty bahsettiğin seçeneklerden, birkaç ulusal faktörden, eventlerden, decisionlardan ve toprak alıp/verme işleminden etkileniyor.
P6Vb3b.jpg
Varisim ölmüştü varissizdim kralım öldü hop bu adam tahta geçti. Nasıl oldu bu?(Yeni Habsburg olmadım)
Ara
Varisin yokken yönetici öldüğünde evlendiğin haneden biri tahtına geçebilir. Aynı durum diğer ülkeler için de geçerli. Onların yöneticisi ölürse ve varissizse evlendiği haneden yani seninkinden biri tahta geçebilir.
Ara
Peki pu nasıl oluyor?
Ara
Avusturya'nın varisi yokken veya weak iken Claim Throne sonrası Succession War açıp PU'layabilirsin.
Ara
Teutonic Order Prussia çeviricem. İnternetten hangi ideaları alayım diye ararttığımda millet innovative(böyle yazıyordu galiba) önermiş. Çok saçma değil mi ?

Ofansif, influence ideasını aldım. Peşinede Quality iyi gider dedim. Sizin fikriniz nedir
Ara
(14-12-2015, 16:25)Elensar : Teutonic Order Prussia çeviricem. İnternetten hangi ideaları alayım diye ararttığımda millet innovative(böyle yazıyordu galiba) önermiş. Çok saçma değil mi ?

Ofansif, influence ideasını aldım. Peşinede Quality iyi gider dedim. Sizin fikriniz nedir

Quality şart. Avrupada ki en büyük sıkıntı mp azlığı. Ondan sonrada economy ya da diplomatic acabilirsin.
Ara
(14-12-2015, 16:42)Justicar :
(14-12-2015, 16:25)Elensar : Teutonic Order Prussia çeviricem. İnternetten hangi ideaları alayım diye ararttığımda millet innovative(böyle yazıyordu galiba) önermiş. Çok saçma değil mi ?

Quality şart. Avrupada ki en büyük sıkıntı mp azlığı. Ondan sonrada economy ya da diplomatic acabilirsin.

Quality saçma o zaman bayağı. Hatta Prusya'ya askeri idea almak da nedendir anlamam ama siz bilirsiniz tabii.
Ara

Iyide Quality manpower vermiyor Quanity veriyor .
Ara
(14-12-2015, 17:43)ferevon :

Lol çok saçma

Saçma demek yerine öneri sunabilirsin. Saçma olan sensin şuanda.

Ne demek istediğim belli quality quantity karışabilir ki mp eksikliğinden bahsetmişim anlamamanıza ufak bi kelime hatasına takılmanıza şaşırdım.
Ara
(14-12-2015, 17:57)Justicar :
(14-12-2015, 17:43)ferevon :

Lol çok saçma

Saçma demek yerine öneri sunabilirsin. Saçma olan sensin şuanda.

Ne demek istediğim belli quality quantity karışabilir ki mp eksikliğinden bahsetmişim anlamamanıza ufak bi kelime hatasına takılmanıza şaşırdım.
f5 atsaydın keşke bir, onu ilk yazdım sonra baktım bende yorum boş oldu değiştirdim :Cry
Ara
Aslında Prusya'yı askeri idealarla donatmayı bir denemek gerek :D
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: perverende, 36 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.