EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Mandate of Heaven'de değişti.
Sic Parvis Magna
Ara
7DmgBY.jpg
İlk wc denemem sizce geilir mi birde her savaşımda aç gibi %90a kadar vurduruyorum alabildiğim kadar toprak almaya çalışıyorum her 20 yılda bir koalisyon falanla uğraşıyorum tavsiye verebilcek var mı
Ara
Rusyayı kurdurmamak önemliydi onu kaçırmışsın. Artık kurulana sürekli vur yoksa başına bela olur. Onun dışında hindistan ve zanzibar annexleyip cine sinir oluştur. WC son 100 yılda yaptıklarına bağlı biraz. Avrupayla uğraşıp zamana kaybetme.
Ara
(23-05-2018, 13:52)Aeschyli : Rusyayı kurdurmamak önemliydi onu kaçırmışsın. Artık kurulana sürekli vur yoksa başına bela olur. Onun dışında hindistan ve zanzibar annexleyip cine sinir oluştur. WC son 100 yılda yaptıklarına bağlı biraz. Avrupayla uğraşıp zamana kaybetme.

rival olmadığı için power projection kazanamıyorum napıcaz ya
Ara
Arkadaşlar musait olduğumda fra ile yardiriyim diyorum ama coloni gitmicem diyorum ki portekiz ve isp i yutup salsam yerime o işi hallederler mo sonra annex etmek zor olmasın gerçi kararsiz kaldim
Ara
Portekiz gibi insan gücü çok zayıf olan bir devletin bile mihrakları arasında Soylular grubu var yani İnsan gücüne ve yenileme hızınq takviye yapan mihrak ancak ingiltere'de bu mihrak mevcut değil nedendir ?
Ara
English Monarchy
Sic Parvis Magna
Ara
tengridini nasıl değişir
Ara
İmparatorluklar konusuyla karıştırdım pardon.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
9NvNbO.jpg nedemek istiyo
Ara
Kıscası orayı koloni yapabilmen için başkentine dönücek bir yolu olması lazım.Orası ada olduğu için oraya frontier yapamazsın.Fakat başkentini Filipinlere taşırsan olabilir.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
sağol
Ara
Önemli değil.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Vasallardan nasıl daha iyi verim alınabilir? Genelde çok vasalım oluyor ve hangilerini bırakıp hangilerini yutmam gerektiğini bilmiyorum.
(Muscovy oynuyorum)
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Sağa sola core'u claim'i bulunan vassalları corelarını verdikten sonra yutmak gerek, onun dışında askeri ideası olan, unrest veya misyoner gücü gibi ideaları olan vassalları daha rahat büyümek için kullanabilirsin. Genel olarak vassal tutmak çok karlı bir şey değil oyunda.
Sic Parvis Magna
Ara
(28-05-2018, 14:14)altnkurt : Sağa sola core'u claim'i bulunan vassalları corelarını verdikten sonra yutmak gerek, onun dışında askeri ideası olan, unrest veya misyoner gücü gibi ideaları olan vassalları daha rahat büyümek için kullanabilirsin. Genel olarak vassal tutmak çok karlı bir şey değil oyunda.
Rusya'nın geniş topraklarının tümüne hakim olamıyorum sanki.Vasallara ihtiyaç duyuyorum ve vasalları genellikle sınırları korumak için kullanıyorum.Örneğin Perm ve Finlandiya

Peki bir kaç soru daha.
Muscovy ile doğuya ilerlemek ne kadar mantıklı? gelişmişliği düşük topraklardan başka bir şey yok gibi geliyor.
İskandinavya bölgesinde Norveç'i kullanarak koloniye girişsem mantıklı olur mu ?
Ara
Koloniyle hiç işin olmasın derim. Kiev, Baltık ve Kırım bölgelerini almaya çalış. Doğuda koloniyle ilerle bu arada. Batıya ilerleyişin durmaya başladığında doğuya ağırlık verebilirsin ama doğu deyince Afganistan Hindistan gibi değil, Sibirya'dan Kamçatka'ya uzanmaya çalış. O bölgelerdeki trade nodeları ufak ufak toplayabilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
(28-05-2018, 19:01)altnkurt : Koloniyle hiç işin olmasın derim. Kiev, Baltık ve Kırım bölgelerini almaya çalış. Doğuda koloniyle ilerle bu arada. Batıya ilerleyişin durmaya başladığında doğuya ağırlık verebilirsin ama doğu deyince Afganistan Hindistan gibi değil, Sibirya'dan Kamçatka'ya uzanmaya çalış. O bölgelerdeki trade nodeları ufak ufak toplayabilirsin.

Doğudaki bölgelerde ticaret çok az diye gördüm.1-2 ducat civarı.Rus Dlc'lerim var monarch point vererek koloni atabilirim ama topraklar değersiz.Boşa çaba gibi.
Norveçin tradition'ını kullanamaz mıyım ?
Ara
Eu4 oynuyorsun istediğini yapabilirsin.Fakat klasik bir Rusya yapıcaksan altnkurt´un dediklerini yapabilirsin.Doğudaki devletler hem yenmesi çok kolay hemde çok geniş bir arazide çok çeşitli büyüme alanı sunabiliyor.Sana en uygun yolu seçmen senin için hem daha zevkli hemde daha kolay olur.Tabi yeniliğe açık olmakta fayda var.
Victor Hugo
Ara
Oraları kolonileştirdikçe artıcak geliri. Amerikadaki trade nodeları da oyun başında öyle.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 33 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.