EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(24-11-2018, 18:21)RawWrath : Memlük oynarken en erken hangi yılda kuruyorsunuz arabistanı?

1514 gibi kurmuştum sanırım

(24-11-2018, 18:21)RawWrath : Memlük oynarken en erken hangi yılda kuruyorsunuz arabistanı?

1554 olacak
Je Maintiendrai
Ara
(24-11-2018, 19:57)Consul of Time :  heirini öldürürsen 

Heir öldürmek mi?Var mı öyle bir şey?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Avusturya oyunumda yüz yıldır İspanyanın başında Habsburg hanedanından kişiler var ancak bir türlü claim throne cbsi gelmedi. Bu kendi heirinizi öldürme mevzusu nasıl oluyor tam olarak? Kastettiğim şey heiri öldürmek değil, elimde bütün dlcler var heir öldürmeyi biliyorum, demek istediğim, hangi şartlarda öldürmeliyiz heiri?
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
@Zebercet Heir öldürmek mi?Var mı öyle bir şey?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
@Filsuk

Disinherit özelliği. Kendi heirini 50 prestij karşılığında öldürebiliyorsun. DLC ile gelen bir özellik.

@Zebercet

Claim throne cb si kendiliğinden gelmiyor ispanyanın heiri weak ise ya da hiç heiri yoksa ve aynı hanedandaysanız dynasty kısmındaki butona basman gerekiyor. Eğer güçleriniz yakınsa onun hanedanından birisi geçer. Onunla aranda önemli bir fark varsa direk pu ya düşersin. Çok çok küçüksen direk annexler. Güçleriniz yakınsa heirini öldürüp onun hanedanından birinin senin ülkenin başına geçirmeye çalışıyorsun. İspanya senin hanedanına geçmiyorsa sen onun hanedanına geçiyorsun kısaca.
Ara
(24-11-2018, 22:23)Filsuk : @Zebercet  Heir öldürmek mi?Var mı öyle bir şey?

Rights of Man gerekiyor.

Teşekkürler konsül. Kendi tahtımı değiştirmek işime gelmez. Beklemekten başka çare yok o zaman tamamen şansa dayalı?
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(24-11-2018, 21:49)Lostonmegar :

1514 gibi kurmuştum sanırım

1554 olacak
1527 de kurdum ben iyi yapmışım sanki
Ara
Rekorlar kitabına bak istersen rekor 1558 olması lazım

Ben tek sefer oynadım onda zaten amaç zevkine afrika fethi idi kıpti olayım derken mekanik beni mahvetti ülkenin dini değişmedi falan sonra 1570 de saldım neredeyse cape hariç tüm afrika benimdi
Je Maintiendrai
Ara
Merhaba bi sorum olucaktı 1750 de almanyayım fransaya savaş açtığımda fransa monarşiydi savaş bittikten 4 yıl sonra rev. empire oldu bu yüzden bendeki rev. imp olma disasteri gitti bunu nası geri getirebilirim çok lazım+5 unrest veriyor geçmessem.
Ara
Fransa'ya saldırıp Rev düşür. Sonra disaster geri gelir.
Ara
Enstitünün ülkede hızlı yayılması için neler yapabilirim geride kalıyorum
Ara
Development basabilirsin.
[+] 1 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Enstitü yayılan yerlerde state edict var %33 yayılma hızı artıran onu yapabilirsin ama state ücreti artar. Ortodoks ülke isen de hem enstitü yayılımını artıran hem ücretini düşüren ikon var.

Enstitü için dev basarken etrafındaki şehirlerin çok düşük devli yerler olmaması daha mantıklı düşük devli yerlerde daha yavaş yayılır.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Memlük/Arabistan ile Roma imparatorluğu kurmam mümkün mü?
Ara
Hristiyan olman lazım.
(25-11-2018, 12:49)RawWrath : Enstitünün ülkede hızlı yayılması için neler yapabilirim geride kalıyorum

Ülke çapında; her pozitif istikrar (stability) +5% ve kahve ticaretinde lider olmak ta aynı şekilde +5% veriyor. Şehir olarak ise entropot limanlar +10% worldportlar +30% veriyor diğer arkadaşların söylediklerine ek olarak.
[+] 1 üye mmmutlu93 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vasal olan bir ülke ile oynarken başka ülkelerden bağımsızlık desteği almak için hangi dlcye sahip olmak gerekiyor?
Ara
Conquest of Paradise veya El Dorado dlc'sine sahip olman gerekiyor.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Direkt istediğimiz dine geçemiyor muyuz?
Ara
Ben teutonic order ile oynuyorum durumlar gayet iyi gidiyor derken bir event geliyor ve danzigle ya savaşa giriyor ya da savaşmıyorum kalıyor öyle. Ben savaşa gir dedim polanya ally attı parçaladılar. Benim mütlerde gelemedi savaşa bu sistem yüzünden.

Bu eventin çıkmasını engelleyen bir faktör var mı?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 20 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.