EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(20-12-2018, 12:11)Emekli Tüccar : ilhanlıları hangi ülke ile formlayabiliyoruz biraz karıştırdım ama bulamadım iran kültüründe yok tatarda da yok

Kültürü Tatar ve Altaic olan ülkelerle formlanabiliyor. Başkentin Persia bölgesinde olmalı.
Ara
(20-12-2018, 12:27)mmmutlu93 :
(20-12-2018, 12:11)Emekli Tüccar : ilhanlıları hangi ülke ile formlayabiliyoruz biraz karıştırdım ama bulamadım iran kültüründe yok tatarda da yok

Kültürü Tatar ve Altaic olan ülkelerle formlanabiliyor. Başkentin Persia bölgesinde olmalı.

Saol hocam valla moğol imparatorluğunu kuramıyorum diye saveyi siliyordum sayende kurtuldum çin imparatorluğunu mingden alan devlet annex yedi çin imp düştü yuan formlayamıyorum golden horde için kültür değişmem lazım ama onun içinde artık çok geç ülke çok büyüdü ilhanlıyı kuramasam siliyordum saveyi valla V96gjj.jpgnQ254B.jpg
[+] 1 üye Emekli Tüccar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

https://eu4.paradoxwikis.com/Ilkhanate
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
XMJE60.png

Sizce Parlamento açmalı mıyım ?
Ara
(21-12-2018, 20:49)Tulpar_S1 : XMJE60.png

Sizce Parlamento açmalı mıyım ?

-10 corruption yemeye değmez
Ara
Hacı corruption penalty si vermiyor ki neden öyle dedin ?
Ara
(21-12-2018, 21:27)Tulpar_S1 : Hacı corruption penalty si vermiyor ki neden öyle dedin ?

Reform değiştirmek 10 corruption verir.
Sic Parvis Magna
Ara
Reform değiştirmiyor zaten. Alayım mı almayayım mı diye sormuş.

Noble estate gidiyor ama parlamentonun da özellikle kolonicilik yapacaksan iyi özellikleri var. Sana kalmış.
Ara
Hangi DLCleri almalıyım. Birkaç rehber okudum.
Common Sense, Rights of Man, Cossacks, Wealth of Nations, Art of War,Res Publica, El Dorado, Mandate Of Heaven, Cradle of Civilization,Dharma, Golden Century almayı düşünüyorum. Ekleme- çıkarma yapmalı mıym? Toplam kaç lira eder?
Ara
(21-12-2018, 21:44)Türkopol : Hangi DLCleri almalıyım. Birkaç rehber okudum.
Common Sense, Rights of Man, Cossacks, Wealth of Nations, Art of War,Res Publica, El Dorado, Mandate Of Heaven, Cradle of Civilization,Dharma, Golden Century almayı düşünüyorum. Ekleme- çıkarma yapmalı mıym? Toplam kaç lira eder?

Art of War ve Common Sense şart
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
oX9XA9.png

Fransa müttefiğimdi, İngiltere ile savaşırken İngilizlerin müttefiğimden çaldığı sancak gemisini tekrar çaldım fakat özellikleri nasıl kullanılır anlamadım.
Ara
sancak gemisinde seçilen özellikler tüm filoya mı işliyor yoksa birlikte olduğu gemilere mi işliyor yoksa sadece tek bir gemiye mi işliyor?
Ara
Özelliğe göre değişiyor. Bazıları sadece o gemiye bazılarıysa komuta ettiği filoya işliyor. Birlikte olmadığı gemilere bi etkisi olmuyo mantıken.
Sic Parvis Magna
Ara
(22-12-2018, 01:26)altnkurt : Özelliğe göre değişiyor. Bazıları sadece o gemiye bazılarıysa komuta ettiği filoya işliyor. Birlikte olmadığı gemilere bi etkisi olmuyo mantıken.

sadece o gemiye işleyen özellikler ile komuta ettiği gemilere işleyen özellikleri nasıl ayırt ederim mesela siege ability+trade power+ship moral seçiyorum
Ara
O saydıkların filoya etki eder. Flagship durability, flagship cannon tarzı şeyler sadece flagshipe etki eder.
Sic Parvis Magna
Ara
1481 yılında Mapuche oynuyorum. Başkentim 36 dev, teknolojim 3-2-3 ve feodalizm embracelenmiş. Soru bir, rönesans nasıl yapılır? Soru iki, yönetim biçimi nasıl yerli konsülünden çıkarılır?
Ara
(22-12-2018, 13:53)Türkopol : 1481 yılında Mapuche oynuyorum. Başkentim 36 dev, teknolojim 3-2-3 ve feodalizm embracelenmiş. Soru bir, rönesans nasıl yapılır? Soru iki, yönetim biçimi nasıl yerli konsülünden çıkarılır?

rönesansı doğurman gerekiyor eğer dlcye sahipsen bir şehire monark puanlarını basarak rönesansı ortaya çıkartabilirsin tercihen dev basma bonusu veren tarim alanlı bir şehir olursa iyi olur ya da başkentinede basabilirsin
Ara
(22-12-2018, 13:58)Emekli Tüccar :
(22-12-2018, 13:53)Türkopol : 1481 yılında Mapuche oynuyorum. Başkentim 36 dev, teknolojim 3-2-3 ve feodalizm embracelenmiş. Soru bir, rönesans nasıl yapılır? Soru iki, yönetim biçimi nasıl yerli konsülünden çıkarılır?

rönesansı doğurman gerekiyor eğer dlcye sahipsen bir şehire monark puanlarını basarak rönesansı ortaya çıkartabilirsin tercihen dev basma bonusu veren tarim alanlı bir şehir olursa iyi olur ya da başkentinede basabilirsin

Son güncellemeden beri monark basma olayı base oyunda da var. Monark basarak rönesansı 52 yaptığımı farkettim. İlk kolonici de Brezilya tarafına geldi Kastilya'dan. Peki yönetim nasıl krallık falan yapılır?
Ara
(22-12-2018, 14:05)Türkopol :
(22-12-2018, 13:58)Emekli Tüccar :

Son güncellemeden beri monark basma olayı base oyunda da var. Monark basarak rönesansı 52 yaptığımı farkettim. İlk kolonici de Brezilya tarafına geldi Kastilya'dan. Peki yönetim nasıl krallık falan yapılır?
krallık olmak için 300 dev imparatorluk olmak için 1000 dev gerekiyor bu sayılara ulaştığında sol üstte government upgrade diye taç sembolu gelicek oradan yapabilirsin
Ara
arkadaşlar binalarla ilgili sağlam bilgisi olan birisi işte şu binayı şu kadar gelişim değerinin altında basma veya şu kadar sabit değerin altında basma şeklinde bilgi verebilir mi? Eğer forumda konuyla ilgili rehber varsa link atarsanız da yeterli olur.
dipnot: sadece taxation, production, trade ve manufactories olarak yazarsanız yeterli olur benim için.
Ara

Konuyu Okuyanlar: Macchiato, 37 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.