EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(29-12-2018, 00:45)Tulpar_S1 : 10. yılda Brandenburg ile HRE İmparatoru oldum şans eseri protestan olamayacak mıyım artık :(

Olursun ama imparatorluk gider. Din savaşında kazanıp yine imparator olabilirsin daha sonra.

@ete tek topraklı devletlerde yanına güçlü bir dost bulmak için çalışman lazım. Onu savaşa çağırıp bir şeyler yapabilirsin. Veya tek başına kaldiysan ilk savaşında 4-5 tane limitin üstünde asker basıp risk alabilirsin.
Ara
brandenburg oynuyorum prusya formalyınca new ambitions yani prusya idealarına geçicekmisin yoksa geçmicekmisin diyen event gelmiyor brandenburgda kalıyor oyunun ilerletmeme rağmen
Ara
Prusya'nın kendine özel ideası yok bildiğim kadarıyla.
Ara
evet harbiden yokmuş sağol
Ara
Wc yapmak için en uygun 3 devlet hangisi? (Osmanlı için coptik olmak daha mı iyi?)
Ara
Mughal, Otto, Fransa bence. Osmanlıyla ne olursan ol gideri var ya.
Sic Parvis Magna
Ara
Prusyanın kendine has ideası var ama Brandenburg ile aynı tamamen. Başka bir devlet ile formlarsan alabilirsin.

Koptiklik için uğraşmak gereksiz bu arada.
Ara
(29-12-2018, 13:06)SU4PRE4M4E : brandenburg oynuyorum prusya formalyınca new ambitions yani prusya idealarına geçicekmisin yoksa geçmicekmisin diyen event gelmiyor brandenburgda kalıyor oyunun ilerletmeme rağmen

zaten dikkat edersen brandenburg idealırının adı Prussian ideas
Ara
Mughal, Otto, Rusya bence.Fransa yerine Rusya diyorum çünkü Fransa'nın yeri kötü bence çok ae ile uğraşıyorsun.
Ara
Fransa bence gayet güzel seçenek. Erken tarihlerde tüm kolonicileri temizleyebiliyorsun. Yeni özelliklerden charter kullanılarakta çine hindistana atlayabilmek basit zaten..
Ara
spy puanı karşılığında isyancı desteleme konusunda bir kaç sorum var:
1) Değer mi?
2) Nelere dikkat edilmeli?
3) Hangi tür isyancılar desteklenmeli?
4) Bana ne gibi eksileri olur, ne gibi faydaları olur?
Ara
(29-12-2018, 13:44)Azteci : Wc yapmak için en uygun 3 devlet hangisi? (Osmanlı için coptik olmak daha mı iyi?)

avusturya en kolayı.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
SORU : arkadaşlar demiradam modunda memlükler ile oynarken 1821 yılında biten oyundan devam edebiliyormuyuz ?? ediyorsak yöntemi nedir oyunun tam zevkli kısmında kaldım yardım lütfen teşekkürler.

(30-12-2018, 18:58)Pars : spy puanı karşılığında isyancı desteleme konusunda bir kaç sorum var:
1) Değer mi?
2) Nelere dikkat edilmeli?
3) Hangi tür isyancılar desteklenmeli?
4) Bana ne gibi eksileri olur, ne gibi faydaları olur?

arkadaşım bu söylediklerini  para proplemin olmadığı zaman  savaş zamanında yaparsan  isyancılar  savaştığın devlete eksi puan veriyor ve barış yapmak zorunda kalıyor... ben memlük ile oynarken 1700 lü yıllarda para problemini çözebildim ve osmanlı ile girdiğim her savaş öncesi isyancılara para vererek savaşa girdim...  timur ile oynarken de babür imparatorluguna geçip  ming devletine karşı kullanmıştım...  nelere dikkat ettiğim ise isyan çıkarmak istedeğin şehirlerin ismine bakarak para verirsen iyi olur 

benim sorumu da bilen birisi  cevaplar ise sevinirim arkadaşlar.. 
SORU : arkadaşlar demiradam modunda memlükler ile oynarken 1821 yılında biten oyundan devam edebiliyormuyuz ?? ediyorsak yöntemi nedir oyunun tam zevkli kısmında kaldım yardım lütfen teşekkürler.
Ara
@sehzade123 benim bildiğim devam etmenin bir yolu yok.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Arkadaşlar kolay gelsin. Avusturya ile oynuyorum, Bohemya ile PU var. İlk çıkan din merkezlerinin ikisi de Bohemya'da çıktı, nasıl bir müdahalede bulunmalıyım?
Ara
Sizdeki türkçe yamada şehirleri nasıl gösteriyor ? Bende bazı şehir isimleri yazmıyor. Yerine prov3452 gibi bir şey var. Hiçbir mod yok ve ingilizce de normal bir şekilde gösteriyor.
Ara
(31-12-2018, 23:07)Elensar : Sizdeki türkçe yamada şehirleri nasıl gösteriyor ? Bende bazı şehir isimleri yazmıyor. Yerine prov3452 gibi bir şey var. Hiçbir mod yok ve ingilizce de normal bir şekilde gösteriyor.

Ben de yama yok ama bir uyumsuzluk ya da eksik dosya problemi olabilir.
Ara
olabilirden daha güzel fikri olan var mı ? sürüm 1.28
Ara
(31-12-2018, 23:36)Elensar : olabilirden daha güzel fikri olan var mı ? sürüm 1.28
Yeni sürümle beraber çevirmemiş olabilirler. Çünkü yeni yamaya uyumlu hale getiriyorlar yeni özellikleri çevirmiyorlar.
Anlayacağın yarım yamalak bir çeviri. Yeni yamalarla vesayre bir çok yeni şehir falanda eklendi hepsi birbiriyle çakışmıştır şimdi.
Eu4 aşırı ingilizce gerektiren bir oyun değil, ve şuan türkçe yama çok kalitesiz yarım yamalak bir çeviri biraz kötü duruyor. İngilizce oynamanı tavsiye ederim.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
şu anda fasla oynuyorumda privaeting sevilla görevini nasıl yapıcam her yeri yapmalayacam mı yoksa trade gemisi basıp private mi yapacam
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.