EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Avusturya ile oynuyorum, Provence HRE prensi ama HRE dışında 3 tane şehri var bunları kendisi ekler mi HRE'ye yoksa benim mi bir şey yapmam lazım?
Ara
Aranız iyiyse ekler.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-01-2019, 15:34)kralılgaz : şu anda fasla oynuyorumda   privaeting sevilla görevini nasıl yapıcam her yeri yapmalayacam mı yoksa trade gemisi basıp private mi yapacam

Trade gemisi basıp privateer olmasaı lazım.
Sic Parvis Magna
Ara
(01-01-2019, 21:55)mmmutlu93 : Avusturya ile oynuyorum, Provence HRE prensi ama HRE dışında 3 tane şehri var bunları kendisi ekler mi HRE'ye yoksa benim mi bir şey yapmam lazım?

Her hangi bir HRE toprağına sınırı olmayabilir o toprakların.
Ara
oX32Nb.jpg

lqjLNJ.jpg

nQMk9V.jpg

hala görevi tamamlayamadım
Ara
Sevilla'daki ticaret gücü oranından bahsediyor olması lazım.
Sevillada korsanlık yapacaksın ve sevillanin %25 ini korsanlar toplayacak .görev bu. Ticaret toplamak degil
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
yani gemi görevlerinden toprakları yağmalamaktan mıbahsediyorsunuz yoksa yaptıüım gibi korsanlığa devam mı
Ara
(02-01-2019, 09:57)kralılgaz : yani  gemi görevlerinden toprakları yağmalamaktan mıbahsediyorsunuz yoksa yaptıüım gibi korsanlığa devam mı

Aynen korsanlığa devam. Sevilya ticaretinin %25'i korsanların eline geçince alıyorsun görevi.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
sevilladaki mercantı çeksen zaten direk orası korsanların eline geçecek görev tamamlanacaktır.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Arkadaşlar kastilyayla basladim.Bu koloni mantığı nasıl oluyor mesela koloni hızını nasıl arttirabilirim.Kolonisi tamamlanan yerleri core state yapmak gerekli mi? Ne zaman koloni devleti oluşur?
Ara
(26-11-1974, 00:03)casaryus96 : Arkadaşlar kastilyayla basladim.Bu koloni mantığı nasıl oluyor mesela koloni hızını nasıl arttirabilirim.Kolonisi tamamlanan yerleri core state yapmak gerekli mi? Ne zaman koloni devleti oluşur?
Koloni devleti Amerika'da veya Avusturalya'da 5'den fazla toprağı alınca oluşur.
Core kendiliğinden oluyor zaten state yapmana da gerek yok.
Daha hızlı koloni yapmak için Expansion ve Exploration idealaını al.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(02-01-2019, 19:10)casaryus96 : Arkadaşlar kastilyayla basladim.Bu koloni mantığı nasıl oluyor mesela koloni hızını nasıl arttirabilirim.Kolonisi tamamlanan yerleri core state yapmak gerekli mi? Ne zaman koloni devleti oluşur?

https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-...ik-rehberi

Bu rehberden faydalanabilirsin. Koloni hızını artıran etkenler yazıyor. Koloni yaptığın yerlerde statü, core yapmana gerek yok. Ama eğer hiç koloni yapmadığın bir koloni bölgesinde -fethederek- toprak aldıysan koloni devleti oluşması için 5 tane toprağı en az core yapman gerekiyor. Koloni devleti bölgede 5 koloni kurulduğunda oluşur.
Ara
4jrQM0.jpg
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@kralılgaz Soru neden ticaret şirketine ekleyemiyorumsa, başkentin Afrika'da olduğu için ekleyemiyorsun Ticaret Şirketine. Başkentini taşıyabilirsin Avrupa'ya.
Ara
Oyundaki ana ekrana dönmeye çalıştığımda masaüstüne atıp şu uyarıyı verip tekrar oyuna (ana menüye) dönüyor, bu nedir nasıl çözebilirim?

P1kdOQ.jpg
Ara
Uzun zamandır EU4'e ara vermiştim. Bir çok eklentinin oyuna eklendiğini görünce Fransa ile yeni bir oyun açtım.

Diğer Avrupalı ülkelerin kolonilerini ele geçirmek çok mu kolay olmuş yoksa bana mı öyle geliyor? %20 ws ile Portekiz'in Kolombiya bölgesindeki yaklaşık 9-10 bölgelik kolonisini tekte annexleyebiliyorum. Ana karada güçlü olmayan devletlerin kolonizasyonda tutunması çok zorlaştırılmış gibi duruyor çünkü wsnin çoğunu Portekiz'in ana karadaki topraklarını işgal ederek elde ediyorum.
Ara
(04-01-2019, 19:20)cennaro : Oyundaki ana ekrana dönmeye çalıştığımda masaüstüne atıp şu uyarıyı verip tekrar oyuna (ana menüye) dönüyor, bu nedir nasıl çözebilirim?

P1kdOQ.jpg

tamam diyeceksin oyun tekrar başlayıpanamenüye dönücek eğer tamama bastığın halde bir sorun varsa bilmiyorum çözümünü
Ara
Teşekkürler ama basayım basmayayım dönüyor zaten belirtmiştim bunu. Daha evvel böyle bir hata almıyordum, can sıkıcı.
Ara
@cennaro Grafik kartı sürücünüz güncel mi?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.