EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(16-10-2019, 08:58)kralılgaz : sikh dini ile hangi devletle oynayabilirim

Sikh eventi geldikten sonra Müslüman ve Hindu devletlere geliyor Sikh'e geçme seçeneği diye biliyorum. Ama Panjab kültüründeki bir ülke ile Sikh'e geçersen Punjab da kurarsın daha ilginç olabilir.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-10-2019, 08:58)kralılgaz : sikh dini ile hangi devletle oynayabilirim

Hile yap,din değiştir.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Hollanda ile oynuyorum Endonezya tarafını statelemeli miyim yoksa trade companye eklemek daha mı mantıklı olur
Ara
Trade Company
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ticaret şirketi yapabileceğin yerleri ticaret şirketlerine vermelisin.
Ara
Herkese Merhaba,

Herhangi bir ülke ile savaştayken kuşatma bittiği sırada henüz anlaşma yapılmadan toprak bana geçiyor. Sonra o toprağı core yapamıyorum. Ama toprak bende görünüyor. Savaş sırasında ilgili vilayetin kuşatması bittikten sonra anlaşma yapılmadan ilgili vilayete harita üzerinde tıklıyorum ve o vilayet benim toprağıma giriyor. Manuel olarak bina vs yapıyorum. Anlaşma sırasında da o toprağı almak istediğimde toprak bende göründüğü içinde savaş skoru düşüyor. Bilginiz var mı ?

Teşekkürler.
Ara
Yüklü bir Mod var mı?
Sic Parvis Magna
Ara
(20-10-2019, 16:40)altnkurt : Yüklü bir Mod var mı?
 [img]resimag.com/p1/fafe4b9c1d0.jpeg[/img]
resimag.com/p1/fafe4b9c1d0.jpeg

resimde görünenler sadece.
Ara
Selamlar herkese. Oyun başında seçtiğimiz ülkede Lucky Nations özelliği varsa ( Avusturya, Brandenurg gibi), Lucky Nations'un kattığı bonuslardan ai olmayanlar da yararlanabiliyor mu ?
Ara
(20-10-2019, 17:06)ahmet2289 :  [img]resimag.com/p1/fafe4b9c1d0.jpeg[/img]
resimag.com/p1/fafe4b9c1d0.jpeg

resimde görünenler sadece.

Resim görünmüyor. Farklı bir yere yükleyebilir misin?

(20-10-2019, 17:52)BatuFTW : Selamlar herkese. Oyun başında seçtiğimiz ülkede Lucky Nations özelliği varsa ( Avusturya, Brandenurg gibi), Lucky Nations'un kattığı bonuslardan ai olmayanlar da yararlanabiliyor mu ?

Hayır.
Sic Parvis Magna
Ara
Yüklü modlara Buradan bakabilirsin.

https://quickup.in/i/373b.jpeg
Ara
Extended Timeline'nın son halini hatırlamıyorum ama o moddan kaynaklanıyor olabilir bahsettiğin savaşta sana geçme olayı. Onu kapatıp dener misin?
Sic Parvis Magna
Ara
bazi eventlerle toprak geçebiliyor bazen bizansla oynarken osmanliyi yenerken işgal ettiğim bir şehir için event geliyor ve aana geçiyor ama çok nadir oluyor ve eventin kodunu bilmediğim için tekrar tekrar giremiyorum
Ara
Benim dışımdaki savaşları nasıl takip edebilirim?
Ara
(21-10-2019, 00:37)altnkurt : Extended Timeline'nın son halini hatırlamıyorum ama o moddan kaynaklanıyor olabilir bahsettiğin savaşta sana geçme olayı. Onu kapatıp dener misin?

Savaş bitmeden toprağı almak extended Timeline'da olan bir mekanik.Ama sadece Rasidun ile oynarken böyle bir yeteneğiniz olabiliyor.Diğer ülkelerde olmaz.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(24-10-2019, 07:20)met1 : Benim dışımdaki savaşları nasıl takip edebilirim?
Dlc ilemi geliyor bilmiyorum ama ledger da ongoing battels sekmesi olması lazım.
Ara
Merak ettim de bir şey sormak istiyorum bizansla basileus başarımını kazandım ama başarıda bizansla romayı kur yazıyor ben romayı kurmadım ama görev tamamlandı hata mı oldu acaba
Ara
Female advisors bir işe yarıyor mu? Yoksa sadece hoşluk olsun diye mi var?
Ara
(29-10-2019, 20:34)Heil Cenk : Female advisors bir işe yarıyor mu? Yoksa sadece hoşluk olsun diye mi var?

Female advisor chance'ı diyorsan custom nation oluştururken mil idea yüzdesini düşürmek için kullanıyorlar. Female advisor-Erkek advisor farkı ne diyorsan bir farkı yok.
Ara
(29-10-2019, 14:42)Ekkoo^^ : Merak ettim de bir şey sormak istiyorum bizansla basileus başarımını kazandım ama başarıda bizansla romayı kur yazıyor ben romayı kurmadım ama görev tamamlandı hata mı oldu acaba

140px-EU4BasileusRequirements.png

Basileus başarımını alman için Bizansla oynarken yukarıdaki haritada işaretli bölgelere sahip olup core'laman yeterli. Başka bir şeye ihtiyaç yok. Yani ortada bir hata yok.
IbnE9P2.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.