EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(19-01-2020, 00:10)HakaniyeLehçesi : Vizesiydi, finaliydi bitti ama yeni DLC hâlâ gelmedi. Ne vakt gelür ey mâlumatlular?

2020 ilk çeyrek demişlerdi diye hatırlıyorum.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=310638421

TBARW EXTRA: Transparent political mapmode şu mod fars devleti mavi ama bende hep o çamur rengi. Sizde öyle mi ?
Ara
(23-01-2020, 20:33)Elensar : https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=310638421

TBARW EXTRA: Transparent political mapmode şu mod fars devleti mavi ama bende hep o çamur rengi. Sizde öyle mi ?

Modun atölye görsellerinde Pers devleti normal yeşil renginde. Ne demek istediğinizi tam anlayamadım.
WhaW8Am.gif
Ara
"Interest Per Annum" ne demek?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Gecikme faizi . Her ödemedigin yıl faizin artıyor.
[+] 1 üye alemdarpasa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-01-2020, 09:38)alemdarpasa : Gecikme faizi . Her ödemedigin yıl  faizin artıyor.
Teşekkürler.
Ara
(31-12-2018, 23:10)mmmutlu93 :
(31-12-2018, 23:07)Elensar : Sizdeki türkçe yamada şehirleri nasıl gösteriyor ? Bende bazı şehir isimleri yazmıyor. Yerine prov3452 gibi bir şey var. Hiçbir mod yok ve ingilizce de normal bir şekilde gösteriyor.

Ben de yama yok ama bir uyumsuzluk ya da eksik dosya problemi olabilir.

(23-01-2020, 21:53)PCOyun :
(23-01-2020, 20:33)Elensar : https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=310638421

Modun atölye görsellerinde Pers devleti normal yeşil renginde. Ne demek istediğinizi tam anlayamadım.
pardon morocco demek yerine fars demişim. Aslında fas olacaktı. Karıştırdım. Büyük ihtimalle o fas topraklarında başka bir devlet var.
Ara
@Elensar

Görsellerden gözüktüğü kadarıyla oyuncu tarafından kurulmuş, Oceania diye bir devlet var ve onun rengi.
WhaW8Am.gif
Ara
Öncelikle merhaba, İberya coğrafyası ile yeni oynuyorum. İspanya ile ilgili iki sorum olacak. İlki; Burgundy devletinin paylaşılmasını içeren eventin gelmeme durumu var mı? İkinci sorum ise oyunda Karl von Habsburg(Şarlken) için bir event var mı(HRE'de güç sahibi olmamızı kolaylaştıran vs.) Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ara
(24-01-2020, 23:16)Tesla : Öncelikle merhaba, İberya coğrafyası ile yeni oynuyorum. İspanya ile ilgili iki sorum olacak. İlki; Burgundy devletinin paylaşılmasını içeren eventin gelmeme durumu var mı? İkinci sorum ise oyunda Karl von Habsburg(Şarlken) için bir event var mı(HRE'de güç sahibi olmamızı kolaylaştıran vs.) Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1- Evet, gelmeme durumu var. Kesinleştirmek için savaş açıp işgal altında tutabilirsin.

2- Hayır, direkt öyle bir event bulunmamakta fakat Habsburglar ile evlenip Habsburg bir varis elde etmen için bir event var. Aynı şekilde Golden Century eklenti paketine sahipsen İspanya görev ağacında da Avusturya'ya PU atmak için bir görev bulunmakta.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşekkürler  :up:
Ara
Merhaba.

Osmanlı'yım. Picardie Calais falan benim hep. İngiltere'ye çıkarma yapmam gerekiyor. Kent'e çıkmak için aşağı yukarı 45-50 güne ihtiyacım oluyor ama donanmam dip techte geri kalmam sebebiyle İngiltereyle boy ölçüşebilecek kapasitede değil.

Benim bu yapay zekayı alt etmem için bir taktik var mı? Şaşırtmam için. Mesela 15-20 gemiyi yem olarak Amerika'ya kadar yollasam takip eder mi? Yapay zekanın açığını aradığım da söylenebilir.

Zira çıkarmanın 15-20 günü olmadan damlıyorlar. Biliyorum normalde de hep Kanal'da devriye atıyor İngiliz donanması ama savaş ortamında iken bu devriye olmuyor galiba ama gene de Ada'nın etrafında bir şeyler yapıyorlar.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.
Ara
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...1978656315 1485 manchu oyunum mancuhu birşeştirip koreyinin yarısın aldım ve mingide yendim ama mandate si bir türlü düşmüyor borcu bile olmasına rağmen 61 de pekin vb yerleride aldım bu iş şans işi mi yoksa açılış taktiği mi var 88 de truce a kadar beklemebilimiyim zira oiriata girdiğimde mingde katılıyor.
Ara
2017'den bu yana oyunu neredeyse hiç oynamadım ve şu sıralar acayip canım çekiyor. Ancak, eklentilerin çoğuna sahip olmadığımdan zevk alamayacağımdan (Paradox'un yaptığı değişiklikler ve eklentilerle gelen özelliklerin kilitli olmasından ötürü) korkuyorum. Şu anda aşağıdaki görselde mavi ile belirtilen eklentilere sahibim. Sizce bu şekilde oynayabilir miyim yoksa hiç bulaşmamalı mıyım?

Ara
@Henri

Oyunu oynayabilirsin ve tabii ki bazı mekanikler olmayacağından oyundan eksik zevk alabilirsin ama zaten o mekanikleri deneyimlemediğin için gerçekten bir "eksiklik" söz konusu olacağını sanmıyorum. O yüzden zevk alacağını düşünüyorsan denemekten zarar gelmez. Oyun hala aynı oyun. İki buton fazla, iki buton eksik.
WhaW8Am.gif
Ara
@Henri
Bence oynanılabilir seviyede.
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@PCOyun ve @Filsuk, yanıtlar için teşekkür ederim. Çok emin olmasam da bir şans vermeye karar verdim. Dün gece bir oyuna başladım ve şu anda 1-2 unsur haricinde keyif aldığımı ve oynama isteğimi koruduğumu söyleyebilirim.
[+] 2 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rica ederim Henri.
Ara
Oyunun erken dönemlerinde ordu düzeni nasıl olmalı?
Oyunun orta dönemlerinde ordu düzeni nasıl olmalı?
Oyunun geç dönemlerinde ordu düzeni nasıl olmalı?
Ara
(26-01-2020, 22:10)Filsuk : Oyunun erken dönemlerinde ordu düzeni nasıl olmalı?
Oyunun orta dönemlerinde ordu düzeni nasıl olmalı?
Oyunun geç dönemlerinde ordu düzeni nasıl olmalı?

Oynadığınız ülkeye ve seçtiğiniz fikirlere göre cevabı değişebilecek bir soru. Genel olarak oyunun her döneminde piyade sayısını süvariden fazla tutmak gerek. Bunda da dediğim gibi istisnalar var. Horda devletler ile tüm orduyu süvarilerden oluşturabilirsiniz.
Oyunun orta ve geç dönemlerinde ise combat width kadar topçu, topçu sayısı +10 piyade ve 6/8 süvari tam bir orduyu oluşturabilir. Bunu tek bir orduda elde etmek yerine iki ayrı ordu yapıp bunların birleşiminden bu sonucu da elde edebilirsiniz. Ya da tamamen topçulardan ve tamamen piyadeden oluşan farklı ordular kurup muharebe sırasında bu orduları birleştirebilirsiniz. Seçim çok ve size kalmış.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 33 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.