EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Multi oyundayım şuanda hani şu crownland yüzde 30 un altında olunca sürekli bir event geliyor ya yanlışlıkla kabul ettim tüm topraklarımdaki minumum otonomi 25 oldu ölüyorum "eu4 estates statutory rights" bunu kaldırmam lazım işte

Arkadaşlar lütfen bir yardımcı olun ya.
Ara
(10-06-2020, 21:36)Defterdar : Resim vs. atarsan daha iyi yardımcı oluruz.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
B9a0VY.png
Ara
Esaste sayfasını atsan daha iyi olur.
Ara
bu banada geldi bende kaldıramadım bilen arkadaşlar yardımcı olursa muhtemelen pek çok kişinin karşılaşabileceği bir problem çünkü.
Ara
Benim oyunda ekran boyutu bu şekilde çıkıyor. bense ikinci görüntüdeki gibi uzun olmasını istiyorum. hangi ayarı değiştirmem gerekiyor?

y8Xo2e.jpg

vlOVBj.png
Ara
Çözünürlük
Ara
Crownlands düşük olduğu için geldiğini söylüyorsanız basitçe Crownlands'ı arttırırsanız geçeceğini tahmin ediyorum.

Biraz dosyalara baktım da o etki bir privilage'dan geliyor. %25 minimum otonomi veriyor. Privilagelardan kaldırmaya çalışın. Muhtemelen bir süre ya da loyalty bedeli karşılığında kaldırılabiliyordur. Ya da ek bir şartı olabilir.

(10-06-2020, 20:06)korkusalan : Vasalların toprakları otomatik ekleniyor 1.30 da

Hre den birine vasal ya da pu düşmüşlerdir

Öyle olsa ülke hreye girmiş olur. Bu dediğimiz Provence gibi HRE'ye sınır toprakları olan ancak başkentleri sınır olmayan ülkeler. Diğer topraklarını sokuyor ama başkenti sokamadığı için kendi girmemiş oluyor. Bu da HRE'ye eksi olarak yansıyor.
Sic Parvis Magna
Ara
(10-06-2020, 22:38)Defterdar : Çözünürlük

en yüksek çözünürlükte oynuyorum. ekran kartım mı kaldırmıyor?
Ara
(10-06-2020, 22:50)semihuygur : en yüksek çözünürlükte oynuyorum. ekran kartım mı kaldırmıyor?

Oyunun çözünürlüğünü adım adım düşürmeyi dene. Her düşürdüğünde oyuna gir ve kontrol et.
IbnE9P2.gif
Ara
(10-06-2020, 22:50)semihuygur : En yüksek çözünürlükte oynuyorum. Ekran kartım mı kaldırmıyor?

Ekran kartın değil Monitörün ile alakalı.

Sende 1080Ti olsa,Mönitörün 480p olsa. 720p'de oyun oynayamazsın.
Ara
semihuygur :
Defterdar :Çözünürlük

en yüksek çözünürlükte oynuyorum. ekran kartım mı kaldırmıyor?

Bu yeni UI scale sisteminin oyunun içine ettiğinin kanıtı işte. Aynı görüntü 1366x768 çözünürlükte de görünüyor. Paradoxplazada bir kaç oyunu bu konuda şikayette bulundu cevap yazan dönen yok yetkili olarak. Resmen facia gibi parça parça olmuş her şey.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
Oyunda yeniyim crownlandsi artırmak için ne yapmak gerekiyor?
Ara
Toprak paylaşımının sağındaki üç etkileşimden en sağdakine basarak, toprakların gelişmişlik seviyesini yükselterek ve yüksek mutlakiyete sahipken toprak fethederek artırabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence oyunun başında az crownlandi olan devletlerde en başta -20 bağlılık pahasına onu dengelemek mantıklı. Herhangi bir sıkıntı çıkmıyor böylece.
Belki de bu çelimsiz çocuk gelecekte bir imparator olacak, ona iyi bakın.
[+] 1 üye Olly-Doody nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Zamanla genişliyorsun yada gelişiyorsun crownland 20 sene 30 un altında kalsa dert değil otonomi eventini sürekli red edersin debuflara katlanırsın yada tam tersi, önemli olan şey her estateden 1 monark kazanmak ve advisor cost almak.
Ara
Oyunun son sürümünde f tuşuna bastığımda, toprak arama tuşu çıkıyor fakat ardından direk f harfini koyuyor. Acaba sizde de böyle mi?
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-06-2020, 14:00)menars : Oyunun son sürümünde f tuşuna bastığımda, toprak arama tuşu çıkıyor fakat ardından direk f harfini koyuyor. Acaba sizde de böyle mi?

Evet bende de böyle, artık arama yaparken her zaman ilk yazdığımı silmek zorunda kalıyorum.
Ara
Ben ctrl+f ye atayarak sorunu çözdüm. Fakat neden 2 kere yazıyordu onu bilemiyorum.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
allow settlement growrt seçenepği nedir
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.