EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(12-06-2020, 10:21)Olly-Doody : Rein italy yapmana gerek yok işte ne güzel aranı tutmuşsun hiçbiri ayrılmamış HRE'den.

Ki çıkanlar olsa bile yine geri sokabilirsin. (ama geri sokmak için senin onlara karşı olan ilişkin önemli)

Rein italy benim hatırladığım kadarı ile feth ederek HRE'de kalmasını sağlamaktı. Ona gerek kalmamış eğer doğru anladıysam.
Herhangi bir savaşta üstün gelmeniz de yeterli geliyor, eleniyorlar karar listesinden evet. Müttefik olunca da aynı şekilde.
Ara
Osmanlı nerf aldı diyorsunuz da erken oyun için askeri anlamda dolaylı olarak bufflandı derim açıkca, öyle armut piş ağzıma düş beklentisi içinde olan varsa öyle bir Buff değil bu, şimdi biliyorsunuz ki drill olmuş ordunun Bonusları artırıldı ve driil düşüşü ve kaybedilen asker başına drill oranları profesyonellik ile bağlantı kurularak da düzenlendi, yani erken oyunda %150 hızlı drill olan yeniçeriler kendi bonusları ile drill bonuslarını pekiştirerek gayet uzun vadeli çarpışan askeri birliklere dönüştü.

Arkadaşlar poliçeden gelen yüzde 5 piyafe çatışma yeteneği oranında sizce iyileştirme olur mu ? Muhtemelen topluluk bundan şikayetçidir tamam eyvallah Prusya fikrindeki gibi bir oranı olmasın yüzde 10 iyidir bana göre
[+] 1 üye 1Manascı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
%5 veya %10 olması hiç fark etmez. İnnonative zaten çok tutulan bir idea değildi. Alınma sebebi olan tek bonus nerf yedi. %10 olsa bile kimsenin quality+eco yerine tercih edeceğini düşünmüyorum.
Ara
eskiden revoke yasasını geçirince istemeyen ülkeler oluyordu yasayı geçirirsek hre den ayrılıyorlardı yeni sürümde revoke yasasını çıkaracağım ama herkesin kabul edip etmediğini göremedim nasıl bakılıyor
Ara
@1Manascı Drill bonusları arttırılmadı, aksine azaltıldı. Daha hızlı drill kasabiliyoruz ama eskisi kadar çok etki etmiyor artık. Poliçenin de kolay kolay düzeleceğini sanmam.
@candrall Yasanın üstüne gelince destekleyenler yazıyordu diye hatırlıyorum ama son sürümde çok dikkat etmedim.
Sic Parvis Magna
Ara
Eskiden son iki reformu sevmeyen devletler imparatorluktan çıkardı.
Ben Decentrilazition reformlarını yapsam beni sevmeyenler gene çıkar mı?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
eskiden o şekildeydi ama yeni sürümde yok bilmiyorum belkide ben bulamamışımdır
Ara
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Brandenburg oynuyorum tabii 3 tane HRE dışı toprak aldım. Sizce bunları HRE'ye katmalı mıyım? İmparator Avusturya saygı değer müttefikim. Ve imparator olmaya çalışmıyorum aynı şekilde Avusturya'nın da imparator kalmasını istiyorum. Bu yüzdrn toprakları katmalıyım değil mi?

@Defterdar hala var o galiba vassal olmak istemeyenler çıkıyor ve claim kazanıyorsun hala galiba.
Belki de bu çelimsiz çocuk gelecekte bir imparator olacak, ona iyi bakın.
Ara
Keyfin bilir.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sağolun @Olly-Doody ve @candrall ama net cevap verecek yok mu?

Reform ilan edeceğimde.
Ara
neti mben ya geçen yayın izliyordum ordan gördüm @Defterdar

YA bir şey soracağım Brandenburg devletine ilk İdea ne alacağız (ben çok oynardım ama unuttum ilk ne alacağımızı kafamda karıştı)
Ara
(12-06-2020, 14:43)Olly-Doody : @Defterdar hala var o galiba vassal olmak istemeyenler çıkıyor ve claim kazanıyorsun hala galiba.
Sağ olun ama ben onları Vassal yapmayacağım ki?
Decentraliztion reformlarını yapacağım.
Ara
Onu ben bilmiyorum dostum yazmıyorsa yoktur çünkü öbüründe yazıyordu.

Mantıken yoktur nasıl olsa ortak mal gibi yapıyorsun
Ara
(12-06-2020, 15:20)Olly-Doody : Onu ben bilmiyorum dostum yazmıyorsa yoktur çünkü öbüründe yazıyordu.
Ben ona bakayım.

(12-06-2020, 15:14)Olly-Doody : Bir şey soracağım Brandenburg devletine ilk İdea ne alacağız (ben çok oynardım ama unuttum ilk ne alacağımızı kafamda karıştı)

İkinci veya üçüncü fikri zaten kesin Humanist veya Religious alman gerek.

Onun dışında Quality,Quantity,Defensive,Diplomatic,Esipongea alabilirsin.

Hem devrimci Hem HRE İmp. olabilir miyim?
Ara
Quality alacağım o zaman önce 2 humanist alırım

Ve sorun cevabını bilmiyorum maalesef
Ara
Devrimci olunca otomatik olarak cumhuriyete dönüşmüyor muyduk? Monarşi kalabilirsen olursun diye biliyorum ama cumhuriyete döndüğünde imparatorluk düşer.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Brandenburg için kesin diplomatik alın erken aşamada. İmparator olunca çoğu alman minoru diplo vassallık kabul ediyor.
Ara
Beyler peki Decentralizition reformlarını bitirince beni sevmeyenler imparatorluktan gidiyor mu?
Ara
Save alıp deneyebilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
Abiler naber. Dün gece Rusyayla oynarken elektrik gitti şu an oyun açılmıyor açılışta kapanıyor kafayı yiyeceğim. Dosyaları kontrol ettirdim steame sorun yok her şey düzgün ama açılışta kapanıyor oyun. Hiç böyle bir şey yapmamıştı daha önce. Kaydı boşverdim oyun açılmıyor yav.

Paradox crash reporter diye bir halt çıkıyor her seferinde. Cancel da desem send de desem kapanıyor. Off delirdim.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.