EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Avusturya Hredeki oylamacıların 370 puanını alırken ben ancak 300 alabiliyorum(brandenburg). Diplomatik idea açmak dışında nasıl oy toplayabilirim? 2 diplomatımı sürekli relation arttırmaya ally yapmaya vb ilişki arttıran her şeye yolluyorum.
Ara
(12-06-2020, 18:15)Yasin Ahmet : Avusturya Hredeki oylamacıların 370 puanını alırken ben ancak 300 alabiliyorum(brandenburg). Diplomatik idea açmak dışında nasıl oy toplayabilirim? 2 diplomatımı sürekli relation arttırmaya ally yapmaya vb ilişki arttıran her şeye yolluyorum.
Hre ekranında elektörlerin üzerine mouse'u getirdiğinde neden sana oy vermediklerini görebilirsin. Hükümdarın traitleri ve legitimacy etkisini de gözden kaçırmamak gerek.
Ara
@Zebercet Tuhaf bir sorunmuş. Neden öyle oldu acaba. Komple silip tekrar yükle derim. PDX Launcherı da sil.
Sic Parvis Magna
Ara
Gerçekten çok garipmiş. Altnkurt'un dediği gibi sil tekrar yükle. Düzelir inşallah.
Belki de bu çelimsiz çocuk gelecekte bir imparator olacak, ona iyi bakın.
Ara
Shadow kingdomu nasıl engelleyebilirim?
€20
Ara
Hem hre içinde hem de vassalım olan ülkeler reformlar tamamlanınca diplo-annexlenmeden de annexlenecek mi?
Şöyle: Ben Napoliyi vassalladım sonra hre ye girdi şu an vassalım ve hre reformlarının sonuncusundan bir öncesinde tüm prenslikler vassalım oluyor ve o sırada napoli hre vassalı haline mi gecelek(liberty desire 0, vs. ) yoksa normal vassalımmış gibi olup libertysi uçacak ve reformları tamamlayınca annexlenmeyecek mi?
Ara
@Joe Andy
Sorunun cevabını maalesef bilmiyorum ama son reformu tamamlayıp tek millet olmak mantıklı değil.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Bence mantıklı çünkü vassaların ordu kontrolü senin edeceğinden daha kötü.
Ara
Hayır.
Çok fazla askeri güc kaybediyorsun.
Ayrıca YZ o kadar berbat değil. Fransa'yım Vassallarım savaşta yardımci oldular.
Ara
(12-06-2020, 22:21)Defterdar : @Joe Andy
Sorunun cevabını maalesef bilmiyorum ama son reformu tamamlayıp tek millet olmak mantıklı değil.
Neden mantıklı değil?
Ne zaman birleştirmek mantıklı? 
Ben merkezci gidiyorum merkezci olmayan ne veriyor reformlarda pek bakmadım?
Teorik olarak vassallarla daha güçlüyüm ama partikte pek de öyle olmuyor.
Ara
Fransa'nın Vassalları gibi düsün.
Vassallar onu zayıflatmadı. Güçlendirdi.
Bu da onun gibi.
Birleştirmek mantıklı değil. Oyundan sıkılınca birleştir. Veya 1820'de.
Ara
Peki sen bilirsin ama bir şey soracağım ordudan tek bir asker almak nasıl oluyordu tek tuş ile.
Ara
unchangeable faith dediği tam olarak ne oluyor ingilizce olarak ne olduğunu biliyorum ama bazı görevlerde bunu şart olarak koymuşlar
Ara
Tamam buldum ben

HRE de din hep sabit kalıyor olması lazım eğer HRE tarafını soruyorsan.
Ara
o zaman din savaşını kazanmayı söylüyor
Ara
YAda reform ile di nsavaşını engellemeyi
Ara
Katolik olmadan HRE de imparator olmanın bir yolu var mı? Protestan olup (reformed veya) Prusya kurduktan sonra HRE de kalmayı istiyorum.
Ara
Lig savaşını kazandığın vakit protestant tarafla üç seçeneği oluyor imparatorun artık sadece protestantlar imparator, olabilir sadece reformedlar, tüm hıristiyanlar. Yani evet protestant olup imparator olabilirsin lig savaşını kazanırsan. Lig savaşından kastım 30 yıl savaşları.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Olly-Doody Ben de @Defterdar'a katılıyorum. Vassallar tek başlarına çok etkili olmasalar da swarm haline gelince korkunç bir güç haline gelebiliyorlar. Ancak bu da yine centralize yoldan gidilerek yapılabilecek bir şey. Ayrıca reformla vassallanan ülkelerin liberty desire'ı da çok düşük oluyor. Decentralize yol mp dışında tercih edilmeyebilir.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Reform merkezi olduğu için Brittany'ye savaş açtım no-cb ve force religion seçtim barışta. Resmi dinleri katolik oldu ama reform merkezi ölmedi, neden olabilir?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 31 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.