EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
reform merkezi şehrinin dini değişmesi gerekiyor
Ara
(13-06-2020, 08:40)kralılgaz : reform merkezi şehrinin dini değişmesi gerekiyor
annexlemek en iyisi o zaman convert etmezse ateşkes bitene kadar sanırım
Ara
reform merkezinin dinin değiştireiblene kadar bekle sonra sen misyoner gönderip vasalın yerine dinini değiştirebilirsin şehrinin
Ara
arkadaşlar dün burada bir arkadaş da aynı sorundan bahsetmişti.. bugün aynı durum benim başıma da geldi.sabah oyunu açtım, kendi single save'me girmek için tıklıyorum, kısa süre bekletip tam acılmak üzereyken oyundan atıyor. " Paradox Game Crash Reporter" ekranı çıkıyor karşıma .. var mı bunun çözümünü bilen, yahut dün soran arkadaş çözebildi mi acaba ? oyunu silip tekrar yükledim, dosyaları doğruladım fakat sorun devam ediyor.
Ara
(13-06-2020, 12:40)Dexterafp : arkadaşlar dün burada bir arkadaş da aynı sorundan bahsetmişti.. bugün aynı durum benim başıma da geldi.sabah oyunu açtım, kendi single save'me girmek için tıklıyorum,  kısa süre bekletip tam acılmak üzereyken oyundan atıyor. " Paradox Game Crash Reporter" ekranı çıkıyor karşıma .. var mı bunun çözümünü bilen, yahut dün soran arkadaş çözebildi mi acaba ? oyunu silip tekrar yükledim, dosyaları doğruladım fakat sorun devam ediyor.
genelde kullandığın modlarla alakalı oluyor onun dışında neyden kaynaklı tam bilemem
€20
Ara
hiç mod kullanmıyorum .. dlc'ler harici hiçbir eklentim yok
Ara
yeni sürümde revolutionary republic nasıl oluyoruz ya da revolutinary empire
Ara
(12-06-2020, 18:11)Zebercet : Abiler naber. Dün gece Rusyayla oynarken elektrik gitti şu an oyun açılmıyor açılışta kapanıyor kafayı yiyeceğim. Dosyaları kontrol ettirdim steame sorun yok her şey düzgün ama açılışta kapanıyor oyun. Hiç böyle bir şey yapmamıştı daha önce. Kaydı boşverdim oyun açılmıyor yav.

Paradox crash reporter diye bir halt çıkıyor her seferinde. Cancel da desem send de desem kapanıyor. Off delirdim.

Belgelerime gir Paradox İnteractive klasöründeki Europa Universalis 4 klasörünü sil save önemli değilse yedekleme
Ara
(13-06-2020, 17:40)candrall : yeni sürümde revolutionary republic nasıl oluyoruz ya da revolutinary empire

Devrimler Çağı başladıktan sonra 30 gelişmişlik üstü topraklarında her sene Devrim Merkezi çıkma ihtimali bulunuyor. Bunu etkileyen başka faktörler de bulunmakta bu günlükte anlatılıyor. Merkez çıktıktan sonra ülkene yayılmasını beklemen gerekiyor. Belli bir yayılmadan sonra Devrim felaketi çıkıyor anladığım kadarıyla. Çıkan felakette Devrimcileri mi yoksa Kralcıları mı destekleyeceğini seçiyorsun. Devrimci tarafı seçersen direkt Devrimci oluyorsun. Son devrimci reformu ile Devrimci İmparatorluk olabilirsin fakat Devrimci Cumhuriyet çok daha güçlü reformlara sahip benim fark ettiğime göre bu yüzden Cumhuriyet olarak kalmak daha faydalı olacaktır.
WhaW8Am.gif
Ara
Yeni devrim mekanikleri dlc de mi yamada mı?
Ara
Tahminimce mekanikler yamada, özel reformlar DLC'de.
WhaW8Am.gif
Ara
Hrede prostestan ve reformist dinlerin yayılmasını nasıl engelliyorduk unutmuşum. Sınırım olmayan ülkede reformasyon merkezi ortaya çıkıyor ben bu adama cbsiz mi savaş açıp force religious yapacağım. 1.5 2 yıl kadar önce Avusturyayla oynarken religious idea çıkmıştım ancak sınırım olmayınca yine bir anlamı yoktu holy war açamıyorduk. Bu hre sistemi can sıkıyor imparatorsun madem bütün hre topraklarına casus belli versene dini merkezler ortaya çıkınca.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Papalık kontrolörü olup ordaki butona basıp durunca reform çıkamıyor, çok gecikiyor. Sen de o sırada yeteri kadar puan kasıp imparatorluğu birleştirebiliyorsun. Easy.
Sic Parvis Magna
Ara
Papalık kontrolü için cok fazla papa puanı harcadım 7-8 kere bastım ama papal state'in her zaman aşırı yüksek şansı oluyor o kadar basmama rağmen bir dahaki papalığın bana gećme şansı %12 papal state'in %50 lerde ne kadar uğraşsam da bunu adam akıllı arttıramam bunun bir yolu yok mu hep Papalığa mı kaptıtıcam?
Ara
@Joe Andy
Misyonerlik iyi Papal Influence getirir.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(14-06-2020, 15:16)Defterdar : @Joe Andy

Papal inluence hangisi papalık puanıysa bende ondan çok var 127'di sanırım ama benim dediğim papa seçilme şansımın aşırı düşük olması.
Ara
Basabildiğin kadar papalık puanı basıp gerisini şansa bırakmalısın. Başka bir yolu yok ne yazık ki.
Sic Parvis Magna
Ara
(14-06-2020, 22:01)altnkurt : Basabildiğin kadar papalık puanı basıp gerisini şansa bırakmalısın. Başka bir yolu yok ne yazık ki.
Papa'nın elinden kardinallerini almak etki etmez mi?
Ya da pu yapmak
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Papayı nasıl pu yapıyorsun? Kardinalleri alsan da yenisini atayabilir.
Sic Parvis Magna
Ara
(14-06-2020, 16:28)Joe Andy :
(14-06-2020, 15:16)Defterdar : @Joe Andy

Papal inluence hangisi papalık puanıysa bende ondan çok var 127'di sanırım ama benim dediğim papa seçilme şansımın aşırı düşük olması.
yeni yamayla papanın elinden curiayı alman neredeyse imkansız dostum zorlama tavsiyem papalık influence puanlarını bonuslara harca
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.