EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Colonial Map Mode bak , Orada gözüken tüm Karayip bölgesini alman gerek sanırım Carib oraya dahil.
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aklıma şu takıldı "No Pirates in my Caribbean" başarımını alma amacın varsa niye katolik bir ülke ile başlamadın? Papa beyden alacaksın izni gerisi kolay :)
Ara
(06-02-2016, 03:11)Blackwhist : Aklıma şu takıldı "No Pirates in my Caribbean" başarımını alma amacın varsa niye katolik bir ülke ile başlamadın? Papa beyden alacaksın izni gerisi kolay :)

Anlaşmayı sallamıyorlar ki zaten
Ara
İlk başta bu başarımı kazanma amacım yoktu.Haritaya bakarken Türk ve caicos adalarını gördüm,Osmanlı'dan başkası bu topraklarda hüküm sürmemeli dedim.İspanyollardan zar zor geri aldım buraları.

@Blackwhist
[+] 1 üye captivesoul nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda ekrandaki simgelerden birinin üzerine fare işaretçisini getirince bildiri ekranı açılıyordu.Ancak şu anda o bildirim ekranı açılmıyor.Sizce nasıl düzeltebilirim bu durumu.Örneğin ekranın sol üstündeki geliri gösteren altın simgesinin üzerine fareyi getirince detaylar çıkmaktaydı.Şimdi o detay ekranı açılmıyor.

Not:Bu tarz bir sorunla karşılaşan arkadaş olursa diye çözümünü buraya ekleyeyim:
Belgelerim klasöründe oyuna ait dosyalar mevcut.Orada settings isimli bir not defteri var.İçerisinde ''draw_tooltips=no'' şeklindeki satırı ''draw_tooltips=yes'' yapınca düzeldi.
Ara
(06-02-2016, 13:19)captivesoul : Oyunda ekrandaki simgelerden birinin üzerine fare işaretçisini getirince bildiri ekranı açılıyordu.Ancak şu anda o bildirim ekranı açılmıyor.Sizce nasıl düzeltebilirim bu durumu.Örneğin ekranın sol üstündeki geliri gösteren altın simgesinin üzerine fareyi getirince detaylar çıkmaktaydı.Şimdi o detay ekranı açılmıyor.

Kapayıp açmayı denedin mi?
Ara
(06-02-2016, 04:20)ferevon : Anlaşmayı sallamıyorlar ki zaten

Katolikler genelde anlaşmaya uyuyor, ki uymk zorunda. Genelde Protestanlar ile Kalvenciler sallamıyor. Portekiz ya da İspanya ile "rush" atıldığı takdirde o bölgede kolonileşmek gayet kolay.
Ara
(06-02-2016, 13:20)ferevon : Kapayıp açmayı denedin mi?

Denedim ancak düzelmedi.
Ara
(06-02-2016, 13:25)Blackwhist :
(06-02-2016, 04:20)ferevon : Anlaşmayı sallamıyorlar ki zaten

Katolikler genelde anlaşmaya uyuyor, ki uymk zorunda. Genelde Protestanlar ile Kalvenciler sallamıyor. Portekiz ya da İspanya ile "rush" atıldığı takdirde o bölgede kolonileşmek gayet kolay.

Benim oyuınlarda pek uymuyorlardı Katolikler, ki zorunda da değil ama bütün müttefiklerim bozmuştu anlaşmayı bunu denediğim oyunda.

@captivesoul
Oyunu baştan yüklemeyi deneyebilirsin eğer başka çözüm bilen yoksa.
Ara
Hem oyunu hem bilgisayar tekrar tekrar başlattım ancak düzelmedi.Silip tekrardan kurmayı deneyeceğim.
Ara
(05-02-2016, 16:35)Kaiser-i Rum : Mesela müslüman bir ülkede katolik zealots çıktığı zaman oversea olmayan provincelerin mi yarısını almak gerekiyor yoksa tüm provinclerin yarısını mı ?(İsteklerini provincelerin yüzde 50 sini aldıklarında kabul edebiliyorum) (Dominant hale getirip din değiştirmeye çalışıyorum ve evet ecdad oynuyorum. Deli gibi oversea yaptım.)
Soruyu açayım . Büyük Britanya ile Hindistan'ı almışsınız. Oversea olarak geçecek Hindistan. Anakarada çıkan reformed zealot'ların oversea province ler hariç yüzde 50 mi yoksa dahil yüzde 50sini mi ele geçirmesi lazım. Eğer tüm province'lerin yüzde 50'siyse ve oversea provinceler de koloni sayılıyorsa anakaradaki topraklarla eş mi tutuluyor. Religious Unity'ye etkisi anakaradaki şehirlerle aynı mı ? Aynı değilse ne kadar aynı değil?
Ara
Religious Unity'de etkisi var diye biliyorum fakat isyancıların alması gereken topraklardan mı sayılıyor bilmiyorum, ama isyancıların o toprakları da alması gerektiğini düşünüyorum.
G0kMNN.png
Ara
Defender of the Faith ile Religious Ideas'ın ilk idea'sının verdiği CB aynı mı?
Ara
Bildiğim kadarı ile DOF ile sadece savunma savaşlarına katılıyorsun.Religious ideası ile senin dininden olmayan tüm sınır komşularına cihad/haçlı savaş sebebi kazanıyorsun.
Biz Lozan'la sadece bir devleti tasfiye etmedik.Aynı zamanda hayallerimizi de tasfiye ettik...
Ara
Birisi 'Holy War' diğeri 'Defender of the Faith' değil mi?
Araştırdım. Aynı değilmiş. Holy War alacağın province'ler için %75 AE yedirtiyor ama DotF öyle değil. Şuradandaha ayrıntılı görebilirsiniz.
Ara
Gün gelir belki Türkçe eu4 wiki linki koyarız.
DoF  olunca ve komşun heretic olunca "Cleansing of Heresy" cb si de veriyor diye biliyorum. Burn the Heretics!!
[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Defender of the Faith CB'sinin hiçbir önemi yok, EU 3'ten arta kalan cb'lerden biri ve holy warun yerine geçiyor. Zaten o CB'yi çok görmezsiniz bile muhtemel +500 saatiniz falan yoksa,(Görmek için Religious+DotF+DotF olmadan önce komşu din kardeşinize karşı başlamış bir savaş olması gerektiğinden ) zaten buglıydı bir aralar, sonra noldu hatırlamıyorum ama CB'nin en kötü yanı "Defend country" wargoalu olması.
Ara
Clergy estatesi toprak kaybediyor daha sonra etki gucu ve sadakat kaybediyor.Estateye nasil toprak verebilirim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 29 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.