EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Sizce The Cossacks dlcsini mi yoksa Common Sense dlcsini mi tercih etmeliyim
Ara
Common Sense
Sic Parvis Magna
Ara
İkisi de iyi ama Common Sense bir tık önde.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Eu4 alsam multiplauer etkinliklerinde hostun dlc'lerini mi kullanırım yoksa bende olanları mı?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Hostun dlclerini
Sic Parvis Magna
Ara
DLC aboneliğini kolay bi şekilde iptal edebiliyor muyuz peki ? Bilginiz var mı bu konuda
Ara
(21-06-2020, 23:55)msbilgin : DLC aboneliğini kolay bi şekilde iptal edebiliyor muyuz peki ? Bilginiz var mı bu konuda

Aboneliği alırken istediğin zaman iptal edebileceğini söylüyor, hatta direkt ana menüde iptal için bir buton var ancak daha tıklamadım o butona tıkladıktan sonra ne oluyor bilmiyorum.
Ara
(21-06-2020, 23:55)msbilgin : DLC aboneliğini kolay bi şekilde iptal edebiliyor muyuz peki ? Bilginiz var mı bu konuda

Steam'de sağ üstte kullanıcı adına tıklayıp "Hesap Detayları" kısmına girdiğinde gelen sayfada "Abonelikleri Yönet(1)" gibi bir seçenek var. Oradan EU4 DLC aboneliğini iptal edebiliyor olman lazım.

unknown.png
hby6qc.gif
Ara
Çok teşekkürler ikinize de
Ara
cJys3y.jpg

Son Danimarka oyunumda ticaret şirketi yeniliklerini pek denememiştim Moskovoya kadar Rusyayı İsveçe yedirip ilhak etmiştim keza Londraya kadar da Britanyayı Norveçe yedirmiştim fakat ticaret gelirim zayıf kalmıştı ve diplo ilhak fiyatı da oldukça pahalı oluyordu şimdi sorum şu Novgorodan alacağım topraklar ile White Sea ve Novgorod ticaret kumpanyalarını kurabilirim iskandivanya bölgesi hariç her yerde ticaret kumpanyası kurmalımıyım ? ek olarak moskofa karşı sınır çekmeyi severim burdan sonra hedefim her zamanki gibi tarikatlar ardından da iskoçya olacak sınırı nevadan mı çekeyim yoksa novgoroddan mı ne dersiniz ?
Ara
Eskisi kadar op değil ticaret şirketleri. Çok fazla otonomi veriyor. Eyalet otonomisi düşürten bonuslar var bikaç tane. Onları alırsan olabilir. Onun dışında govcap yettiği sürece state yapmak daha mantıklı sanki.
Sic Parvis Magna
Ara
altnkurt sana şöyle söyleyim reis, şimdi norveç ardından isveç ilhak oldugunda imperial hükümet seviyesi ve reformlardan gelen 250 gov cap veren zımbırtıyı açtığımda yetersiz kalıyordu biliyorum sen yeni sistemi sevmedin ama denmark oynarken genişleme sırası novgorod töton ve livondur (polonya kontrol altında tutularak 1 toprak vermeden) ardından iskoçya, yani demek istediğim imparatorluk güç kaybetmeden almanya bölgesinden en fazla lübecki alabilirim o da lübeck ticareti üyesi rigaya saldırmam sayesinde olabilir almanya ile din savaşında mücadele edecek hale gelene kadar da iyi bir ekonomi yapmam lazım bu ölçütlere rağmen yine de core lamam konusunda ısarcı olur muydun ?
@altnkurt
Ara
State yapmak elindeki adm miktarına ve govcapına bağlı olan bir şey. Govcapın varsa ve adm'n varsa state yapabilirsin. Govcapın var ama adm yoksa territory tutabilir ya da ticaret şirketine verebilir, adm olunca state yaparsın. Govcapın yoksa ve aşmak istemiyosan ona göre state yapmakta daha cimri davranırsın. Dinamik durumlara göre değişen kararlar bunlar. Kesin şunu yapmalısın diyemem. Ticaret şirketleri çünkü eski haline göre ciddi nerf yedi yani. Yoksa gözüm kapalı ticaret şirketi derdim.
Sic Parvis Magna
Ara
@altnkurt teşekkür ederim şimdilik territory olarak tutup ticaret şirketine vericem, birde şunu soracaktım tam olarak test edemedim ama bölgeleri merc campa eklemek bölgenin gov costunu artırıyor state yapmaya oranla daha düşük bir cost olarak kalıyorsa mantıklı bir karar olur orasını tam anlayamadım birde ana region da ticaret şirketine toprak verilebiliyor mu örneğin iskandinavya regionunun en kuzeyindeki state white sea trade bölgesinde ama geçen oyunumda ticaret şirketine ekleme butonu bile yoktu
Ara
Ticaret şirketine vermen state'den daha az govcost yiyor evet. Ama territoryden daha az mı çok mu govcost yiyordu hatırlamıyorum.

Ticaret şirketine başkent subconinentin dışındaki her yeri ekleyebilirsin. Mapı atayım.

Görsel
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1750de Sonra Fransa ile HRE imparatoru oldum fakat sadece 2 reform geçirilmiş, bu yüzden imperial authority'i nasıl artırabilirim?eskiden toprak eklersek 1 authority geliyordu şimdi ne yapmalıyız?(0,4 azalıyor her ay)
Ara
(23-06-2020, 22:49)Cayenne : 1750de Sonra  Fransa ile HRE imparatoru oldum fakat sadece 2 reform geçirilmiş, bu yüzden  imperial authority'i nasıl artırabilirim?eskiden toprak eklersek 1 authority geliyordu şimdi ne yapmalıyız?(0,4 azalıyor her ay)
60 küsür yılda o işi halledeceğini zannetmiyorum ama,
İmparatorluğun resmi dininden olmayan milletleri zorla dinini değiştir.
HRE toprağı olup HRE milletlerinin kontrolünde olmayan topraklara 'Imperial Ban' savaş sebebiyle saldır.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(23-06-2020, 22:55)Defterdar :
(23-06-2020, 22:49)Cayenne : 1750de Sonra  Fransa ile HRE imparatoru oldum fakat sadece 2 reform geçirilmiş, bu yüzden  imperial authority'i nasıl artırabilirim?eskiden toprak eklersek 1 authority geliyordu şimdi ne yapmalıyız?(0,4 azalıyor her ay)
60 küsür yılda o işi halledeceğini zannetmiyorum ama,
İmparatorluğun resmi dininden olmayan milletleri zorla dinini değiştir.
HRE toprağı olup HRE milletlerinin kontrolünde olmayan topraklara 'Imperial Ban' savaş sebebiyle saldır.
peki şöyle anadoludaki toprakları hre'ye ekliyemiyoruz sanırım çünkü edirnede hre sembolü var fakat anadoluya geçince trade company sembolü çıkıyor
Ara
(23-06-2020, 23:48)Cayenne : peki şöyle anadoludaki toprakları hre'ye ekliyemiyoruz sanırım çünkü edirnede hre sembolü var fakat anadoluya geçince trade company sembolü çıkıyor

Anadolu'nun çoğu oyunda Avrupa sayıldığı için ekleyebilmen lazım o Avrupa'da sayılan kısımları ama aynı zamanda farklı superregion olduğu için trade company kurabiliyor olman gerekiyor. Şehre tıkladığında HRE butonu olmasa da HRE arayüzünde tüm toprakları HRE'ye ekleme tuşuna bastığınızda eklenmeleri lazım.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Protestan liginin başına İsveç olarak geçmem için tam olarak ne yapmam gerek? Redditte, plazada vs bulamadım, açıkçası lider olmana gerek yok başarım için diyenler var ama lider olmadığı için başarım alamayanlar da var. Ve elektörlerin liderliği daha düşük orduya, deve vs. sahip olmasına rağmen liderliği aldığını söylüyorlar. Başa geçmenin kesin yolu nedir?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 106 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.