EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Çok yeni değiştiği için karar vermek için erken olabilir ama sp için bence hiç bir yeri tc yapmaya değmez. Çok fazla governing cost harcıyorlar.
Ara
Launcherden nasıl oyunun sürümünü değiştirebilirim?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Yeni dlc ile Hre imparatoru imparatorluğa dışardan devletleri davet edebiliyor mu bu mekanik nasıl çalışıyor
Ara
(09-07-2020, 17:42)4S0S : Yeni dlc ile Hre imparatoru imparatorluğa dışardan devletleri davet edebiliyor mu bu mekanik nasıl çalışıyor
Hredeki bir devlet. Hre dışı bir devleti vasallayınca o devlet Hre'ye giriyor diye biliyorum
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Selamlar
Devrim konusunda kapsamlı bir rehber var mı? Pek anlayamadım. Doğma yeri yayılma hızı vs. Neye göre nasıl yayılıyor. Mesela benim topraklarında doğdu ama heryerde daha çok yayıldı. Castile devrimde lider oldu. Onun devrimini yıktım ama sonra gene lider oluyor.
Ara
@Ferguner
https://forum.strategyturk.com/konu-gunl...a-veraseti
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(09-07-2020, 17:39)korkusalan : Launcherden nasıl oyunun sürümünü değiştirebilirim?

Launcherdan oluyor mu bilmiyorum ama steam kütüphanesinde oyun üstüne sağ tıklayıp Özellikler/Betalar kısmından eski bir sürüm seçebilirsin.
Ara
Morocco oynamayı düşünüyorum ve afrikaya genişlemek istiyorum. Çöldeki uncolonized tek toprak için koloni ideası mı çalışmalıyım yoksa oraya geçmek için ülkeye özel bir event falan var mı?
Ara
Bildiğim kadarıyla vassallarını annexlediğinde yaptığın bir görev ile kolonize edebiliyorsun.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
-Hatalı mesaj
Ara
Bunun sebebi nedir bilen var mı? Defender of Faith olduğu için mi gelmiyor, öyleyse karşıya neden gelmiyor. Bana neden gelmesi gerektiği gözüküyor...

20200711145753_1.jpg
Ara
Sana zaten gelme şansı yok. Savaş açtığın adamın allyları senin tarafında savaşa katılamıyor zaten. Karşıya neden gelmiyor kısmı da muhtemelen ekonomik sebeplerden dolayı veya başka bir savaşta vs. olduğundan gelemiyor.

Sana gelmesi gerektiği gözüken Mecklenburg orada.
Sic Parvis Magna
Ara
(11-07-2020, 15:03)altnkurt : Sana zaten gelme şansı yok. Savaş açtığın adamın allyları senin tarafında savaşa katılamıyor zaten. Karşıya neden gelmiyor kısmı da muhtemelen ekonomik sebeplerden dolayı veya başka bir savaşta vs. olduğundan gelemiyor.

Sana gelmesi gerektiği gözüken Mecklenburg orada.
Ally değil, defender of faith burda Fransa. Avusturyayı defender faith olarak korumuyor, bana da +59 pozitif gelme konusunda ancak ona rağmen bir neden yok ve gelmiyor.

*Değil, normalde mouse Fransa'nın üzerindeydi ss alırken belli olmamış. Zaten o yüzden sordum. Defender of Faith olduğunda gelemiyor musun böyle bir savaşa diye. (Yani protestan bir devlet savaş açıyor katoliğe ve sen katolikler için defender of faithsin ancak avusturyayı korumayı tercih etmiyorsun buna rağmen karşı taraf lehine de mi dahil olamıyorsun)
[+] 1 üye argoargoo nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence oyundan kaynaklı bir hata olmuş orda. Mause Fransa'nın üstündeyken Mecklenburg'u göstermiş. Çünkü sayısal değerlerde pozitifken yanında çarpı olmaması lazım. Senkronu kaymış sanki oyunun. Mause biraz üstündeki şeyi gösteriyor gibi. Tekrar kontrol etmeni öneririm.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-07-2020, 16:32)altnkurt : Bence oyundan kaynaklı bir hata olmuş orda. Mause Fransa'nın üstündeyken Mecklenburg'u göstermiş. Çünkü sayısal değerlerde pozitifken yanında çarpı olmaması lazım. Senkronu kaymış sanki oyunun. Mause biraz üstündeki şeyi gösteriyor gibi. Tekrar kontrol etmeni öneririm.
Defalarca kontrol ettim, fransa olmadan savaşıp sonrasındaki savaşa da çağırmaya çalıştım olmuyor. Kaldı ki france mp -1 yazan ss de var. 59 pozitif -1 france mp 58+ ile gelmesi gerekiyor. Böyle bir mekanik var mı bilmiyorum ama defender of faith olduğu için gelemediğini düşünüyorum.
Ara
Son gelen güncellemede HRE'ye toprak ekleme özelliği başka bir yere mi alındı? Tötonlar ile oynarken HRE'ye toprak ekleme seçeneğini göremedim.

Düzenleme: HRE sekmesinin altına "join HRE" olarak eklenmiş şimdi gördüm.
Ara
oyun ayarlarındaki multisample level ayarı ne demektir oyunun akış hızına etkisi var mıdır
Ara
Görüntü kalitesini belirler. Düşük ayarlarda oyunu hızlandırır.
Ara
Oyunun ahım şahim bir grafiği olmadığı için bilgisayar eski değilse performansa neredeyse hiç bir etkisi olmayacaktır. Oyunun akış hızını çoğunlukla cpu ve kayıtlarda da depolama birimi hızı belirliyor.
Ara
Her tür gemiyle korsanlık yapılır mı? Ben hegamon olmak için basacağım heavy shiplerle korsanlık yapabilir miyim, yaparsam bakım maaliyetlerini karşılar mı? Mekaniği hiç kullanmadım da bilgi verirseniz sevinirim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.