EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
admin ideası gibi bazı idealar bu masrafı düşürüyor ve trade ile econ ideasını almanı tavsiye ediyorum paralı asker kullancaksan
Ara
Eventlerle ve yayılarak paralı asker havuzunu oldukça genişletebiliyorsun. Ama eskisi gibi param varsa sonsuz ordu basarım mantığını kaldırarak oyundaki büyük bir saçmalığı düzelttiler. Estateler de eskisine göre daha iyi. Çok daha kolay ve efektif şekilde kullanılabiliyor.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlı ile Transilvanya'yı vassal olarak almaya çalışıyorum ama kabul etmiyorlar. Sebep olarak ise " Osmanlı ile Transilvanya temel vergilerinin karşılaştırılması -50 " yazıyor. Bu ne anlama geliyor?
Ara
(28-08-2020, 18:10)Kapıkulu : Osmanlı ile Transilvanya'yı vassal olarak almaya çalışıyorum ama kabul etmiyorlar. Sebep olarak ise " Osmanlı ile Transilvanya temel vergilerinin karşılaştırılması -50 " yazıyor. Bu ne anlama geliyor?
Development degerini arttırman lazım.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(28-08-2020, 18:37)Defterdar :
(28-08-2020, 18:10)Kapıkulu : Osmanlı ile Transilvanya'yı vassal olarak almaya çalışıyorum ama kabul etmiyorlar. Sebep olarak ise " Osmanlı ile Transilvanya temel vergilerinin karşılaştırılması -50 " yazıyor. Bu ne anlama geliyor?
O nerede acaba? Oyunu Türkçe oynadığım için bulamadım
Ara
Ülkeni büyütmen lazım kısaca.
Sic Parvis Magna
Ara
(28-08-2020, 18:42)Kapıkulu :
(28-08-2020, 18:37)Defterdar :
O nerede acaba? Oyunu Türkçe oynadığım için bulamadım
Ülkenin gelişmişlik seviyesi şehirlerde monarch puanı ile yaptığın yükseltmeler ülkenin developmentini oluşturur savaş sonrası toprak alırken bunlara dikkat et gidip 10 tane boş toprak almaktansa 2-3 tane developmenti yüksek toprak almak daha iyi
Ara
Dostlar bu flat map mod'ları niye haritayı düzleştirmiyor? Sadece harita renklerini değişiyor. Sonra laptop da cayır cayır yanıyor aga. Benden mi kaynaklı?
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
Ayarlardan objeleri, yürüyen birimleri, nehir ve ağaç gibi şeyleri kendin kapatmalısın.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Su oyunun yapay zejasından nefret ediyorum ya adamın level 1 fortunu %70 ile düşüremiyorum adam benim level 3 fortumu %14 ile düşürüyor cidden oyun zevkimin içine ediyor ya  :triumph: :triumph: :triumph: böyle olduğu zaman direk alt+F4 çekip çıkıyorum sinirden
[+] 1 üye esatdemir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Büyük Güncellemeler ne sıklıkla .

Mesela 1.30 austria güncellemesi gibi bir sonraki ne zaman olur?

Horde Devlet ile oynamak için dikkat edilmesi gerekenler nedir ve idea konusunda yardım?

Horde devlet ile oynarken yapılması gerekenler dikkat edilmesi gerekenler nedir hangi ideaları çıkıyorsunuz genel olarak

(Hiç horde oynamadım)
Ara
Değişiklik gösteriyor. Eskiden 2 ayda bir güncelleme geliyordu. Muhtemelen önümüzdeki güncelleme eylül ya da ekimde gelecek. 1.30 Austria gibi bir güncelleme bir daha gelmez diye düşünüyorum ama muhtemelen bahsettiğiniz şey bir sonraki DLC'li güncelleme olduğundan sanırım 1.32'de gelecektir.
WhaW8Am.gif
Ara
Muttefiklerimizi kendi tasima gemimize nasil bindiririz ya da gemilerimizi birlestirince kendi ordumuzu toplam gemiye bindirebiliyormuyuz ayni sey birlesmis ordu icin de?
Ara
Normalde böyle bir mekanik var fakat yapay zeka bunu kullanmıyor.
WhaW8Am.gif
Ara
(30-08-2020, 11:18)altnkurt : Ayarlardan objeleri, yürüyen birimleri, nehir ve ağaç gibi şeyleri kendin kapatmalısın.

Ben bir halt yedim.

dafBTp.jpg

Belgelerim'deki oyunun dosyasında settings dosyası var, bilirsin. Orada terrain yes idi. Onu no yaptım :D, dediklerinin bazıları no idi; bazıları değildi, onları da no yaptım. Sonra oyuna girdim, böyle oldu. Steam'de dosyaları doğruladım ama o settings'i orijinaline çevirmiyormuş. Sonra tekrar settings'e baktım. Terrain satırı yes idi. Oyunu bozdum aga ahah. Neyse siler geri yüklerim bir ara :/
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
[+] 1 üye HakaniyeLehçesi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Belgelerimdeki pdx klasörünü komple silebilirsin sorun olmaz.
Oyun içi ayarlardan yap demiştim ben.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(31-08-2020, 01:00)altnkurt : Belgelerimdeki pdx klasörünü komple silebilirsin sorun olmaz.

Oyunda yapıldığını biliyorum ama oyunda menüye gelene kadar bekle bekle insan sıkılıyor. Direkt yapıp hazır olsun dedim, olmadı :D. Tamam, o dosyayı silip bakayım. Geri dönüş yaparım.

Yaptım, hatta borders'ı da kapattım. Fakat olmadı.
Ara
(31-08-2020, 01:23)HakaniyeLehçesi :
(31-08-2020, 01:00)altnkurt : Belgelerimdeki pdx klasörünü komple silebilirsin sorun olmaz.

Oyunda yapıldığını biliyorum ama oyunda menüye gelene kadar bekle bekle insan sıkılıyor. Direkt yapıp hazır olsun dedim, olmadı :D. Tamam, o dosyayı silip bakayım. Geri dönüş yaparım.

Yaptım, hatta borders'ı da kapattım. Fakat olmadı.
Hangi flat mod kullanıyorsunuz denemek istiyorum ben sadece aFPS kullanıyorum
Ara
(31-08-2020, 11:01)esatdemir : Hangi flat mod kullanıyorsunuz denemek istiyorum ben sadece aFPS kullanıyorum

Onu da, bir de Illusionary Flat Political Map Mod'u denedim. Sonuç aynı.
Ara
Ottomanım.
Sene 1500lerin sonu.

Macara dalıyorum.
Benim moral 5.8 onun 4.6 mı ne benim disiplin 105 onun 110 ve teknoljide aynıyız. Otto askerinin daha çöp olmadığı bir devirde niye eşit ve hata belki de daha çok askerle onun iki katı kayıpla kaybediyorum? Açıklayabilecek var mı?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.