EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(16-09-2020, 07:58)MAB : Aslında kolonisti nasıl alacağımı anlayamamıştım ve hileyle 1 kolonist eklemiştim.
Hile eklersen olmuyor neden bilmiyorum çok önceden denemiştim
[+] 1 üye esatdemir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Merhabalar,

Fransa oynuyorum. Yıl 1570 alacağım 4. idea konusunda aşırı arada kaldım. Aklımda bir kaç idea var sizlerinde önerdikleri ile beraber seçim yaparım diye düşünüyorum. Exploration ,expansion, quantity idelarına sahibim. Gerek var mı bilmiyorum ama yinede yazıyım askeri limitim 140 gelirim ise 87. Protestanım %50 unityim var daha. 25 kar ediyorum ortalama. Birde governing capaticyi aşmış bulunmaktayım estate yapmıyorum. Belki bunlar size yardımcı olur.

İyi günler
Belki de bu çelimsiz çocuk gelecekte bir imparator olacak, ona iyi bakın.
Ara
Tekrar merhaba Olly,
Sana ilk önerim idea konsunda çok kasma seç gitsin. Her seçiminde burada soru sorma bence :)
Neyse ben cevap vereyim,
Religious fikir al bence. Protestan olmayan herkese CB kazanabilirsin.
Ondan sonra Quality ve Administravite.
Sonra da Offensive ve Economic.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Arkadaşlar Kutsal Roma İmparatorluğu'na şehir ekleme mekaniği değişti mi? Flanders oynarken İmparator Avusturya ile ittifak olup ilişkimi 200 yapıyorum ama yine de şehirlerimi imparatorluğa ekleyemiyorum. Dolayısıyla imparatorluğa giremiyorum. Arayüzde imparatorluğa ekle butonu bile çıkmıyor. Tüm dlcler aktif olarak oynuyorum. Herhangi bir mod kullanmıyorum, initial playset ile oynuyorum. yadımcı olursanız sevinirim.
Ara
Yanlış hatırlamıyorsam artık HRE arayüzünden katılınıyor.
Ara
Merhabalar,

Bu sefer idea sormayacağım merak etmteyin :d Şu treasure fleet olayını anlamadım. Wikiden baktım ama yine anlamadım daha açıklayıcı bir şekilde anlatabilen var mı acaba?
Ara
Treasure fleet olayı derken treasure fleetin ne olduğu mu?
Altın veya gümüş üreten topraklara sahip bir koloni devletin varsa o kaynaklar bir kasada birikir ve doldukça sana ticaret yolu vasıtasıyla iletilir. O ticaret yolunda korsanlık yapanlar o filoyu yağmalayarak bu hazineden pay alırlar. Ortada görünen bir filo yok. Hayali bir filo bu.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tamam çok sağ ol bir şey daha soracağım. Benle personal unionda olan portekizin karayiplere daha fazla sulanmasını istemiyorum. Vital intereste ekelrsem karayipelri aksine koloni atmaya daha meyilli olur mu yoksa atmaz mı?
Ara
Bilemiyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
Hiçbir etkisi olmaz. Portekiz katolikse ve karayipleri tordesillas ile almışsan atma ihtimali düşebilir.
WhaW8Am.gif
Ara
Tarihi düşmanım olan devletle bu tarihi düşmanlığı kaldırmanın yolu var mı?
Fransa ile Avusturya'yı personel union yaptım. Ama adamlar tarihi düşman diye liberty desire'sı düşmek bilmoyor. Onlarca yılda bile. 150 ilişki yaptım. Dev bastım, ülkeyi etkiledim ama tarihi düşmanlik yüzünden hala bana karşı isyankar davranıyor. Ben bunu nasıl yola getireceğim?
Ara
Bazı ülkelerde event yoluyla kalkabiliyor bu durum. Onun dıışında ülke formlayarak da kalkabiliyor sanırım. Emin değilim. Başka türlü kalktığını görmedim ama.
Sic Parvis Magna
Ara
1650 yılında manufactories cıkıcak bende çıkmaması için tef neden olarak "Paris is connected to the capital of Great Britain" yazıyor ne demek bu 

2. Sorun Avusturya Fransa PU şunda şuan ben avusturyanın bağımsızlığını destekliyorum 200K ordu 150K manpower 2000 dev + 14 tane koloni var yanı dünyanın en giçlüsüyüm ama Avusturya bir türlü savaş başlatmıyor neden?
Ara
eskiden topraklara tıklayınca oradan ulemeye beylere vs toprak verdik şimdi o yok
Ara
EU4 - Yeni Estate Sistemi ve Estate Ayrıcalıkları
(23-09-2020, 22:08)esatdemir : 1650 yılında manufactories cıkıcak bende çıkmaması için tef neden olarak "Paris is connected to the capital of Great Britain" yazıyor ne demek bu 

2. Sorun Avusturya Fransa PU şunda şuan ben avusturyanın bağımsızlığını destekliyorum 200K ordu 150K manpower 2000 dev + 14 tane koloni var yanı dünyanın en giçlüsüyüm ama Avusturya bir türlü savaş başlatmıyor neden?

1. sorun olarak çıkabilecek tek yer paris senin ülkende bu durumda başkentine bağlı olmadığı için çıkamıyor farklı yerlere manufactories inşaa et londra gibi daha önce çıkmamış bir enstitü yerine inşaa etmeyi unutma

2.sorun olarak sen savaşarakda kaldırabilirsin pu sunu ama çok zahmet olur yanlış biliyor olabilirim ama senin avusturya için saldırma claimin olabilir destekçisi olduğun için ve ai zaten yeterince aptal ve durağan belki hata olmuş olabilir multide oynuyorsan yada o saveyi oynamışsan son zamanlarda çok fazla hata verdiği için dosya bozulup ai saçma saçma hareketlerde yapıyor olabilir. Tavsiyem fransaya saldırıp toprak al.
Avusturya o kadar güçlü olmasa gerek zamanla zayıfladıkça bağımsızlık arzusu artabilir avusturyanın
Ara
eu4 ten biraz sıkılmış biri olarak bana alternatif oyun önerir misiniz
Ara
Oyunu C diskinden D diskine taşıdım sonra oyuna girince bütün saveler gitmiş ama belgelerden baktığımda saveler orada nasıl cözerim bunu
Ara
Oyunu hızlandırmak için neler yapabilirim? Cidden ilerlemiyor. 1444'te başladığım oyunlarda 4 saatte 1500'e bile gelemiyorum ve oyun akmadığından sıkılıp çok da oynamadan bırakıyorum.
Ara
(25-09-2020, 19:10)Henri : Oyunu hızlandırmak için neler yapabilirim? Cidden ilerlemiyor. 1444'te başladığım oyunlarda 4 saatte 1500'e bile gelemiyorum ve oyun akmadığından sıkılıp çok da oynamadan bırakıyorum.
Aynısı bende de var çok can sıkıcı ya oyunda birsürü şey yapmak istiyorum ama...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.