EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Ssd taktırın arkadaşlar oyunu hızlandırmak için
Ara
Butua'yım (Afrikada bir devlet). Becom Horde yaptım. Etiyopya topraklarına vardım. Koptik isyancıları bekliyorum. Fakat ortaya çıkmadılar. Hristiyanlığa geçiş için de tribal olmamam lazm. Şimdi Monarch ya da Repub olup convert etsem teknoloji grubum da değişir mi ? Yoksa ilk Koptik olup sonra mı monarchy ye geçmek teknoloji grubu mu değiştirir mi?
Ara
Teknoloji grubu kurulan bazı ülkeler hariç hiçbir yolla değişmez.
WhaW8Am.gif
Ara
(27-09-2020, 22:47)PCOyun : Teknoloji grubu kurulan bazı ülkeler hariç hiçbir yolla değişmez.

Forumdaki butua rehberinde bu mümkün gözüküyor ?
Ara
Eski bir rehber olabilir. Yıllar önce öyle bir olay vardı. Kaldırıldı.
Sic Parvis Magna
Ara
Tahmin ettiğim şekilde. Rehberde Memlük kurarak Eastern teknoloji grubuna geçiyorsunuz. İlk iletimde de belirttiğim gibi belli ülkeler kurularak teknoloji grubu değiştirilebiliyor.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İngiltere ile osmanlıyı müttefik almak istiyorum geliyor ama -1000 trusttan gitmese bunu nasıl artırıcam
Ara
Müttefik olmadan trust artırmak için sanırım barış antlaşmasında core toprak iade etmek gibi şeyler yapılabiliyordu. Son söylediğimden de emin olmamakla birlikte bir fikrim yok.
WhaW8Am.gif
Ara
Hiç tek seferde 150K isyancı çıktığını gördüğünüz mü dmdk aynı yerde üstelik şehrin nüfus kaç zatn
Ara
Bende bazen çıkıyor dev puanı hepsi 30 30 30 üstüyse 100 kya yakın isyan çıkabiliyor
Ara
(25-09-2020, 19:10)Henri : Oyunu hızlandırmak için neler yapabilirim? Cidden ilerlemiyor. 1444'te başladığım oyunlarda 4 saatte 1500'e bile gelemiyorum ve oyun akmadığından sıkılıp çok da oynamadan bırakıyorum.

Fast Universalis deneyebilirsin ama ben pek sevmiyorum. Ayarlardan shadows trees gibi bir sürü şey var onları kapayabilirsin benim ki gibi hala yavaşsa işlemci değişmesi lazım oyun işlemciye bağlı neredeyse.
Belki de bu çelimsiz çocuk gelecekte bir imparator olacak, ona iyi bakın.
Ara
(28-09-2020, 20:01)esatdemir : İngiltere ile osmanlıyı müttefik almak istiyorum geliyor ama -1000 trusttan gitmese bunu nasıl artırıcam
Zaman içerisinde düzelir trust eksisi ama 50 60 yıl beklemen gerekebilir o zaman aralığında sınır komşusu olma veya istediği toprakları alma düzelir diye biliyorum oyun zorluğu kolaysa daha hızlı düzelir trusttan dolayı yediğin negatif değer.
Ara
Kutsal Roma İmparatorluğu içerisine üye olmayan bir devleti nasıl üye edebiliriz?
Ara
Ülkenin kendini tehdit altında hissediyor olması, imparatorla iyi ilişkiye sahip olması ve imparatorluğa sınırı olması gerekiyor. Genellikle ikinci ve üçüncü şartı sağlamak kolay ama 1. şartı sayılı ülke sağlayabiliyor. Genellikle tek toprak kalmış ve yanında büyük bir devlet olan ülkeler kendini tehdit altında hissediyorlar.
WhaW8Am.gif
Ara
(04-10-2020, 00:28)jules : Kutsal Roma İmparatorluğu içerisine üye olmayan bir devleti nasıl üye edebiliriz?

Bunu kendin yapamazsın ama yapmaya zorlayabilirsin ilişki arttırdığın zaman zaten onlarda seninle ilikşki arttırıyor o sayede rahatlıkla imparatorluğa giriyorlar. Ama girmesi için senin ve müttefiklerinin gücünün fazla olması lazım kendini güvende hissetmesi için yada yanında ona saldırmak isteyen bir great power olması yeterli örneğin tek toprağı kalmış teutonic order girer neden çünkü kendisini savunması lazım provence girebilir ama developmentları arttınca daha çok ilişki gerekiyor 200 den fazla ilişki gerektiğindede giremiyor.
Ek olarak ilerleyen reformlarda Savaşarak HRE ye katma özelliği geliyor onuda kullanabilirsin Expand Empire Casus Belli diye geçiyor.
[+] 1 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
custom nationda ruler ve heirimize ölümsüz özelliği verirsek savaşta ölme riskleride kalkar mı
Ara
hiç deniyemedim bilmiyorum
Ara
Bir ara laptoplarda donma sorunu vardı.Paradox ona çözüm buldu mu?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Eskiden bir devletin sadece bir tane reformed merkezi oluyordu şimdiyse VGYvg5.jpg resimdeki gibi balkanlarda bile çıkmış
Ara
@AlperAkgun

Hayır. Sadece doğal şartlardan ölme riski kalkar, hala savaş yoluyla ölebilir.

@baywatch06

tahminimce o bölgeyi sonradan ele geçirmişsin çünkü senin de dediğin gibi bir ülkenin normal şartlarda sadece bir tane reform merkezi olabilir.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.