EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Şu an eu4 de fransa ile oynuyorum ama 1728 e gelmem rağmen devrim çıkmadı daha. bu devrim nasıl çıkıcak acaba?
Ara
Aydınlanma enstütüsü çıktıysa ve Devrimler Çağına geçtiyseniz, 30 gelişmişlik veya üzeri, aydınlanma enstütüsünün olduğu, büyük güç olan herhangi bir ülkenin, Papalık hariç, toprağında "The Birthplace of the Revolution" eventi ile merkez çıkabiliyor ve bu merkezden yayılıyor. Bunun çıkıp çıkmadığını Revolution harita modundan kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bunun için Emperor eklentisine de sahip olmanız gerekiyor. Emperor eklentisi yoksa sadece Disaster aracılığıyla devrimci olabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
(14-06-2021, 19:14)PCOyun : Aydınlanma enstütüsü çıktıysa ve Devrimler Çağına geçtiyseniz, 30 gelişmişlik veya üzeri, aydınlanma enstütüsünün olduğu, büyük güç olan herhangi bir ülkenin, Papalık hariç, toprağında "The Birthplace of the Revolution" eventi ile merkez çıkabiliyor ve bu merkezden yayılıyor. Bunun çıkıp çıkmadığını Revolution harita modundan kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bunun için Emperor eklentisine de sahip olmanız gerekiyor. Emperor eklentisi yoksa sadece Disaster aracılığıyla devrimci olabilirsiniz.
Teşekkürler.
Ara
İlk kez papalık ile oyuna başladım, sıradaki papa seçimi resimdeki değişkenlere rağmen benden yana olmuyor. Birden çok kez save/load yaptım, hiçbirinde ben seçilmiyorum, sebebi nedir?
papa.png
Ara
Orada da yazdığı gibi tamamen şansa dayalı.
WhaW8Am.gif
Ara
(19-06-2021, 10:03)Salomon : İlk kez papalık ile oyuna başladım, sıradaki papa seçimi resimdeki değişkenlere rağmen benden yana olmuyor. Birden çok kez save/load yaptım, hiçbirinde ben seçilmiyorum, sebebi nedir?
papa.png
Şansı %51'in üstüne çıkart
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
reformed dini DLC ile mi geliyor
Ara
anglikan dlc ile geliyor
Ara
Optimization sorununu çözecek nor mod var mí?Bilgisayarım normalde rahat açtığı oyunda mavi ekran vermeye başladı...
Ara
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=820151246

Bunu kullanabilirsin, grafikleri azaltıyor ve daha rahat çalışmasını sağlıyor.
Ara
(21-06-2021, 19:42)Leon : https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=820151246

Bunu kullanabilirsin, grafikleri azaltıyor ve daha rahat çalışmasını sağlıyor.
Bunu biliyorum bana görüntüyü bozmayan bir tane lazım yoksa zevk alamıyorum
Ara
İsteğiniz muhtemelen mümkün değil. Mevcut beta sürümünde birkaç performans iyileştirmesi yapılmış, onu deneyebilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
Oyuna uzun aradan sonra döndüm. Paralı asker, estate, HRE mekanikleri falan değişmiş. Afalladım. Forumdaki estate rehberlerini okudum ama estate olayını dengede tutamadım. Crownland azalıyor ya da loyaltyleri düşüyor vs. Eskiden hiç dikkate almadan oynayabiliyorduk. Estate sistemini dengedetutmak için önerileriniz var mı?
Ara
crowlandi guclendir
Ara
(22-06-2021, 15:28)baywatch06 : crowlandi guclendir
Dostum yazdığımı okumadın herhalde? Crownland, loyalty, influence vs. gibi parametreleri dengede tutmak için öneri istemiştim. Neler yapabilirim yani bunu soruyorum.
Ara
Oyun başı 10 crownland altına düşmeyip, Mutlakiyet geldikten sonra ise 60+ şeklinde tutarak oynayabilirsin. Crownland arttırmanın en basit yolu estate sekmesindeki butonu kullanmak. Onun dışında toprak fethetmek, gelişmişlik basmak da crownland oranını arttırır.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir Afrika devleti ile horde olup tech değişip sonra kahireyi alıp memlük formlanılan bir oyun görmüştüm bu nasıl oluyor ?
Ara
kahireyi aldım mısırı kabul edilen külştür yapmama rağmen keops piramidini basamıyorum
Ara
Oyunda genel olarak ozellikle baslarda ekonomik sıkıntıya giriyorum en son oyunumda iskocyayla actim ingiltere savaslari derken tam bir bataga saplandim savaslari kazanip toprak almama ragmen 35 tanelik kredi limitine ulasip iflas acikladim ve ulke resmen batti borclar sifirlandi ama tekrar bataga gidiyorum ne yapmam gerek ekonomiyi duzeltmem icin
Ara
ilk idea olaerak ekonomik al ardından trade aç
Ara

Konuyu Okuyanlar: 33 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.