EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Trade nodedaki gücü %50'den fazla olan her trade companyden 1'er tüccar geliyor, aynı zamanda en az 10 toprağa sahip koloni devletlerinden de 1'er tüccar geliyor. 72'nin çoğu buralardan gelmiştir.
Ara
Yukarıda bahsedilen koloni devletleri için uygulanan taktik yapayzeka'nın da koloni yapmasını bekleyip aynı bölgede 10 toprağa sahip birden fazla koloni devletine sahip olmak genelde. Böylelikle tek bölgeden bir tüccar elde edileceğine iki, üç belki de dört tüccar elde edilebiliyor.
WhaW8Am.gif
Ara
Uzun zamandır oynamadığım kadar sp oynadım. İlk oyunum Bradelenburg ile oldu ve din savaşlarında HRE yi dağıtmama rağmen sonraki yıllarda aldığım yerlerin çok fazla AE ettiğini gördüm ve istediğim hızda bloblayamadım. İkinci oyunum ise Rassids ile Arabistan da oldu burada da yine aynı şekilde önceki zamanlara göre daha fazla AE yedim. Bu agresyon puanı konusunda son zamanlarda bir değişim oldu mu yoksa ben mi yanılıyorum
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
valla bende osmanlı serimde normal zorlukta en küçük yerler için bile dünya kadar ae yiyorum ve herkes koalisyona giriyor
Ara
(07-09-2021, 13:56)Sezar : Uzun zamandır oynamadığım kadar sp oynadım. İlk oyunum Bradelenburg ile oldu ve din savaşlarında HRE yi dağıtmama rağmen sonraki yıllarda aldığım yerlerin çok fazla AE ettiğini gördüm ve istediğim hızda bloblayamadım. İkinci oyunum ise Rassids ile Arabistan da oldu burada da yine aynı şekilde önceki zamanlara göre daha fazla AE yedim. Bu agresyon puanı konusunda son zamanlarda bir değişim oldu mu yoksa ben mi yanılıyorum
Bunu ben de fark ettim. 2019'dan beri oynamamıştım, 2 aydan beri oynuyorum. Eskilere nazaran daha fazla AE yediğimi düşünüyorum.
[+] 1 üye Averroes nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bilgisayarıma SSD taktırsam Eu4 hızlanır mı?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
baya bir etkisi oluyor
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(09-09-2021, 11:33)Defterdar : Bilgisayarıma SSD taktırsam Eu4 hızlanır mı?

FPS artar mı ya da oyun hızı artar mı bilmiyorum ama, oyunu SSD'ye kurduğunuz zaman oyunun loading süreleri azalır. Çok kısa sürelerde yükleme pencerelerini atlatabilirsiniz.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rogue nation eventi ne zaman geçer acaba

birçok devlet ve vasallarımla -20 ilişki verdi ne zaman biter yada nasıl tersine çevirebilirim vikipediye göre hümanist idea eventlerindemiş
Ara
Ssd takıldı. Yükleme süresi bayağı azaldı. Ama Fps aynı gibi geldi bana.

@baywatch06

Abi baktım wikiden de sadece -20 eksi ilişki yemişsin. Geçer zamanla işte?
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
umarım geçer teşekkkür edyiorum dinde konfiçyüs olunca zor bi durum ortaya çıktıda ondan sordum
Ara
gov cap nasıl artıyor şu an osmanlı serimde tüm şehirler neredeyse 14 14 14 ve gov capim 4000 bin küsür nasıl arttı bilmiyorum
Ara
Teknoloji, bazı idealar ve government reform harcayarak artıyor.
WhaW8Am.gif
Ara
biliyorumda oyun başından beri nasıl 4bin gov cap oldu onu anlamadım dev basmak gov cap arttırıyormu
Ara
@baywatch06 dev basmak ülkenin GOV CAP'ini artırmaz vilayetin GOV COST'unu artırır
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
teşekkür ediyorum @Legnica
Ara
Transfer subject nasıl yapılıyor ?
Ara
@Legnica

Keşif Çağı'ndaki "Transfer Subject" özelliğini alırsan sen de yapabilirsin.
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar bu great projects dlc ilemi geliyor güncelleme ilemi eğer dlc ile geliyorsa hangi dlc adını söylerseniz çok sevinirim
Ara
leviathian dlcsi ile geliyor @Justinian

Oldukcada güzel projeler var mesela halicarnas gibi
Ara

Konuyu Okuyanlar: 25 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.