EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
ben şimdi eu4de leviathanı aldım oyunda bazı değişiklikler oldu great projects gibi şimdi ben singleplayerde ilk kez oyuna girdim leviathan güncellemesinden sonra şuan kübada koloni kurdum ama üç tane seçenek çıktı önüme crown colony yazıyor private enterprise yazıyor  bide self-governing yazıyor hangisini tavsiye edersiniz
Ara
Şahsen Leviathan çıktıktan sonra hiç koloni oyunu oynamadım fakat kendim Crown Colony seçmiştim. Sanırım özerklik tanıdıkça daha farklı seçenekler çıkabiliyor.
WhaW8Am.gif
Ara
Osmanlı serisinde Fransayı (ve Tüm avrupa) nasıl yenecem hepsi full defensive almış fransa hayvan gibi Aragonu filan yuttu benim orduları ezip geçiyor ne yapmalıyım ne tavsiye verirsiniz

bu yeni sürümde tüm avrupa defensive idea tamamlar olmuşta
Ara
Ben hre imparatoru değilken kime savaş açmak istesem hre içi yani, o zaman kim imp. ise örneğin avusturya savaşa katılabiliyordu. Ben en güçlü devletim hre imparatoruyum ama hredekiler at koşturuyor resmen bu savaşlara nasıl dahil olucam?
Ara
(14-09-2021, 22:01)Dohtget : Ben hre imparatoru değilken kime savaş açmak istesem hre içi yani, o zaman kim imp. ise örneğin avusturya savaşa katılabiliyordu. Ben en güçlü devletim hre imparatoruyum ama hredekiler at koşturuyor resmen bu savaşlara nasıl dahil olucam?

hrede olmayan ülke hrede olan bi ülkeye savaş açarsa imp katılabiliyor. hre içi savaşlarda müttefiki değilse imp katılamıyor
Ara
(14-09-2021, 22:37)taylanhavertz :
(14-09-2021, 22:01)Dohtget : Ben hre imparatoru değilken kime savaş açmak istesem hre içi yani, o zaman kim imp. ise örneğin avusturya savaşa katılabiliyordu. Ben en güçlü devletim hre imparatoruyum ama hredekiler at koşturuyor resmen bu savaşlara nasıl dahil olucam?

hrede olmayan ülke hrede olan bi ülkeye savaş açarsa imp katılabiliyor. hre içi savaşlarda müttefiki imp değilse katılamıyor

Katılamıyorum hre de değilse galiba emin değilim fakat ben hredeyken branderburg örneğin komşuma savaş açıcam hemen avusturya katılabiliyor bu durum biz de olmuyor mu yani?
Ara
(14-09-2021, 22:41)Dohtget :

hrede olmayan ülke hrede olan bi ülkeye savaş açarsa imp katılabiliyor. hre içi savaşlarda müttefiki imp değilse katılamıyor

Katılamıyorum hre de değilse galiba emin değilim fakat ben hredeyken branderburg örneğin komşuma savaş açıcam hemen avusturya katılabiliyor bu durum biz de olmuyor mu yani?

türkçe yazar mısın
Ara
(14-09-2021, 22:59)taylanhavertz :
(14-09-2021, 22:41)Dohtget :

türkçe yazar mısın

Ya anladın fakat beni uğraştırmak istiyorsun illa. Şunu söylüyorum arkadaşım, ben HRE imparatoruyum. Hre içinde bir ülke örneğin Anhalt ile Magdeburg savaşıyor, ben bunların savaşmasını engellemek istiyorum veyahut hangi taraf savaş açarsa karşı tarafta bulunmak istiyorum. Bu olay ben HRE imparatoru değilken yaşanılıyor misal veriyorum; Brandenburg ile oynarken, komşu olan bir ülkeye savaş açmak istediğim de o ülkenin müttefikinde Avusturya(Başka HRE İmp. de olabilir) yoksa o her halükarda o savaşa katılabiliyor. Bu durum bende neden olmuyor bunu soruyorum, eğer böyle bir şey mümkünse de öğrenmek istiyorum.
Ara
Anladığım kadarıyla savaş sebebi sahibi değilken savaş sekmesine baktığında imparatorun katıldığını görüyorsun.

HRE içindeki bir ülkeyseniz ve başka bir HRE ülkesinin topraklarına savaş sebebi olmadan saldırırsanız imparator savaşa gelir. Savaş sebebi oluşturup öyle saldırmayı deneyin.
Ara
(14-09-2021, 23:18)Dohtget : Ya anladın fakat beni uğraştırmak istiyorsun illa. Şunu söylüyorum arkadaşım, ben HRE imparatoruyum. Hre içinde bir ülke örneğin Anhalt ile Magdeburg savaşıyor, ben bunların savaşmasını engellemek istiyorum veyahut hangi taraf savaş açarsa karşı tarafta bulunmak istiyorum. Bu olay ben HRE imparatoru değilken yaşanılıyor misal veriyorum; Brandenburg ile oynarken, komşu olan bir ülkeye savaş açmak istediğim de o ülkenin müttefikinde Avusturya(Başka HRE İmp. de olabilir) yoksa o her halükarda o savaşa katılabiliyor. Bu durum bende neden olmuyor bunu soruyorum, eğer böyle bir şey mümkünse de öğrenmek istiyorum.
Ayrıca herhangi bir Free City devlete savaş açarsan da imparatpr Free City tarafında savaşa katılır.
Ara
(14-09-2021, 20:46)baywatch06 : Osmanlı serisinde Fransayı (ve Tüm avrupa) nasıl yenecem hepsi full defensive almış fransa hayvan gibi Aragonu filan yuttu benim orduları ezip geçiyor ne yapmalıyım ne tavsiye verirsiniz

bu yeni sürümde tüm avrupa defensive idea tamamlar olmuşta

Yesman yaz.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
koalisyon savaşında değilim ama @Defterdar
Ara
Kömürden kazandığım miktarı arttırmanın yolları nedir? Ve de Maximum ve ortalama kazancım ne kadar olmalı bir kömür toprağından? Ben kömür binası basınca +4 ducat kazanıyorum aylık.
Ara
Kömürün asıl avantajına doğrudan kazanç olarak bakmamalısın. Her kömür tüm ülkene %5 goods produced modifier etkisi sağlarken kömürde ticaret lideri olmak %10 goods produced modifier sağlar. Diğer goods produced modifierler ile bunları stacklayınca ülke ekonomisi coşar. Doğrudan province katkısı istiyorsan altın üretiminde olduğu gibi diplomatik development basarak geliri arttırabilirsin ama dediğim gibi asıl katkısı ülke geneli işliyor.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-09-2021, 11:36)Averroes :
(14-09-2021, 23:18)Dohtget : Ya anladın fakat beni uğraştırmak istiyorsun illa. Şunu söylüyorum arkadaşım, ben HRE imparatoruyum. Hre içinde bir ülke örneğin Anhalt ile Magdeburg savaşıyor, ben bunların savaşmasını engellemek istiyorum veyahut hangi taraf savaş açarsa karşı tarafta bulunmak istiyorum. Bu olay ben HRE imparatoru değilken yaşanılıyor misal veriyorum; Brandenburg ile oynarken, komşu olan bir ülkeye savaş açmak istediğim de o ülkenin müttefikinde Avusturya(Başka HRE İmp. de olabilir) yoksa o her halükarda o savaşa katılabiliyor. Bu durum bende neden olmuyor bunu soruyorum, eğer böyle bir şey mümkünse de öğrenmek istiyorum.
Ayrıca herhangi bir Free City devlete savaş açarsan da imparatpr Free City tarafında savaşa katılır.

Bunu bende biliyorum ama ben hre imparatoru iken free city olan ülkeye başkası savaş açtığında savaşa dahil olamıyorum olay da bu işte niye bana savaşa katılma isteği gelmiyor ya da diplomasi seçeneklerinden katılamıyorum.
Ara
Mali ağacında geri adım atmaları hızlı oldu.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
venediğin başarım şartlarını güncelllediler mi venedik oyuna 10 küsür toprakla başlıyor 7 toprağa nasıl indiricez başarımı açmak için
Ara
Vasal serbest bırakılabilir.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
teşekkür ediyorum
Ara
The Caliphate kurmak istiyorum hangi ülkeler kurabiliyor
Ara

Konuyu Okuyanlar: 27 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.