EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Ozaman baya kullanışlı bir vasal
Ara
Yaklaşık 2 aydır oyuna girmiyodum ve yarım saveim vardı, patch gelmiş girmeye çalıştığımda kırmızı yazıyla "may ruin your save" gibi bi yazı çıkıyodu. Revert code aldım fakat açıklamada "no ironman" yazıyo. Başarım için oynuyodum savei de, ulaşmamın bi yolu yok mu yardımcı olabilecek var mı? Son patchde savei açsam başarım alamaz mıyım, ne olur?
Ara
Son gelen 1.31.6 yaması tamamen Steam/Epic Games arası uyumluluk yaması olmalı. Yani herhangi bir yanlışım yoksa, bizzat test etmedim, Ironman bozmaması gerekir. Kayıt dosyasının başka bir yerde kopyasını oluşturarak ne olup olmadığını deneyebilirsin diye tahmin ediyorum.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-10-2021, 02:34)PCOyun : Son gelen 1.31.6 yaması tamamen Steam/Epic Games arası uyumluluk yaması olmalı. Yani herhangi bir yanlışım yoksa, bizzat test etmedim, Ironman bozmaması gerekir. Kayıt dosyasının başka bir yerde kopyasını oluşturarak ne olup olmadığını deneyebilirsin diye tahmin ediyorum.

Dediğin gibi oldu, savede bozulma olmadı. Teşekkürler.
Ara
Büyük Britanya oyunumda 1700'lerin başındayım. İç Savaş'ı tetikleyerek İngiliz monarşisinden Otokrasiye geçiş yaptım. Birkaç sorum olacak.
- Monarşi olarak mı devam edeyim, son hükümet reformuyla cumhuriyet mi olayım, hangisi daha avantajlıdır? (Hiç cumhuriyet olarak oynamadım).
- Devrimcilik merkezi ülkemde çıktı. Devrimci olmalı mıyım? Devrimci olursam monarşi olarak mı cumhuriyet olarak mı devrimci olmak daha avantajlıdır? (Devrimci olarak da hiç oynamadım).
Ara
Teokrasi olmak gibi bir hedef yoksa Monarşi olarak kalmak daha iyi. Devrimci olmak isterseniz de Cumhuriyet olarak kalmak daha avantajlı çünkü Devrimci Monarşi reformları daha az olmanın yanı sıra normal Monarşi reformlarından farklı değil. Devrimci Cumhuriyetlerin kendine özgü reformları bulunmakta.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
papal state vasal alınabiliyormu ?
Ara
(25-10-2021, 19:53)Justinian : papal state vasal alınabiliyormu ?

Alınabilir.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(25-10-2021, 20:16)KARTAL :
(25-10-2021, 19:53)Justinian : papal state vasal alınabiliyormu ?

Alınabilir.
Müslüman yapabilirmiyim?
Ara
Hayır.
Ara
hileyle evet

görevlerini yapılırsa vassal halinde güzel olabilir
Ara
yıl 1600lere geldiğinde hangi ülke olursa olsun ordularım kağıt oluyor ordu ile ilgili bilmediğim birşeyler var büyük ihtimal ,teknolojimde ilerde olmasına rağmen ve sayıca üstün olmama rağmen 150klık ordum 60klık fransa ordusuna yeniliyor
Ara
bu tarihlerde disiplin önce çıkıyor orduna disiplin ideası qyality ve economy ideası alırsan paramparça edersin onları
Ara
koloni devletleri neden hep aynı ideaları alıyorlar
Ara
Macarla ilk kez oynuyorum nasıl oynamam lazım? Avusturya ve Bohem pu alınıyormuş hızlıca ben alamadım üç defa denedim. Heirsiz başlıyoruz zaten, event geliyor Habsburglar geçsin mi diye, yok hayır Hunyadi kalsın tahtta dersen savaş çıkıyor, diğer seçeneği tıklarsan da Avusturyanın altında pu oluyorsun. Anlamadım.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Görev ağacı aracılığıyla Avusturya, Bohemya ve Polonya üzerinde "Restoration of union" casus belli elde edebilirsin. Görev ağacı Emperor dlc'si istiyor.
Ara
(01-11-2021, 00:15)Zebercet : Macarla ilk kez oynuyorum nasıl oynamam lazım? Heirsiz başlıyoruz zaten, event geliyor Habsburglar geçsin mi diye, yok hayır Hunyadi kalsın tahtta dersen savaş çıkıyor.

Yani yakın zamanda Macar oynadım ama Macaristan'ın verasetiyle alakalı olan eventlerde savaş çıkmasına vesile olan bir seçenek hatırlamıyorum...Buradan bak istersen:

https://eu4.paradoxwikis.com/Hungarian_events
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Governing Capacity'i nasıl arttırabilirim?
Ara
https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-...g-capacity
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Hükûmet reformları sekmesinden puan harcayarak, belli hükûmet reformları geçirerek, idari fikirleri tamamlayarak ve idari teknolojiyi yükselterek arttırabilirsin.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 32 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.