EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Iade talebimi kabul ettiler 65 tl beklemede. Indirimdeki bütün dlcleri indircem :)
[+] 1 üye semihuygur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Merhabalar;
Steam atölyeden birkaç moda abone oldum,steam indirme yaptı ancak oyunda modlar gözükmüyor.Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Düzenleme:Steam cloud eşitlemesini aktif edince sorunum düzeldi.
Ara
(06-04-2016, 22:19)Kamran : @ferevon trigger 1450 yilindan sonra olmali birde krimla muttefik olmali diye yani zor degil eventin gelmesi.Senin fikrin nedir ne artimaliyim triggerlere.

Ben çok büyük taraftarı değilim açıkçası öyle railroad eventlerin ama gerçekte olay Kırım'daki taht kavgasıyla başlamıyor muydu? Yani epey spesifik bir olay aslında event olarak tarihine uygun yapsan neredeyse hiç karşılaşmayacağın bir event olur muhtemel. Öbür türlü sadece vassal yapan event yapacaksan da tarihsel olarak pek olayı olmaz, yani illa vassal olsun deyip tarihi arka plana atacaksan da direk görev yazabilirsin subjugation CB'li.
Ara
Şu 1.16 patch i geldikten sonra ile ne steam menüsünü açabiliyorum (shift+tab) ne de F12 ile SS alabiliyorum ne de Achievement pop-up olayı oluyor. Sizde de böyle bir sıkıntı var mı yoksa sadece bende mi ? Sonuç olarak önerilerinizi bekliyorum.
Ara
Ekran görüntülerindeki mevzuyu açıklayabilir misiniz? Diğer ülkeler,benim ülkeme nasıl vâris gönderebiliyorlar?
http://oi66.tinypic.com/dnet7l.jpg
http://oi63.tinypic.com/33wwftk.jpg
Ara
Polonya seçmeli monarşi o yüzden diğer ülkeler kendi varisleri için "lobi" yapıyor.
Biz Lozan'la sadece bir devleti tasfiye etmedik.Aynı zamanda hayallerimizi de tasfiye ettik...
Ara
Anladım hocam teşekkürler.
Ara
Bu oyun başı truce ı nasıl kaldırırım.Osmanlı sırbistan arasındaki.
Ara
Merhaba, Extended Timeline modu ile oynuyorum. 2160 yılına geldim ve 1.16 güncellemesinden sonra Extended Timeline modunu tanımadı. Ardından oyunu 1.15 betasına indirerek denediğimde sorun ortadan kalkmıştı ve oyunuma girebildim. Şimdi de Extended Timeline modunun da 1.16 ile uyumlu hale getirildiğini gördüm. Ben de oyunumu 1.16 ya güncelledim fakat şimdi de kayıtlı oyuna girince harita tamamen görünmez oluyor. Sadece birliklerimin sayılarını görebiliyorum onun haricinde bir şey görünmüyor. Yani kayıtlı oyun ve güncelleme arasında bir uyumsuzluk var. Nasıl düzeltebilirim? O kadar uğraşıp da kurduğum imparatorluk gitti mi şimdi?
Ara
Gitti.

(08-04-2016, 10:20)sadeliasker : Bu oyun başı truce ı nasıl kaldırırım.Osmanlı sırbistan arasındaki.

Kaldıramazsın tarihi bir savaş sonuçta.
Ara
(08-04-2016, 11:07)lortcush : Gitti.

(08-04-2016, 10:20)sadeliasker : Bu oyun başı truce ı nasıl kaldırırım.Osmanlı sırbistan arasındaki.

Kaldıramazsın tarihi bir savaş sonuçta.

Extended timeline'ın 1.15'in kurup oynama şansım olmaz mı?
Ara
Bulabilirsen oynarsın sorun olmaz
Ara

Oyun dosyasına gir, history/wars klasöründe Crusade of Varna var.
Oradan add_attacker kısmında SER'i silersen Osmanlının Sırbistan ile arasındaki truce kaybolur.
(08-04-2016, 12:20)Duman :

Oradan add_attacker kısmında SER'i silersen Osmanlının Sırbistan ile arasındaki truce kaybolur.

Direk Osmanlı'nın dosyasında da truce'lar yok muydu(başka bir yerde olabilir şimdi hatırlayamadım tam ama)? Onu silmesi daha kolay olur.
Ara
Anladım sağolun
Ara
(08-04-2016, 16:49)ferevon :
(08-04-2016, 12:20)Duman :

Direk Osmanlı'nın dosyasında da truce'lar yok muydu(başka bir yerde olabilir şimdi hatırlayamadım tam ama)? Onu silmesi daha kolay olur.

Hayır.
(07-04-2016, 20:39)Blackwhist : Şu 1.16 patch i geldikten sonra ile ne steam menüsünü açabiliyorum (shift+tab) ne de F12 ile SS alabiliyorum ne de Achievement pop-up olayı oluyor. Sizde de böyle bir sıkıntı var mı yoksa sadece bende mi ? Sonuç olarak önerilerinizi bekliyorum.
bende problem yok.Belki hatalı yüklenmiştir dosya doğrulatması yapmayı dene
Ara
Osmanlı oyunumda yıl 1490lar Fransa Castille bir daldı nerdeyse yarısını aldı oha dedim ya koalisyonda yemedi. Daha core yapmadı gidip dağatıyım mı ağzını yüzünü yoksa bırakıyım mı kendi haline?
Ara
(09-04-2016, 23:59)Semavi7 : Osmanlı oyunumda yıl 1490lar Fransa Castille bir daldı nerdeyse yarısını aldı oha dedim ya koalisyonda yemedi. Daha core yapmadı gidip dağatıyım mı ağzını yüzünü yoksa bırakıyım mı kendi haline?

Yani 1490'da Osmanlı ile Fransa'ya ulaşmak problem yaratabilir. Gidebilme imkanın varsa yılanın başını ufakken ezmek lazım. Ha sana çok zararı mı olur? Mantıklı hamlelerle yararı bile dokunabilir. Avusturya'yı güçsüzleştirir avrupada ilerlemen kolaylaşır.
Ara
territory state olayları nedir
Ara

Konuyu Okuyanlar: 22 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.