EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
holland ile oynuyorum dutch republic ne zamana geliyor
Ara
Hollanda kurup event beklemen gerekiyor.
Ya şu kale işine uyuz oldum. Varşova yolu üzerindeki kaleleri aldım. Sonra bir ordumu varşovaya gönderdim orayıda aldım. Ordan çekilip başka kaleye geçtim düşman gelip aldı. Aynı orduyu bir kez daha gönderdim düşman kuşatma esnasında saldırdı kaçmadım bari diğer orduları yetiştireyim dedim oda ne hiç biri gitmiyor ordu mokoko as kalsın savaşı kaybediyordum. Bu sadece burda olmadı pek çok savaşta oldu neden ordu gidebiliyorken diğerleri gidemiyor?
Ara
Kale sistemi yuzunden eger ulke uzerinde bir yerden bir yere rahat gitmek istiyorsan ilk once kale kusatman gerekir sonra diger topraklari,
[+] 1 üye Kamran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kaleleri aldım zaten. Ayrıca bir ordu gidiyorda diğerleri neden gitmiyor?
Ara
Aynı sorunla bende karşılaşıyorum bug olabilir.
Ara
Sık sık bir ordunun gidip diğer ordunun gidememe durumu yaşanıyor EU4'te, tam olarak emin olmamakla birlikte bu gibi durumlarda 'bir ordu bölgeye nereden girdiyse ancak oradan çıkar' gibi bir kodlama var anladığım kadarıyla. Dolayısıyla düşman hatlarının içine 2 ordu farklı yol izleyerek girerse ve bu yollardan biri kapanırsa giriş yolu kapanmış ordu diğer yolu kullanarak dahi çıkamıyor. Böylelikle 1 ordu gidebilirken diğer ordu gidemiyor.

Aynı durum işgal edilmiş düşman topraklarında üretilen paralıaskerlerde de görebilir. Paralıaskerler o bölgeye dışarıdan girmediği için çoğu zaman o toprağın içerisinde kilitleniyorlar.
Polonya ile giriştiğim son savaşta sırf bu yüzden yenildi -30 oldu skor inat ettim zaten oyun sonu dedim boyuna paralı asker basıp savunma yaptım yanlız kalan birlikleri avladım defansif idea var kalelerde fena güçlü bir sürü bunun müttefikler bir bir çekildi beyaz barışla bunun ordusu kalmamış tüm sınır komşuları savaş açmış ezdim geçtim toprak bile aldım. Aslında parçalıçaktım ama baktım bu 110 bin asker toplamış doğudan geliyor benim ordularda gene sıkışmış toprak aldım savaş tazminatı aldım çıktım. Ben ordum yok olduğu halde tek borçla çıjtım ve on seneye eskisinden güçlü oldum baktım bu hala yerinde sayıyor.
Ara
(01-05-2016, 16:04)Duman : Hollanda kurup event beklemen gerekiyor.

The Netherlands demek gerek şuna -.-"
Ara
Türkçe Hollanda yanlış olan ne ?

@ferevon
Ara
(03-05-2016, 09:48)lortcush : Türkçe Hollanda yanlış olan ne ?

@ferevon

Çünkü Hollanda bir bölge ismi. Ha ülkeye hitaben de kullanılabiliyor bazen tabii ama yaygın değil diye biliyorum orada. Türkçesi niye böyle bana sorma, ülkenin ismine ayrı isimle hitap etmek zor gelmiş herhalde.
Ara
Yani @Duman ' ın kullanımında bu durumda sıkıntı yok :P

@ferevon
Ara
Diplomasi bölümünde revanchisim var.Ulusal dayanışma falan gibi birşeymi?Nedir bu?
Ara
Toprak kaybettiginde kaybettigin topraklari geri alabilmek icin cesitli askeri bonuslar elde ediyorsun.
Ara
 Revanchisim bir ülke toprak kaybettiğinde artar. Eğer %100 War Score'luk toprak kaybetmişse %100 Revanchisim gelir. %100 Renavchisim :

Bonuslarını sağlar.
Ara
kral öldüğünde bazen stability düşüyor bazen düşmüyor bu neye göre oluyor
Ara
Teokrasilerde ve cumhuriyetlerde hükümdar savaşta ölmedikçe stability düşmez.
Revanchism olayına şöyle bir bilgi vereyim. Eğer bir savaşta müttefiğiniz toprak kaybederse o bonuslardan toprak kaybetmemenize rağmen siz de yararlanıyorsunuz.
Ara
Peki birde Modifier leri düzenleyebilirmiyim?Eventler yada idealar gibi.Bunları modlamanın yolu varmı?
Ara
Evet.

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.