EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Osmanlı ile estatelerde hangi maddeleri aktif etmeliyiz?
Ara
Manchu ile nasıl Çin imparatoru oluyoruz? Şuanki imparator ming ama, mandate of heaven savaşı açamıyorum minge
Ara
CB bildiğim kadarıyla ming ile aranızda truce varken gözükmüyor. Aranızda truce varken bakıyorsan göremiyor olabilirsin.
youjo-senki-the-saga-of-tanya-the-evil.gif
Ara
Eğer tributary isen görünmüyor sanırım o savaş sebebi.
Ara
Şimdi düzeldi trust bittikten biraz sonra geldi cb
Ara
Keşke hiç imparatorluğu almasaymışım çini çok hızlı bir şekilde fethetmeme yardımcı oldu ama çok kötü etkinliklerin üst üste gelmesi ve mandate olayı ülkeyi batırdı
Ara
Eğer The Retrial of Joan of Arc Orleans iken yapılırsa ve daha sonra Fransa kurarsam The Militant Order of Saint Joan eventi geliyor mu gene?
Ara
(09-08-2023, 15:31)isocuk : Eğer The Retrial of Joan of Arc Orleans iken yapılırsa ve daha sonra Fransa kurarsam The Militant Order of Saint Joan eventi geliyor mu gene?

Konsol yardımıyla test ettim geliyormuş.
Ara
bizansın görevlerinde balkanları alınca parlementer sistem açılıyo böyle bireyin olması sizce mantıklı ve gereklimi ?
Ara
japonya için en uygun idealar hangileri
Ara
Amacınıza göre değişir. Kore ve Çin'e çıkıp güçlü bir kara devleti olmayı amaçlıyorsanız Quantity, Offensive gibi idealar tercih edilebilir fakat bunun yerine Amerika'da koloni yapıp Avrupalılara salça olmak istiyorsanız Exploration ve Expansion idealarını tercih edebilirsiniz. Bunun dışında her ülkede işe yarayacak Infrastructure ve Trade ideaları da tercih edilebilir.
WhaW8Am.gif
Ara
(14-08-2023, 22:45)baywatch06 : bizansın görevlerinde balkanları alınca parlementer sistem açılıyo böyle bireyin olması sizce mantıklı ve gereklimi ?

Gayet faydalı hem cultur bonusu veriyor hem parlamenter sistemden dolayı    güzel bonuslar çekıyorsun
[+] 1 üye alemdarpasa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
13 koloni ile isyan edip USA kurdum. Ana kültürüm American, ülkemde ingiliz toprak yok. Dinimde protestan. Ama seçilen başkanlarım hep katolik ve ingiliz oluyor bunu nasıl çözebilirim?
giphy.gif
Ara
Oyundaki sistemden ötürü, serbest kaldığın ülkenin ülke listesinden isimler, kültür, din ve gemi isimleri alınıyor. Bu yüzden İngiltere ile alakalı olmaya devam edecek.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://hizliresim.com/rjb7lbf

resim yükleyemedim arkadaşlar ama şu resme sekmeyi açıp bakarsanız size zahmet daha önce oyunda denk gelmediğim garip bir
durum var.
advisorım katolik ve türk kültürlü tek bir eyaletim olmamasına rağmen türk ve katolik geldi.
normalde eyaletlerin kültür ve din durumuna göre çıkmıyor mu bu advisorların kültürüyle dini
eğer öyleyse bu bir bug mu acaba?
yoksa normal mi olmayan bir kültür ve din kombinasyonu gelebiliyor mu böyle?
hiç sünniden başka türk görmemştim advisorlar arasında, tüm türk kültürlü provinceleri kontrol ettim soracak olursanız hepsi sünni.

çok pardon ss alırken fareyi üstüne getirmeyi unutmuşum kb üstten ikinci advisor Ramazan Topal.
Ara
Bazen eventler ile bazen de normal yollarla normalde hiçbir toprakta olmayan kültür & din kombinasyonları ile danışman gelebiliyor. İyimser düşünürseniz azınlıkları yansıtmak için diyebilirsiniz fakat muhtemelen oyunun kodunun kötü yazılmış olmasından kaynaklı.
WhaW8Am.gif
Ara
Uzun bir aradan sonra japonya ile oyun açayım dedim. Fakat bir sorun fark ettim. Önceden görev ağacında kore, mançurya kamçatka gibi yerlere claim atmamızı sağlayan görevler vardı. Artık kaldırmışlar sanırım veya bende mi bir hata var. Aynı şekilde ingiliz oyunumda da cebelitarık akdeniz adalarına claim atmamızı sağlayan görevlerin olmadığını fark ettim. Yeni güncellemeler ile bunları kaldırdılar mı?
giphy.gif
Ara
Son DLC ile gelen görev ağaçları ile eskileri farklı. Muhtemelen bundan kaynaklı sorununuz
WhaW8Am.gif
Ara
custom nation ile askeri olarak prusyadan bile daha güçlü bir ülke kurmak istiyorum hangi ideaları almalıyım biraz araştırdım ama pekde kafama birşey yatmadı en etkili olacak askeri idea olarak önerileriniz nelerdir.
Ara
disipline infantry aritely ve cavarly combat ability siege ability moral wc yapacaksan siberian frontier şart geriye kalanları en seç
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.