EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
@Justinian

Moral, Disiplin, Infantry Combat Ability gibi klasiklerden sonra Manpower Modifier, Manpower Recovery Speed, Force Limit gibi etkiler de alınabilir. Ya da bu saydıklarımdan bazıları yerine General özelliklerini yükselten etkileri alıp neredeyse her zaman 6-6 özelliklere sahip 3 yıldızlı generaller elde etmek de mümkün. Boşluk kalırsa Military possible policies de alınabilir, halihazırda bulunan policyler oldukça güçlü. Burada en büyük etken kaç puan limiti ile yapılacağı, 800 puan ile kusursuz ülkeyi hiçbir şeyden feragat etmeden yapmak mümkün, 400 ile de son derece güçlü bir ülke yapılabiliyor, 200 ve altı içinse bu tarz şeyler bir tık daha zor zira idea puan sistemi sizi dengeli bir yapı korumaya itiyor.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
estatei nfleuncesi nasıl azalıyor bunun için hile mile varmı arkadşalar
Ara
(26-10-2023, 01:15)Justinian : custom nation ile askeri olarak prusyadan bile daha güçlü bir ülke kurmak istiyorum hangi ideaları almalıyım biraz araştırdım ama pekde kafama birşey yatmadı en etkili olacak askeri idea olarak önerileriniz nelerdir.

sikh rada   goverment le süvari zaporozya govermenti   ona doldur  caw combatları shokları
Ara
yyuo1S.png

Şu görevde 3.kısımda tam olarak ne istiyor?
Ara
(10-11-2023, 18:54)BeRDuSH : yyuo1S.png

Şu görevde 3.kısımda tam olarak ne istiyor?
40 askeri birliğin talim değerinin full olması.  Askeri birliğe tıklayınca korkuluk hedef gibi buton bulunmakta ona tıklarsan birlikler talim etmeye başlarlar.
Onen i-estel elyë, ú-chebin estel anim.
[+] 1 üye Tusalant nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
image.png?ex=656240c4&is=654fcbc4&hm=6c6...be0549dfb&

Şunun modifier hem 70de hem 75de mi ikiye katlanıyor yoksa tek seferlik mi
omnia fui et nihil expedit
Ara
Önce 70'te, sonra 75'te.
WhaW8Am.gif
Ara
Kral ya da varisin kültürünü event dışında nasıl değiştirebiliriz?
Onen i-estel elyë, ú-chebin estel anim.
Ara
Bildiğim kadarıyla event dışında değiştirme yolu yok
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-11-2023, 18:56)Tusalant : Kral ya da varisin kültürünü event dışında nasıl değiştirebiliriz?
Ülkenin ana kültür grubunu değiştirirsen değişiyor olmaları lazım
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
image.png?ex=656b16d0&is=6558a1d0&hm=6d5...da4bd2db7&

Bu toprağı dismantle revolution seçsem de seçmesemde alamıyorum sıkıntı nedir acaba? Keşke imperyalism ile açsaydımç
Ara
Dismantle Revolution cbsi ile açılan savaşta Dismantle Revolution yapmadan toprak alamıyorsun, savaşı açarkenki yerde yazıyordu sanırım. Dismantle Revolution üstüne toprak alabilirsin ama tek toprak olduğu için de ikisi birleştirilmiyor. Enforce Religion + tüm toprakları alma vs. yapılamadığı gibi.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Golden age'i uzatmak için birkaç yöntem var sanırım, bu yöntemler de ülke bazlı gibi görünüyor, Japonya için geçerli olan yöntem mevcut Golden age'i mi uzatıyor yoksa yeni bir golden age mi başlatıyor ona göre discovery de golden age açmam gerekebilir
Ara
halihazırda bir altın çağdaysanız bunu 240 ay uzatıyor, önceden altın çağa girmişseniz ise yeni bir altın çağa girebilmenizi sağlıyor.
WhaW8Am.gif
Ara
gemiler için kullanabildiğimiz ''mothball'' seçeneği tam olarak ne işlev görür ?
Ara
(27-11-2023, 16:35)1Manascı : gemiler için kullanabildiğimiz ''mothball'' seçeneği tam olarak ne işlev görür ?
Fort kapamaya benzer diye biliyorum
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gemilerin içindeki denizciler boşalıyor ve aylık miktarın çok az bir kısmını ödüyorsunuz. Normalde bunu yapmak yerine gemileri ekonomi ekranından kapatmak daha iyi bir alternatif fakat sadece bir kısım gemiyi kapatmak istiyorsanız tercih edilebilir.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Army profu azaltan bir değiştirici mi eklediler 20 lere kadar kasmıştım 1 e inmiş "slacken recruiting standarts" yapmadım sadece iki kere merch çektim oda bukadae azaltmaz birde sürekli manpowerim düşük hep savaştayım bir etkisi olabilir mi ?
Ara
İlkinden emin değilim ama yanlış hatırlamıyorsam paralı asker almak, boyutundan bağımsız %5 profesyonellik düşürüyor olmalı. Belki ona bir oran eklemişlerdir.
WhaW8Am.gif
Ara
2. ideayı askeri alıcam ama kararsızım sizce quality mi almalıyım, aristokratik ise tam benim oynayışıma göre(cav ve claim açısından) güncelleme almış çekici geldi kararsız kaldım, ilk idea exploration
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.