EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
No CB saldırmaya baktıysan İmparator gelecek der, savaş sebebiyle saldırırsan FreeCity veya imparatorun bir şekilde müttefiği değilse çağırılmaz.
Freecity yüksek ihtimalle başkasının savaşına dahil olup o esnada yutulmuştur.

Ekonomi için İtalya'ya inilebilir.
Kendi idealarında Core-Creation Cost düşüren hangi devletler var Osmanlıdan başka ?
Ara
(19-11-2016, 01:38)Crodo : Kendi idealarında Core-Creation Cost düşüren hangi devletler var Osmanlıdan başka ?

İtalya da var %25. Italian idea.
Ara
(19-11-2016, 01:38)Crodo : Kendi idealarında Core-Creation Cost düşüren hangi devletler var Osmanlıdan başka ?

http://www.eu4wiki.com/Core Buradan coring cost kısmından bakabilirsin.
Ara
Oyun oynanışını en pozitif yönde etkileyen DLC'ler sırasıyla hangileri? Ona göre indirimde bir planım olabilir.
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
Common Sense Art of War ve Rights of Man.

+ olarak El Dorada ve Conquest of Paradise de gider.
Ara
Cossacks
Ara
Merhaba. Her yeni Diplomatik Teknoloji arttıkça, gemiler değişiyor fakat mevcudiyette bulunan gemilerin türü değişmiyor. Bunları kökten değiştirmenin bir yolu, imkanı var mı?
Ara
Gemiler limandayken para karşılığı gemilerin türünün en yeni türe geçmelerini sağlayabilirsin. DLC gerekiyor olabilir.
Peki, bu otomatik mi oluyor?
Ara
otomatik deeğil kendin yapıyorsun. para da ödüyorsun. epey de yüksek bir meblağ..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Her şeyi anladım da, nereden yapıyoruz?
Ara
Selam, bu buton:

jXzlNm.png
Bu buton hangi DLC'ye dahil ?
Ara
(20-11-2016, 19:49)Xepluper : Bu buton hangi DLC'ye dahil ?

Ben hepsinde var diye biliyordum. Dlc'ye dahil miymiş ?
Ara
Gemileri yükseltmek için Art Of War ek paketi gerekli.
Ara
cenevizlilerle oynarken osmanlı istanbulu alıyor ve bi event çıkıyor.seçeneklerden birisinde boğazları ilgilendiren bi seçenek sanırım.osmanlı olumsuz bakarsa bize savaş alabilir gibisinden bişi yazıyordu.maliyet yada getirisi yok.ancak diğer seçenek.1800 bilmem kaça kadar. kırımdaki topraklarda ticari güç üretim - falan filan .yani 1800 ü görünce gerisini okumadım.ilk seçeneği seçtim.sonra osmanlı savaş açtı ve savaş yorgunluğu çok düşük olmasına rağmen beyaz barışa yeltenmiyo.bende saveyi silip yeni oyun açmak zorunda kalıyorum. diğer seçenekte ne olursa olsun olumsuz sonuçları var bide ta1800 diyo ya bune.nasıl bi strateji geliştirmeli o evente karşı
Ara
Venedik ile aptal Osmanlı AI'sına karşı İstanbul'u erkenden alarak başlayabilirsin, Avusturya ve Polonya ile müttefik olursan sana saldıramaz, Bosna ve Sırbistan'ı ihlak edip Macaristan taraflarından güçlendikten sonra Osmanlı'nın almadığı Anadolu beyliklerini kolonileştirebilirsin ardından Osmanlı'ya saldır ve #removekebab
Ara
haha güzel diyosun iyi diyosunda.istanbulu almak amaçlı savaş açamıyorum daha hiç bi dlc yok.uyarıda gönderemiyorum onlardan iyi durumda olmama rağmen.bide osmanlılar bi uyarı göndermişler.20 yıldır savaşmadan oturuyorum.kolonide kuramadım.altın sahili fildişi sahilini kolonileştirmeye çıktım 5 yıl gitti boşuna.mesafe yetmiyo diyo.en yakın liman cebeli tarık benim elimde o şehir.nasıl arttırabilriim mesafeyi.ilk ideam keşif fikirleri.2.ye neyi seçmeliyim.birde şu luca şehrini nasıl elde edebilirim.heriflerin müttefikinde floransa var bide kutsal roma topraklarından kime saldırmak istesem.avusturya müttefik çıkıyor.ve her sene imparator o lavuklardan seçiliyo.nasıl devre dışı bırakabilirim onları.vassallık teklif etmek istiyom ama. olumsuz sonuçlardan -72 toplam gelir karşılaştırması ve askeri güç yetersiz diyor.benim 13k lucanın 7 k askeri var halbuki
Ara
Selamlar, Avusturya ile Burgundy topraklarını event yoluyla almak için hangi şartlar gerekli? Bazen Kastilya'ya topraklar gidiyor da. Bir de Macaristan ile aynı hanedana sahip olmama rağmen PU olmuyor nedendir?
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara

Konuyu Okuyanlar: 26 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.