EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Tam rakam vermek mümkün değil ancak çok az.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
2 saat maksimum 30MB harcar.
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşekkür ederim
Ara
Brandenburg ile oynuyorum Protestantlığa hemen geçmedim henüz Prusyayı kuramayacağım için topraklarım Reformed olmaya başladı hemen geçmeyerek hata mı ettim yoksa hemen geçseydim de Reformed olurmuydu topraklarım ?
Ara
Hemen geçseydin protestanlığın yayılma merkezlerinden biri sende olacağı için toprakların reformed olmazdı.
(30-11-2016, 22:23)Duman : Hemen geçseydin protestanlığın yayılma merkezlerinden biri sende olacağı için toprakların reformed olmazdı.

Baştan başlayayım mı sence ?
Ara
Tüm oyunun gidişatına bağlı, sadece bu olay baştan başlanması için bir sebep değil bana kalırsa.
Religious Turmoil disaster ı geldi Religious Unity min %90 olması gerekiyormuş geçmesi için Reformed topraklar var iken %90 olmuyor maalesef
Ara
Religious Zeal'den dolayı, bir süre sonra oraları protestan yapabilir olacaksın.
(30-11-2016, 22:38)Duman : Religious Zeal'den dolayı, bir süre sonra oraları protestan yapabilir olacaksın.

Biliyorum bunu ama Religious Turmoil in bana bir zararı oluyor mu bunu bilmiyorum , ne gibi bir zararı var bu disaster ın
Ara
Tolerans düşüşünden kaynaklanan isyan riski ve çok sayıda kötü event. Gerçi tam olarak ne etkisi olduğu disasterın başladığını haber veren eventte seçtiğin seçeneğe bağlı.
Stability cost modifier : +%50
Tolerance of heretics : +1

Aslında o kadar da kötü bir şey değil
Ara
(30-11-2016, 22:49)Duman : Tolerans düşüşünden kaynaklanan isyan riski ve çok sayıda kötü event. Gerçi tam olarak ne etkisi olduğu disasterın başladığını haber veren eventte seçtiğin seçeneğe bağlı.

Diğer disasterler ile kıyaslandığında en hafifi bu denilebilir. Olumlu yönünden bakarsak ikinci bir disaster'ı engelliyor özellikle estate kaynaklıları. Malum estate ile ilgili eventler aşırı kötü olabiliyor.
Ara
selamın aleyküm lütfen hızlı cevap verin sevinirim askeri sınıfım topraklı süveri doğulu askeri sınıf falan ben bunu eu4 de yeniçeri yapmak istiyorum nasıl yapabilirim 
oyunum türkçe yamalı türkçe bir şekilde anlatırsanız sevinirim
Ara
(01-12-2016, 00:43)kralarz : selamın aleyküm lütfen hızlı cevap verin sevinirim askeri sınıfım topraklı süveri doğulu askeri sınıf falan ben bunu eu4 de yeniçeri yapmak istiyorum nasıl yapabilirim 

Oyunda askeri birimler arasında geçiş yapamazsınız, yeniçeri birimlerini sadece Anadolu teknoloji grubuna mensup devletler üretebilir. Yani daha açıklayıcı olmak gerekirse Doğu teknoloji grubuna mensup bir devlet Anadolu teknoloji grubuna ait askeri birimleri üretemez.
Ara
(01-12-2016, 00:47)Blackwhist :
(01-12-2016, 00:43)kralarz : selamın aleyküm lütfen hızlı cevap verin sevinirim askeri sınıfım topraklı süveri doğulu askeri sınıf falan ben bunu eu4 de yeniçeri yapmak istiyorum nasıl yapabilirim 

Oyunda askeri birimler arasında geçiş yapamazsınız, yeniçeri birimlerini sadece Anadolu teknoloji grubuna mensup devletler üretebilir. Yani daha açıklayıcı olmak gerekirse Doğu teknoloji grubuna mensup bir devlet Anadolu teknoloji grubuna ait askeri birimleri üretemez.

yani yeniçerileri kullanmanın bir yolu yokmu oyunda biraz yeniyim mazur görün
Ara
(01-12-2016, 00:55)kralarz : yani yeniçerileri kullanmanın bir yolu yokmu oyunda biraz yeniyim mazur görün

İstisna olarak Anadolu teknoloji grubuna ait bir devletin toprağını alıp oradan basabilirsin. Ama bu geçici bir süredir. Yanlış hatırlıyorsam düzeltebilirsiniz.
Ara
oyun nasıl bitiriliyor? yani total war attila da romayla oynarken mesela.sana görev veriyo normal zafer askeri zafer ilahi zafer siyasi zafer gibisinden çeşitleri var bunlar kademe kademe.en çabuk normal zafer oluyor.bu başlıklar altındada görevler var.mesela askeri zaferde şu şu topraklar ellinde bulunacak.şu kadar asker basmış olman lazım.sahip veya vasal olarak şu eyalete sahip ol şu tarihe kadar ayakta kal gibisinden görevleri var.bunları tamamladığında oyun bitiyor.yani oynadığın devlet ile oyun bitiyor.eu4de sonsuza kadar gidiyomu.nasıl bitiriliyor oyun?
Ara
(01-12-2016, 08:01)thedevils4 : oyun nasıl bitiriliyor? yani total war attila da romayla oynarken mesela.sana görev veriyo normal zafer askeri zafer ilahi zafer siyasi zafer gibisinden çeşitleri var bunlar kademe kademe.en çabuk normal zafer oluyor.bu başlıklar altındada görevler var.mesela askeri zaferde şu şu topraklar ellinde bulunacak.şu kadar asker basmış olman lazım.sahip veya vasal olarak şu eyalete sahip ol şu tarihe kadar ayakta kal gibisinden görevleri var.bunları tamamladığında oyun bitiyor.yani oynadığın devlet ile oyun bitiyor.eu4de sonsuza kadar gidiyomu.nasıl bitiriliyor oyun?

1821 yılına kadar gidiyor oyun. 1821 yılına geldiğinde sana puanını, başarılarını vs gösteren bir ekran çıkıyor. 
İstersen devam edebiliyorsun, istersen oyununu sonlandırıyorsun. 1821 sonrası içerik bakımından desteksiz. (Teknoloji, tarihi olaylar vs)
Bir çok kişi oyunun sonuna kadar gelmeden sıkılmış, başka oyun başlatmış oluyor zaten.
Ara
eyvallah hocam. şimdiki sıkıntım.cenevizlilerle oynuyorum.aslında bu cenevizlileri kasdetmiyor.birini vasallaştırıyorum.sonra annex ediyorum.-3 diplomatic repuration yiyorum.çok sinir bozucu bi durum.osmanlı ile savaşmamı önleyecek tek bi ülke var oda fransa onunla ittifaktayken bu diplomatik repuration cezası yüzünden ittifakım bozuluyor. ne yapmalıyım nasıl düzeltebilirim bu cezayı

aggressive expansion u en hızlı nasıl düşürebilirim. 10 yıl önce toprak aldım ama hala diğer devletlerse bu ceza 33 olarak gözüküyor.1 tane bile toprak alamıyorum koalisyon yeme korkusuna.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 34 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.