EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Şöyle bir olay olmuştu : Lig ilk başladığında ilk Saksonya katılmıştı Elector olarak ve liderdi 20 gün sonra filan Bohemya katıldı katılır katılmaz lider oldu ben o sırada savaşta olduğum için 2 ay filan geç katıldım ama liderlik bana geçmedi
Ara
right of man hariç her dlc var.şimdi diplomatik yenilik getiren dlclerden en büyüğünün art of war olduğunu biliyorum.neyse soru şu diplomasinin her sekme başlığı altında bulunan seçenekler nelerdir.yani oyunun 0halindeki şeyleri değilde(military access filan) ticaret çatışmasını haklı çıkar gibi justify trade conflict vb seçenekler nelerdir.etkileri ne olur.misal savaş tehtidi hangi durumda gönderilir.fransa benim dostum düşmanımında dostu.düşmanıma influence dan threaten war yollarsam.ve istediğim toprağı vermezse savaşa girer.ama bu fransa hangi tarafta olur?gibi açıklayıcı bilgiler verebilir misiniz?
Ara
Arkadaşlar oyun bana plutocratic idea al ve tamamla diyor ama idea'ların içerisinde göremedim. Nasıl alabilirim?
Ara
Western focus olayı hala duruyor mu?
Ara
(03-12-2016, 16:00)captivesoul : Arkadaşlar oyun bana plutocratic idea al ve tamamla diyor ama idea'ların içerisinde göremedim. Nasıl alabilirim?

sağ en üstteki idea olması lazım
Ara
(02-12-2016, 18:24)Duman : Aforozken papayı ele geçirebilirsen büyük iş başarmış olursun sanırım.  Aylık PI ne kadar alıyorsun?

O işi başardım :smile:  Ama pek işe yaramadı hala aforoz durumundayım. Aslında papalığı ele geçirince bunu düzeltebileceğimiz bir seçenek olsa güzel olurdu.  vXLbNm.jpg
Ara
(03-12-2016, 17:00)thedevils4 :
(03-12-2016, 16:00)captivesoul : Arkadaşlar oyun bana plutocratic idea al ve tamamla diyor ama idea'ların içerisinde göremedim. Nasıl alabilirim?

sağ en üstteki idea olması lazım

Aristocratic idea o hocam.
Ara
O idea grubu Cumhuriyetlere özel.
[+] 2 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
merhaba ben mesela akdenizi osmanlı gölü yapmak istiyorum ve kimsenin gemisi ordan benden izinsiz geçemesin istiyorum bunun için ne yapmam gerek?
yada böyle birşey varmı
Ara
Böyle bir şey yok.
(04-12-2016, 17:57)kralarz : merhaba ben mesela akdenizi osmanlı gölü yapmak istiyorum ve kimsenin gemisi ordan benden izinsiz geçemesin istiyorum bunun için ne yapmam gerek?
yada böyle birşey varmı 
Akdeniz coastal bölgelerin tümünü ele geçirip, tüm dünyadaki ülkelere savaş açıp tüm donanmanı Gibraltar'a koyarsan geçemezler. Geçmeleri için senle savaşmaları gerekir :P
Ara
merhaba bir soru sorucam halife ünvanını benimseyin diye bir görev var ulusal bir görev her padişah değiştiğinde tekrarlanıyor. ama ne işe yaradığını bilmiyorum
cihad çağrısı diyicem öyle birşey de yok sanırım bu halife ünvanı göstermelik birşeymi acaba :/
Ara
Evet.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
bir şey daha sorucam benim müttefiklerim anlamadıgım bir nedenden dolayı hiç bir savaşıma katılmıyo anlamadım gitti
Ara
Katılmak için sebepleri yoktur, bazı müttefiklerine toprak vaadederek savaşına çekebilirsin.
Seni sevmiyorlardır belki ?
Ara
Hristiyan ligi savaşı çıktıktan sonra taraf seçip savaşa girebilirmiyim?
Ara
(05-12-2016, 11:06)Semavi7 : Hristiyan ligi savaşı çıktıktan sonra taraf seçip savaşa girebilirmiyim?

Giremezsin.
Ara
Beyler extended modda 1. Dünya savaşı senaryosu oynuyorum.(Osmanlıyla)
Hangi cephede hangi birliklerle savaşılmalı yani kaç topçu kaç yaya kaç süvari.cepheler Kafkas Ruslara karşı güney İngilizlere karşı balkanlarada destek yollayacam.
Ara
merhaba sömürge nasıl kurabilirim bir devlet üzerinde?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 30 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.