EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Sağolun arkadaşlar yeterine açıklayıcı oldunuz dediğin gibi @Hammurabi ne uğraşicam 5 yıldır baktım hala aynı savaş açtım öldüler işte xD
Ara
(18-02-2017, 19:45)Cpt.MacMillan : Sağolun arkadaşlar yeterine açıklayıcı oldunuz  dediğin gibi @Hammurabi  ne uğraşicam 5 yıldır baktım hala aynı savaş açtım öldüler işte xD

aslında o iş çok saçma.yani lübnanı sen çıkardıysan.akkoyunludan rakkayı alıyorsun sonra ordan suriyeyi çıkarıyorsun.sonra memlüke suryie coreları için saldırıp lübnanın 3 katı toprak alıyorsun.lübnanda kendi derdine yansın osmanlı gibi bi cihan devleti kapısını çalmış evde yokuz diyor.ayıp
[+] 2 üye thedevils4 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Haklısın kardeş ya bildiğin terbiyesizlik xD
Ara
Yolsuzluk hangi idealarla azaltılıyor ?
Ara
Osmanlıyı alıp çıkarabildigim bütün devletleri vassal olarak çıkarıyorum.En son Bizansla oyna seçeneğiyle Bizansla devam ediyorum.Bağımsızlığı almak bundan sonra zor olmuyor fakat ben bu Osmanlıyı nasıl yenecem direk ordumu yok ediyor.Osmanlı hemen toparliyor kendini ondan sonra başlıyor memluk qq ya kafa atmaya.Bu osmanlıyla ne zaman savaşıp yenebilirim veya ne zamana kadar savasmamam gerekir

Bu Bizansla yunanistan kuruluyor galiba idealar değişiyor mu hiç sevmedim gelenekleri ve idealarını
Hedefim roma kurmak
Ara
Romanın ideaları nedir
Ara
Bizansla Roma nasıl kuracağız görevlerde yazmıyor
Ara
Roma'yı eski sınırlarına kavuşturman lazım kurmak için. Britanya İberya Kırım falan işte mapi var wikide
Ara
(19-02-2017, 20:36)etzel : Bizansla Roma nasıl kuracağız görevlerde yazmıyor

Öncelikle Mare Nostrum dlcsisi gerekli.Sonra Roma yı elinde tutman gerekli.Zannedersem 20. adm teknojiyi açınca decision kısmında gerekiyor, kalan yerler kurmak için.
Ara
arkadaşlar eskisi gibi japonya sizdede kolay kuruluyomu ? yani son 3 japonya oyunumda hiç bi daimyo birbiriyle savasmadı beklediler 1460 cıvarları isyan edip bagımsız oldular eskiden enforce peace yardımıyla 10-15 senede bitiriyoduk işi şimdi hiç öle bişi yok güncellemedenmi yoksa benden mi sorun kaynaklı ?
Ara
Roma için map:
300px-EU4_Roman_Empire.png

Oldukça tarihsellikten uzak topraklar seçilmiş esasen. Zorlaştırmak için alakasız yerleri ekleyip sonra da çok yer istemiş olduk biraz daha az yer istemiş gibi görünelim diye Kuzey Afrika'yla Britanya'daki önemsiz toprakları silmişler gibi.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bakın sorularım hala cevaplanmadı
(19-02-2017, 17:49)kralılgaz : Yolsuzluk hangi idealarla azaltılıyor ?

(19-02-2017, 20:00)kralılgaz : Romanın ideaları nedir
Ara
(19-02-2017, 21:32)kralılgaz : Bakın sorularım hala cevaplanmadı
(19-02-2017, 17:49)kralılgaz : Yolsuzluk hangi idealarla azaltılıyor ?
Espionage 7. ideası yıllık 0.10 azaltır corropiton u.İdea olarak başka yok poliçe olarak var.Bunlar da adm- defansif birleşmesi ve Espionage-Defansif birleşmesinden geliyor.
(19-02-2017, 20:00)kralılgaz : Romanın ideaları nedir
http://www.eu4wiki.com/Roman_Empire buradan bakabilirsin.
Ara
(19-02-2017, 21:23)Duman : Roma için map:
300px-EU4_Roman_Empire.png

Oldukça tarihsellikten uzak topraklar seçilmiş esasen. Zorlaştırmak için alakasız yerleri ekleyip sonra da çok yer istemiş olduk biraz daha az yer istemiş gibi görünelim diye Kuzey Afrika'yla Britanya'daki önemsiz toprakları silmişler gibi.

Evet o kadar uğraştım ki hile ile yaparken bile yoruldum romanın idea gelenekleri iyi ama bu kadar şey yaptıktan sonra olmasada olur
1600 yıllarına doğru kurulabilecek şekilde olsa güzel olabilirdi.
Ara
Oyunu hızlandıran ironman uyumlu bir olay var mı? Flat terrainden bahsedilmişti bir ara bir yerde anlamamıştım. Early'de uykum geliyor genelde uzayamıyor oyunlarım :(
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
Fast Universalis hızlandırır her türlü öneririm
[+] 1 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1500 yılından dolayü reform hareketinden fransa avusturya macaristan gibi ülkelerde isyanlar başlıyor mu ve bildigim kadari ile bu isyanlar asiri buyuk isyanlarla bu sayilar oyuna yansitilirsa 80k filan isyanci olabilir yoksa isyanlar basladiginda avrupa direk din mi degistiriyo ugrasmamk icin
Ara
(22-02-2017, 14:53)Cpt.MacMillan : 1500 yılından dolayü reform hareketinden fransa avusturya macaristan gibi ülkelerde isyanlar başlıyor mu ve bildigim kadari ile bu isyanlar asiri buyuk isyanlarla bu sayilar oyuna yansitilirsa 80k filan isyanci olabilir yoksa isyanlar basladiginda avrupa direk din mi degistiriyo ugrasmamk icin

Sanırım bir devlete event gidiyor protestanlık onda başlıyor tam emin değilim ama Brandenburg oyunumda event bana gelmişti ve ilk protestan ben olmuştum.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
isyan çıkma olayı falan yok ozaman sanırım
Ara
Bir yandan Hre bir yandan da İnka oynarken birazda ticaret kasmaya yönelmek istiyorum.En ideali ve güzeli Hollanda olarak belirledim sizce bu mükemmel ülkemize uygun idealar nelerdir?
2 koloni ideasının yanına ekonomi şart gibi görünüyor.Askeri olarak çoğu yerde quantity önerilmiş ve dini ideanın cbsinin önemli olduğu yazılmış çizilmiş peki sizlerin görüşü nedir.Tam olarak hangi idealar "cuk" diye tabir edebileceğimiz şekilde olur.

Aramızda Hollanda'yı yalayıp yutmuş arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.Hollanda'nın yönetim biçimi kendine hasmış, bununda tam olarak ne olduğunu belirtirseniz aklımda ki soru işaretlerinden birisi eksilmiş olur.Teşekkür eder, iyi forumlar dilerim efenim :)

edit:Buradan Burgundy'i rival atamayan Avusturya'ya sesleniyorum, "Allah belanı verecek Avustur, Papalık nedir olum gel şu Burgundy'e dalıp bağımsızlığımı kazandır." 15 kere restart yaptım el insaf paradox...
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 31 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.