EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(10-04-2017, 18:44)kralılgaz : Jan mayen nasıl durdurulur

Hile soruyorsan integrate JMN.
Ara
Hilesiz lütfen
[+] 4 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://www.youtube.com/watch?v=MZscOi7ZrUE nasıl çözerm
Ara
Videoda adamın yaptım dediği şeyleri yaptın mı?
arkadaslar bu non trubities ne ? çin yonetiminde bulunan
Ara
(10-04-2017, 20:24)kralılgaz : Hilesiz  lütfen

:triumph: :triumph: :triumph:
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Arkadailar yıl oldu 1513 yeniçeri eventi yeni geliyor neden bu kadar geç?
Ara
(11-04-2017, 00:29)chaos10ur : arkadaslar bu non trubities ne ? çin yonetiminde bulunan

Tributary olmayan demek.
(11-04-2017, 16:33)Semavi7 : Arkadailar yıl oldu 1513 yeniçeri eventi yeni geliyor neden bu kadar geç?

army traditiona bağlı o.. tradition 70e ulaşmadan tetiklenmiyor sanıyorum. ya da 50 miydi ..tam emin değilim ..öyle bişey olması gerek..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(11-04-2017, 17:05)jax61 :
(11-04-2017, 16:33)Semavi7 : Arkadailar yıl oldu 1513 yeniçeri eventi yeni geliyor neden bu kadar geç?

army traditiona bağlı o.. tradition 70e ulaşmadan tetiklenmiyor sanıyorum. ya da 50 miydi ..tam emin değilim ..öyle bişey olması gerek..

Eyvallah bak bunu bilmiyordum sağol.
Ara
Bir orta afrika ülkesi ile portekiz ve ispanya ikilisine karşı neler yapılabilir? İlk saldırılarını engelledim ama daha saldırmaya devam edecekleri kesin. Önerileriniz, taktikleriniz neler?
Ara
Teknolojide geri kalmamaya çalış. Askeri idealara ağırlık ver. Saldırıda tüm ordusunu bi seferde getiremeyecektir. Kıyıda savun. Çıkartma yapınca kafasına vur. Fas üzerinden gelirse aradaki tek toprağın önündeki topraklara dağıl. Düşman tam oradan geçerken vur kafasına. İç bölgelere girerse kazanman zor olur.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
burada bulmadım
gqbqJ2.jpg
Ara
@altnkurt cevap için teşekkürler.

Mali ile orta afrikayı ele geçirip koloni kurmaya çalıyordum. Ancak protekiz ve ispanyayı dedğin yollarla durdumayı 4 savaş boyunca başarsamda 5. savaşta ispanya herne kadar osmanlı ve tunusuda savaşa çağırsamda onlara hiç ordu gödermeyip 50 k lık bir orduyu fas üzerindeki yoldan bana yolladı. Sonuç geçmiş olsun :joy: savaş sonunda 1500 para ve gelirin %10 u ile kurtardım derken bideiç savaş çıktı :roll: Şimdi sormak istediğim bu pretender isyancıları bastırmasam sonucu ne olur bastırmaya çalışırsam baya bi borca girmem gerekecek?

Ayrıca particularist isyancılar ne oluyor osmanlı onlarla uğraşıyordu?
Ara
Partikülarist isyancılar otonomi ister, bastırman gerek. Pretender isyancılar kralını değiştirir, kralın iyiyse her türlü bastır, kötüyse sal gitsin.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bu modu indirmek istiyorum.Fakat indirme linki nerede

http://steamcommunity.com/sharedfiles/fi...searchtext=
Ara
Abone ol diyeceksin. Steam otomatik olarak indirecek. Oyunun launcherini açıp kapadıktan sonra modlar kısmından seçeceksin.
Ara
Ekran görüntüsü almakta sorun yaşıyorum win+ print screen kombinasyonu diğer oyunlarda işe yaramasına rağmen eu 4 te oyuun değil masaüstünün görüntüsünü alıyor. başka nasıl görrüntü alabirilirim?
Ara
steama kayıtlıysa f12 ye bas
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fraps programı da işini görebilir. Çare bol bu konuda :ok:
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 31 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.