EU4 Koloni Toprağı Nasıl Genişler
Merhaba, örnek vermek için diyorum Amerikaya(başka bir kıtada da olabilir) bir kolonist atadığım zaman o kolonist atadığım tek toprağı mı koloniliyor yoksa o bölgeyi tamamen mi koloniliyor yani o bölgede yayılıyor mu? Eğer sadece atadığım toprağı koloniliyorsa o bölgede kolonomi nasıl genişletebilirim?
Ara
Aradığın toprağı koloniler ama kolonisti çekip başka bölgeye yollarsan aynı anda birden fazla koloni atabilirsin tabi ki kolonist olmadan attığın her kolonide koloni için ödediğini fiyat giderek daha fazla artar buna dikkat etmelisin buna ek olarak amerikaya özel olarak amerikadaki herhangi bir bölgede 5 tane kolonin buiunursa koloni devleti kurulur onlarda ek olarak kendi kolonistleri ile topraklarını genişletir.
Ara
Amerikada başka devletler oluyor, yerlilerin devletleri eğer onlara savaş açıp topraklarını alırsam o aldığım topraklarda koloni yaptığım bölgedeki sayıyı etkiliyor mu, örnek veriyorum a noktasında 2 toprağı koloni yaptım b bölgesindeki devleti işgal ettim o devletin topraklarıyla birlikte 5 koloni edilmiş toprak oluyor mu?
ek soru: 5 toprak yanyana mı olmak zorunda?
Ara
Fethederek ya da kolonileştirerek 5 toprağa ulaşmak yeterli. Koloni devleti kurulduktan sonra tüm topraklar otomatik olarak o bölgedeki devlete geçer. 5 toprak yan yana olmak zorunda değil.
WhaW8Am.gif
Ara
Fethettigin yerli toprakları otomatik olarak koloni bölgesine göre koloni devletine geçer, ama koloni devletin o toprağı core yapana kadar 5 sayısına dahil olmaz, ayrıca Avustralyada da koloni devleti oluşur
Ara
(01-07-2022, 13:02)solvadors : Amerikada başka devletler oluyor, yerlilerin devletleri eğer onlara savaş açıp topraklarını alırsam o aldığım topraklarda koloni yaptığım bölgedeki sayıyı etkiliyor mu, örnek veriyorum a noktasında 2 toprağı koloni yaptım b bölgesindeki devleti işgal ettim o devletin topraklarıyla birlikte 5 koloni edilmiş toprak oluyor mu?
ek soru: 5 toprak yanyana mı olmak zorunda?
A,C,D,E,F noktaları B bölgesinin parçası olduğu sürece sıkıntı olmaz. İster başka devletten al ister koloni kur(kolonileştirme 1000 nüfusta bitiyor).
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hepinize teşekkür ederim.
Ara
(01-07-2022, 20:25)solvadors : Hepinize teşekkür ederim.
Unutmadan koloni 1000 nüfus olmadan kolonisti başka toprağa göndereceksen yakınlarda ordu bulundur. İsyan çıkarsa boşa gider onca emek
Ara
(01-07-2022, 23:20)korkusalan :
Unutmadan koloni 1000 nüfus olmadan kolonisti başka toprağa göndereceksen yakınlarda ordu bulundur. İsyan çıkarsa boşa gider onca emek
O taktiği yapıyorum ancak şuan başka bir sorunum var, Amerika kıtasında sonunda koloni kurmayı başardım ancak diğer yerli devletleri koloni devletime saldırıp topraklarını alıyorlar ve kolonim yok oluyor. Onu nasıl koruyabilirim? Vassalım göründüğü için müttefiklik kuramıyorum.
Ara
(03-07-2022, 16:10)solvadors :
(01-07-2022, 23:20)korkusalan :
O taktiği yapıyorum ancak şuan başka bir sorunum var, Amerika kıtasında sonunda koloni kurmayı başardım ancak diğer yerli devletleri koloni devletime saldırıp topraklarını alıyorlar ve kolonim yok oluyor. Onu nasıl koruyabilirim? Vassalım göründüğü için müttefiklik kuramıyorum.
Vasal savaşlarına katılabilmen lazım. Ama ben genelde onlar saldırmadan saldırıp sorunla kökünden ilgilenmeyi seviyorum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.