Eu4 koloni transferi
Arkadaşlar Osmanlı oynuyorum ve portekizi baya bi ezdim fakat barış antlaşmasında nasıl onun kolonilerine el koyabileceğimi bir türlü çözemedim bunu yapmamın imkanı varsa yazarsanız sevinirim
Ara
İlhak edersen sana geçer
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(25-04-2021, 05:39)Kxfir : Arkadaşlar Osmanlı oynuyorum ve portekizi baya bi ezdim fakat barış antlaşmasında nasıl onun kolonilerine el koyabileceğimi bir türlü çözemedim bunu yapmamın imkanı varsa yazarsanız sevinirim

Öncelikle oraya kolonilerine direk el koyman imkansız gibi bir şey. Lakin bir kaç toprak alıp kendi koloni devletin oluşursa barış sekmesinde concede brazil gibi seçenekler var onlarla direk bir kolonisini ihlak edebilirsin. Ama toprak alabilmek içinde koloni menzilinin olması lazım o yüzden portekizin adalarını alman gerekebilir oyunun tarihine bağlı olarak.
[+] 1 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-04-2021, 11:35)Emre :
(25-04-2021, 05:39)Kxfir : Arkadaşlar Osmanlı oynuyorum ve portekizi baya bi ezdim fakat barış antlaşmasında nasıl onun kolonilerine el koyabileceğimi bir türlü çözemedim bunu yapmamın imkanı varsa yazarsanız sevinirim

Öncelikle oraya kolonilerine direk el koyman imkansız gibi bir şey. Lakin bir kaç toprak alıp kendi koloni devletin oluşursa barış sekmesinde concede brazil gibi seçenekler var onlarla direk bir kolonisini ihlak edebilirsin. Ama toprak alabilmek içinde koloni menzilinin olması lazım o yüzden portekizin adalarını alman gerekebilir oyunun tarihine bağlı olarak.
Onun daha kolay bir çözümü var.Doğrudan yerli devleti ilhak etsin
Ara
(25-04-2021, 13:07)korkusalan :
(25-04-2021, 11:35)Emre :

Onun daha kolay bir çözümü var.Doğrudan yerli devleti ilhak etsin
Yerli devletlerin bölgelerde değişmek üzere 5 toprak üzeri olanını bulması imkansız o yüzden mecburen saldırması lazım portekize ve zaten oraya range yetmediği sürece toprak alamaz aynı zamanda claimsiz-2 stab yemek kolay değil bence?
Ara
Koloni oluşturmak için değil ki range yetsin diye
Ara
(25-04-2021, 15:37)korkusalan : Koloni oluşturmak için değil ki range yetsin diye
 Yerlilere nasıl gidecek halen anlamadım senin dediğin yerlilerde amerikada kolonici devletlerin topraklarıda amerikada her türlü core yapabilme rangesi yetmediğinden fethedemez saldırsa dahi claimsiz saldırmak zorunda sınırı olmadığı için, en temiz yol fas üzerinden portekize claim atıp maderia adasını almak ondan sonra yerlilere de saldırabilir range yeteceğinden dolayı.
Ara

koloniyi işgal  ediceksin işgal edemedigin topragi  talep edemiyorsun -1000 yersin.

aynı reigondan 5 topragı corlasan coloni çıkyıor yani gidip 10 topragıda corlamana gerek yok alıcaksan böyle corla
Ara

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.