EU4 Kolonicilik
Merhaba Eu4 te koloni kurduğumuz zaman ordan nasıl asker getircez yada para falan getircez.
Ara
5. toprağı kolonileştirince koloni devleti kuruluyor, son yamadan beri koloni devletleri Avrupa'daki savaşlara asker getirmeye daha meraklı ancak bunun AI kontrolünde olduğunu unutmamak lazım. Para getirme işi büyük oranda ticaretle, bunların yanı sıra kolonilerinden "tariff" ile gelir ve hazine gemileriyle altın elde edebiliyorsun.
Bir kaç koloni kurdum ama kolonilerim in benle ilişkileri sıfır vasal ım ama sıfır birde bağımsız olmak istiyorlar onu nasıl düzeltebiliriz.
Ara
Liberty desire'a dikkat etmen gerekiyor, aldığın tariff oranı, ilişkilerin, koloninin sana oranla gücü, uygulayabildiğin bazı vassal etkileşimleri etkiler. Bu dediğim sadece koloniler için değil tüm vassallar için geçerli oyundaki.
Tariff oranı eskiye oranla çok ciddi liberty desire'a yol açıyor. 50 ld'nin altında olacak şekilde tutmak lazım tariffleri.
Sic Parvis Magna
Ara
(23-01-2019, 10:51)LORD : Bir kaç koloni kurdum ama kolonilerim in benle ilişkileri sıfır vasal ım ama sıfır birde bağımsız olmak istiyorlar onu nasıl düzeltebiliriz.

Diplomat yollayarak ilişkileri düzeltebilirsin.
hby6qc.gif
Ara
Öncelikle merhaba ilk defa EU4 kolonicilik yapıyorum japonya ile ve toplamda 4 kolonim var fakat endonezya ve afrikada topraklarım bulunuyor ikiside 8 vilayet ve üstü  fakat oralarda koloni oluşmuyor  bilgisi olan varmı
Ara
(27-03-2023, 18:55)akay : Öncelikle merhaba ilk defa EU4 kolonicilik yapıyorum japonya ile ve toplamda 4 kolonim var fakat endonezya ve afrikada topraklarım bulunuyor ikiside 8 vilayet ve üstü  fakat oralarda koloni oluşmuyor  bilgisi olan varmı
Sadece Amerika(Grönland dahil), Avusturalya(Yeni Zelanda dahil) kıtalarında koloni oluşuyor. Geri kalan yerler senin toprağın olur ya da ticaret şirketine verebilirsin.
Ara
Aynen yukarıda söylendiği gibi fakat Grönland dahil değil.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-03-2023, 18:59)Averroes :
(27-03-2023, 18:55)akay : Öncelikle merhaba ilk defa EU4 kolonicilik yapıyorum japonya ile ve toplamda 4 kolonim var fakat endonezya ve afrikada topraklarım bulunuyor ikiside 8 vilayet ve üstü  fakat oralarda koloni oluşmuyor  bilgisi olan varmı
Sadece Amerika(Grönland dahil), Avusturalya(Yeni Zelanda dahil) kıtalarında koloni oluşuyor. Geri kalan yerler senin toprağın olur ya da ticaret şirketine verebilirsin.
nasıl ticaret şirketine verebilirim ve ticaret şirketine verdikten sonra aynı vasa lgibi ticaret gücü aktarım ıve savaşalrda yardıma geliyorlarmı
Ara
Ticaret şirketi bir toprak türü, toprağı hâlâ siz yönetiyorsunuz fakat ticaret gelirini arttıracak bonuslar elde ederken vergi, üretim ve insan gücünden feragat ediyorsunuz.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
kolonilerinin gelişmesini istiyor isen tarife oranını düşük tutmalı, vassal sayfasından gelir gider dengesini kontrol etmelisin.. kısa vadede getirisi az olsa da koloni geliştikçe çektiğin ticaret ile güzel gelirler ve ordu desteği sağlayabilirsin.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(23-01-2019, 10:51)LORD : Bir kaç koloni kurdum ama kolonilerim in benle ilişkileri sıfır vasal ım ama sıfır birde bağımsız olmak istiyorlar onu nasıl düzeltebiliriz.
add_opinion c00 gibi koloni devletinin taglarını yazarak maskimum ilişkiyi kolaylıkla tutturabilirsin
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.