EU4 - Mod Sorun Alanı
(07-08-2018, 19:37)Duman : Sürüm uyumsuzluğu olabilir, modla ilgili bir sorun olabilir, kurulum sorunu olabilir, korsan oyuna mod kurmakta yaşadığın sorun sorunun sorunu oluyor nerede işin yanlış gittiğini tahmin etmek güç.

Peki nasıl düzeltebilirim ? Sürümüm uyumlu , modda sıkıntı yok kurulumda da yok .
Ara
ben 1.27.2 versiyonunda extented girmek istiyorum rahatça çalışıyor ama oyun içinde hersey birbirinin içinde örneğin iranın ortasında amerika var almanyanın içinde ingiltere falan var(örnek)oyunum crack bütün dlcler var golden century dışında var yardım lazım harita hatasını nasıl düzeltecegim
Ara
(13-12-2018, 19:55)corruptionmiss : ben 1.27.2 versiyonunda extented girmek istiyorum rahatça çalışıyor ama oyun içinde hersey birbirinin içinde örneğin iranın ortasında amerika var almanyanın içinde ingiltere falan var(örnek)oyunum crack bütün dlcler var golden century dışında var yardım lazım harita hatasını nasıl düzeltecegim

Türkçe yama varsa ondan kaynaklanabilir bir de mod kurulumunu doğru yaptınız mı?
Ara
(13-12-2018, 21:24)mmmutlu93 :
(13-12-2018, 19:55)corruptionmiss : ben 1.27.2 versiyonunda extented girmek istiyorum rahatça çalışıyor ama oyun içinde hersey birbirinin içinde örneğin iranın ortasında amerika var almanyanın içinde ingiltere falan var(örnek)oyunum crack bütün dlcler var golden century dışında var yardım lazım harita hatasını nasıl düzeltecegim

Türkçe yama varsa ondan kaynaklanabilir bir de mod kurulumunu doğru yaptınız mı?

türkçe yama ile yapınca hataoluyor onu bende biliyorum kurulumunu ise direk mod yerine attım
Ara
(07-07-2017, 16:10)Shego : MERHABA! Ben uzun zamandır Extended Timeline modunu oynamaya çalışıyorum. Ama ne zaman indirsem ve oyunu başlatsam 2 saniye sonra oyun donuyor ve çıkıyor. LÜTFEN YARDIM EDİN!

aynı sorun bendede var kardeşim kimsede bununla alakalı bir çözüm yolu bulmamış bulabilirsen banada yardımcı olurmusun
Ara
Merhaba ben sorunumu iletmek adına siteye kayıt yaptırdım.
Ben eu4'ü korsan olarak oynuyorum 1.28 Golden Ceuntry
Oyuna mod atmaya çalışıyorum
mod dosyasını indiriyorum ve içindeki dosyaları eu4ün içindeki mod klosörüne atmam gerekiyor bütün dosyaları atıyorum ancak Descriptor diye bi .mod dosyası var o dosyayı atamıyorum indirdiğim mod dosyasıyla(Extented timeline) birlikte atıyorum öyle atınca oluyor ama mod dosyasını değil mod dosyasının içindekileri atmak gerekiyor eu4ün içindeki mod klosörüne öyle olunca da o Descriptor dediğim .mod dosyası atılmıyor hata veriyor
0x80004005 hata kodunu alıyorum ve bana bu dosyayı kopyalamamın engellendiğini söylüyor ancak sebebini bulamadım

İnternetten de araştırdım hiçbi şey bulamadım
yardım ederseniz sevinirim...
Ara
eğer korsan kullanıyorsan modun dosyalarını direk oyunun dosyalarına atman lazım
Ara
Bnedede bir sıkıntı var Modu yükledim herşey tamam launcherde modu gösteriyor oyun çalışıyor BU ARADA Mod ExtendedTimeline ama sadece bu mod değil bütün modlarda aynı sıkıntı var sıkıntı mod yükleniyor ama çalışmıyor aktif olduğu halde oyuna girdiğimde Modun Eklediği şeyler gözükmüyor Extended de harita aynı tarihler yok bulamadım çözüm belki bilen vardır aranızda
Ara
Eğer Benim Gibi HERŞEYİ düzgün yüklediyseniz mod aktif olduysa ama oyunda gözükmüyorsa aşşağıda paylaştığım adımları yapın bunu buldum ben yazmadım BU Sitede GAULTURK diye birisi yazmış "Söylemek Yasakmı Bilmiyorum"Onada teşekkürler Rehberin İsmi=EU4 - Manuel indirilen modları çalışır hale getirme rehberi
Kısaca Açıklayım içinden çıkardığınız descriptor dosyasının adını winrar ın adıyla yani indirdiğiniz modun adıyla aynı olması lazım eğer winrarın başında _mod sonra modun ismi yazıyorsa _mod yazısını silin ve ismi kopyalayıp descriptor un yerine yapştırın

1)

Bu konudaki SteamWorkshopDownload sitesinin linki ile istediğimiz EU4 modunu indiriyoruz (tıklayın). Bunu Steam'den indireceğimiz modun adres linkini sitedeki boşluğa yapıştırarak yapıyoruz. (kullandığınız tarayıcıda çalışmıyorsa Internet Explorer kesin çözümdür)

2)

GFX Overhaul'u indirdiğimizi varsayıyoruz. Bu siteden indirilen modların arşivinin isminin başına "mod_" ekleniyor. Bu kısmı siliyoruz ve sadece elimizde modun gerçek ismi kalıyor. Arşivin ismi "gfx_overhaul_ironman.zip" olmalı.

3)

Şimdi elimizde bir tane .zip ya da .rar arşivi bulunmakta. Bu arşivi WinRar ile açıp içindeki sadece "descriptor.mod" dosyasını dışarı çıkartıyoruz.

4)

Arşivin ismini kopyalayıp .mod dosyasının ismini aynısı yapıyoruz. Şimdi elimizde "gfx_overhaul_ironman.zip" ve "gfx_overhaul_ironman.mod" dosyaları bulunmalı.

5)

Bu iki dosyayı "Belgelerim\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod" klasörünün içine atıyoruz.

Bu kadar, basit bir olay. Birçok yöntemi var fakat bu en kolayı olmalı. İyi oyunlar.
Ara
Theatrum Orbis grafik modunu indirdim launcherda aktif ediyorum ama harita aynı kalıyor çözümü var mıdır?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Gençler yüklemiş olduğum mod birtürlü aktif olmuyo yani aktif gözüküyor fakat hiçbi değişiklik yok oyun korsan sürüm 1.28 modla sürüm uyuşmazlığı problemi yok zip. Ve mod. dosyası olarak iki dosya ondada sorun yok fakat birtürlü çözemedim oyunun direk içine atmayı bile denedim dosyaları yedekleyip ancak öyle yapıncada yükleme ekranında oyundan atıyor 
Ne yapıcam bilmiyorum yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim
Ara
SA beyler şimdi sıkıntı şöyle,
tag değiştirmeden ülke adı değiştirmek için bir kod arıyorum yardım?
Ara
arkadaşlar 1.28.3 sürümünü kullanıyorum extended timeline modunu kullanamıyorum ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin...
Ara
Merhaba benim bir sorunum var. Oyuna bir ara tr yama kurup oynamak istedim . Kurdum oynadım ama o günden beri modlar çalışmıyor grafik modu olsun extended timeline olsun oyunu 3-4 kere yükleyip sildim hala olmadı.
Ara
Oyunu sildikten sonra belgelerim, paradox interactive içindeki eu4 klasörünü ve kaldıysa eu4'ün yüklü olduğu yerdeki tüm dosyaları silip tekrar deneyin.
WhaW8Am.gif
Ara
Arakadaşlar ben oyun için font modu indirmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum oyunu epic gamesten geldi yardımcı olabilir misiniz o moda nasıl ulaşabilirim ? Bire de extended denilen moda da ihtiyacım var. Linkini atarsanız sevinirim.
Ara
Buradan üye olup modlara abone olabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
(14-11-2021, 23:11)PCOyun : Buradan üye olup modlara abone olabilirsiniz.
teşekkürler üyeliğimi yaptım modların ismini biliyorsan o grafik mi font mu tam adını bilmiyorum haritaların renklerini devlet isimlerini daha güzel gösteren modun ismini söyleyebilir misin ?
Ara
Tam olarak hangi moddan bahsettiğinizi bilmiyorum, dediğiniz kriterleri karşılayan pek çok mod var. Tanıtılan modları inceleyip ilginizi çekeni yukarıdaki sitede aratabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
Oyuna Türkçe yama yapmak istiyorum. Nereden başlamak gerekir? Nelere dikkat etmek gerekir?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.