EU4 - Multiplayer Panosu
@Miltiades MP formatı güzel sadece GP'lerin seçilmesi konusunda, fakat çağrı şekli pek doğru değil, bi konu açabilir ve MP'ye katılımı stabil hale getirebilirsin.
G0kMNN.png
Ara
@GaulTurk Evet bir konu açtım ama konum buraya taşınmış.

Bir mpyi organize eden nedir? Benim oyunumda ''mp kuruyorum oynayacaklar steamden bana ulaşssın.'' demedim. Konuya oyun kurallarını, günlerini ve saatlerini yazdım. Eğer ülkeler dolarsa insanların oyun lobisine ulaşması için tek yol steam üzerinden oyuna katılan birinde ekli olmaları gerekir. Bence bu yazdıklarım bu mpyi organize bir oyun yapar.
Ara
Bir multiplayerı organize forum multiplayerı yapan unsurlar :
  • Oyuncuların oyuna forum üzerinde yapılan başvuru ile kabul edilmesi.
  • Oyuncuların oynadığı ülkelerin, oyunun oyun günlerinin ve saatinin sabit olması.
  • Forum üzerinde multiplayera dair belli bir oynanış ve kural listesi bulunması.
  • Oyun içerisinde ciddiyetle hareket edilmesi ve basit sebeplerden etkinliğin sonlandırılmaması.
  • Oyun sonrası forumda multiplayerla ilgili resimler istatistikler vb. hususlar paylaşılması
Bunların yanı sıra forumdaki oyun bölümlerinin Multiplayer alt bölümlerinde 'konusu açılan' etkinlikler "Strategyturk Forum Etkinliği" etiketi altında sayılır, biz de bu etkinlikler açıldıkça bunları desteklemeye çalışırız, gerekirse kanallarımızdan (Steam, Twitter, Facebook) bu etkinliklerin tanıtımını yaparız. Gerekirse bu etkinliklerin kazananı (varsa) paylaşırız. İleride gün gelir Twitch kanalımızdan bu etkinliklerin yayınını yapar Youtube kanalımıza bu etkinliğin videosunu ekleriz. 

Bir etkinliğin konusu aynı şekilde birden fazla mecrada yer alıyorsa o etkinlik belli bir mecranın değil, belli bir kişinin etkinliğidir ve onun yeri "Multiplayer Panosu"
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Evet yeni multi açalım oyunu aldım ama oynama fırsatı bulamadım. tüm dlcleri olan ve oyun açacak kimse var mı öncelikle?

ardından çarş perş 17.00 sonrası uygunum. cuma tüm gün uygunum.

olgacx kullanıcı adım.
Ara
şuan bu saatten 5 e kadar açık sunucu

adı

"emre-603"

şifre

"12345"

başka da bir şey gireniz gerekmiyor
Ara
1444 random, host Hurricane0708

11 kişiyiz sanırım daha da dolacak, @sisisi ile gelmek isteyenler varsa bekliyoruz.
1444, Host AYVA ( Yıllardır oyunlarımızı hostluyor sağolsun.)

30 dakika içinde başlayacağız. Kemikleşmiş grubumuzda da yeni arkadaşlar görmek istiyoruz. TS zorunludur.

ts adresi: 151.80.70.105:5367

Kurallar TS'ye gelindiğinde söylenecek. Önemli olan yaşıtımız ve anlaşabilmemiz.

İletişime geçmek isteyenler bu linkten bana ulaşabilir:

http://steamcommunity.com/id/emrekurt23
[+] 1 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Peki ben geldim hacı
Ara
Ayva'nın internet kaç kişi kaldırıyor?

Böyle random 1444 açacağınıza sitede organize bir mp etkinliği açın, resimler vs. de paylaşırsınız oyunlarınızdan, sohbet olur.
Ayvanın net 10-12 kişiye kadar kaldırıyor Duman. Dünkü oyunda ki katılımcılar.
Shouva - Polonya
Misku- Avusturya
Ayva-Fransa
Huzeyfe-Castile
Kayser-i Türk- Timur
Guderian- Otto
Alucard- Sweden
Oyun şu an 1486 falan. Timur ile aramız gayet iyi (Şimdilik,ilk fırsat da satacağına eminim :p) Avrupa birliği 1478 de kuruldu.
Avusturya Bohemya ve macaristanı puya aldı imparatorlukdan düştü Fransa elbirliği ile İmprator oldu. Avusturya ve Fransa ally oldu, Burdungy dağıtıldı Savoy Fransanın Pusu oldu.
İmparator olana kadar Otto ya yanlayan Fransa İmparator olur olmaz Otto yu Rival ekledi :)
Kankisi İmprator olan İspanya da Otto yu rival ekledi.
Şu an koca dünya da bir timur birde kendine henüz yetemeyuen Polonya var dostumuz.
Biraz da kendi ülkemin durumundan bahsediyim. Arnavutluk ile savaşırken fırsatçı venediğin athinaya savaş açması üzerine henüz hazır olmamamıza rağmen oyunun başında bizansa girmek zorunda kaldık.İlk olarak sırbistanı 2 toprak alarak devre dışı bıraktık.Bizans ile savaşı mora yarımadası Venedik işgalinde olduğu için 2 toprak haiç annexleyip vassal yaparak bitirdik. Venedik-Bizans savaşına müdahil olmamız sonucu venedikten 3 toprak alarak sonlandırdık.
Bu arada Avrupa karışmaya başlamıştı Bohemya ya claim thronedan savaş açan au nun bu hamlesini fırsat bilen polonya bohemyadan silesya yı savaşarak kopardı.
Daha sonra yanına Bohemya hungary ve 1-2 devleti daha alan Avusturya polonya ya girince bişzde bunu fırsat bilerek Macaristanın garantisi olan wallachiaya daldık. Macardan 1 toprak para wp alıp bıraktık. oltenia yı da topraklarımıza katarak wallachiayayı vassal yaptık.
aynı anlar da anadoludaki corelarımızı da topladık tabiki Anadolu da türk birlği sağlanmış oldu.
1460 gibi gelen yeniçeriler yüzümüzü güldürdü. uzun bir aradan sonra ilk defa otto da idea açılışını Quality ile yaptım genel de Offensive ile yapardım aslında . Neyse efendim yenişeriden sonra inf combat %30 cavalrry combat %10 oldu. disiplin zaten %110 fena olmuştuk derken o gaz ile memlüğe daldık. Memlük beklediğimden biraz daha dişli çıktı açıkçası beni zorladı ilk başlarda. Bunu fırsat bilen Hristiyan devletçikleri Sırbistan,Bosna,Papalık,Trabzon,Florence ve Cenova Koalisyon savaşı açtılar. Ordu zaten 15 yıldır aralıksız savaştığı için MP eksiğimiz vardı Memlük savaşını sadece 350 altın alarak bitirdik Ve Muzaffer ordumuzla Bu Hristiyan devletçiklerin üzerine yürüdük. Cenovadan sakız adalarını aldık, Sırbistandan başkenti hariç her yeri aldık Bosnadan 1 toprak alıp vassal yaptık. Koalisyon savaşından saha güçlü çıktık anlayacağınız :)
QQ nun Memlüğe girmesini fırsat bilerek biz de girdik 3 toprak aldık ve çktık.
Şu an tabi ekonomi cortladı kredi borçlarımızı yeni ödedik. beklyoruz efendim mp dolsun da yeniden taşşaklanalım diye
[+] 1 üye Guderian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ayva @Fatromat olması lazım forumdan :)

Bu tür etkinliklerde çok kişi yeralamasa bile çok kişiyle paylaşılması, daha çok kişi tarafından takip edilmesi yorumlar yapılması etkinliği daha güzel hale getirir diye düşünüyorum. Öbür türlü oynanan mp bir süre sonra anılardan ibaret oluyor, forumda konusu olsa resimler paylaşılsa muhabbeti dönse isteyen istediği zaman açıp bakar. Forum üzerinden yürüyen her multiplayerın bizim düzenlediğimiz mpler gibi ağır kurallara sahip olacağı şeklinde de bir kaide yok (gerçi artık kurallar ne kadar ağır o da tartışılır), isteyen GM istediği hostla istediği kurallarla mp konusu açabilir :)

Avrupa Birliği müthişmiş yalnız.
(24-12-2016, 10:06)Duman : Ayva @Fatromat olması lazım forumdan :)

Bu tür etkinliklerde çok kişi yeralamasa bile çok kişiyle paylaşılması, daha çok kişi tarafından takip edilmesi yorumlar yapılması etkinliği daha güzel hale getirir diye düşünüyorum. Öbür türlü oynanan mp bir süre sonra anılardan ibaret oluyor, forumda konusu olsa resimler paylaşılsa muhabbeti dönse isteyen istediği zaman açıp bakar. Forum üzerinden yürüyen her multiplayerın bizim düzenlediğimiz mpler gibi ağır kurallara sahip olacağı şeklinde de bir kaide yok (gerçi artık kurallar ne kadar ağır o da tartışılır), isteyen GM istediği hostla istediği kurallarla mp konusu açabilir :)

Avrupa Birliği müthişmiş yalnız.

Aslına bakarsan Duman ben emreye o yüzden dedim zaten forumda konusunu aç da katılmak isteyen arkadaşlarımız olursa katılsınlar. Ayrıca oyun sonrası SS ve diğer bilgileri paylaşırız arkadaşlarımız da okurlar eğlenirler falan diye düşündük. Bundan sonraki oyunu forumla organize bir şekil de yapalım öyleyse.
Ara
beyler bir aceleye geldi ileride daha düzenli şekilde random nations multiplayer oyunu oynayacaz şimdi kuruyoruz Türkler-Random şifre yok şimdilik

Ara
Multi serimiz var 1 kişi arıyoruz gelmek isteyen acele ederse iyi olur

Artık oyuncu bulduk cok geç
Ara
Merhaba , Ben ve birkaç arkadaşım hemen hemen her gün EU4 Multiplayer oynamaktayız. Aramıza alabileceğimiz deneyimli oyuncular varsa onlarla tanışmak isteriz.

Aşşağıda biizmle oyun oynayan bazı arkadaşlarımızın isimleri var, TeamSpeak adresimiz 151.80.70.105:5367 katılım için ts ye gelinip Guderian,Ayva veya Steafun ile temasa geçilmesi rica olunur.

Oyunumuza ait kurallar ve bilgiler ts de detaylı olarak verilecektir.

Player Nick         Favori ülkeler                                                           Oyun saati
Guderian     France/Otto/Avusturya/Poland/Sweden/Branden/Castile        1490
Ayva           Avusturya/Otto/Poland/Sweden/Brabant/Tötön/castile          1937
Steafun      England/England/England :)                                               1301
İFQ           Ottoman/France                                                                3739
Shouva      Venedik/Florence/Savoy/Poland/Russia/Timur                      1264
Harlet        Papal/Avusturya/Rusya                                                      769
Qayseri Rum France/Poland/Otto/Savoy/Avusturya                               2049
Küfürbaz Haydo Otto/Otto                                                                  635
WesternFront    Otto/Avusturya                                                         1971
Alucard    Branden/Brabant/France                                                    1105
Misku       England/France                                                                1263

Birkaç arkadaşımız daha var Blackswip , Hüzeyfe,Yusuf,Westblock vb.
Ara
uygun olduğum sürece (internet olarak) sizle oynamak isterim @Guderian . Sadece Team Speak kullanmasını bilmem o sıkıntı olmaz umarım. Bir de sizin sürelerinize göre biraz tecrübesiz sayılabilirim :)
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
16684112_708273406050457_660650528735115...e=5909CBB3
@Guderian ın hayalindeki Eu4 mpleri
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vay be başkan beni unuttun ya çok kırıldım.
[+] 1 üye Kirpi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Başgan bizide unutmuş. . Abi tonla allylığımızda hepsinde ihanet eden ben değilmiydim sana neden yazmadın .s .Son olarak : http://qayserbunker.blogspot.com.tr/2016...-anti.html
[+] 1 üye kenankomutan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-02-2017, 21:44)Guderian : Merhaba , Ben ve birkaç arkadaşım hemen hemen her gün EU4 Multiplayer oynamaktayız. Aramıza alabileceğimiz deneyimli oyuncular varsa onlarla tanışmak isteriz.

Aşşağıda biizmle oyun oynayan bazı arkadaşlarımızın isimleri var, TeamSpeak adresimiz 151.80.70.105:5367 katılım için ts ye gelinip Guderian,Ayva veya Steafun ile temasa geçilmesi rica olunur.

Oyunumuza ait kurallar ve bilgiler ts de detaylı olarak verilecektir.

Player Nick         Favori ülkeler                                                           Oyun saati
Guderian     France/Otto/Avusturya/Poland/Sweden/Branden/Castile        1490
Ayva           Avusturya/Otto/Poland/Sweden/Brabant/Tötön/castile          1937
Steafun      England/England/England :)                                               1301
İFQ           Ottoman/France                                                                3739
Shouva      Venedik/Florence/Savoy/Poland/Russia/Timur                      1264
Harlet        Papal/Avusturya/Rusya                                                      769
Qayseri Rum France/Poland/Otto/Savoy/Avusturya                               2049
Küfürbaz Haydo Otto/Otto                                                                  635
WesternFront    Otto/Avusturya                                                         1971
Alucard    Branden/Brabant/France                                                    1105
Misku       England/France                                                                1263

Birkaç arkadaşımız daha var Blackswip , Hüzeyfe,Yusuf,Westblock vb.                                                                                                                          guderian kardeş ben oynamak isterim team speak uygulamasını indiriyorum server adresinizi de vermişsin çok güzel valla ben her gün bile oynarım oynamaya başladım mı 10-12 saat gider yani artı son bişey arkadaşlar bu oyun süreleri tam tecrübeyi yansıtmaz onu da dipnot geçeyim dedim saygılar

guderian kardeşim teamspak den ulaşamıyorum size server ID ve password tmm da nick name kısmına sıkıntılı
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.