EU4 - Rights of Man : Çıkış ve İlk İzlenimler
Kırımı vassallamak 42 ae :)
Ara
Cossacks'a sahip değilseniz savaş açarken müttefiklerinizi çağırdığınızda müttefiklerinizin aslında çağırılmaması gibi bir bug oluşuyor. Bu durumu sonradan ayrı bir biçimde müttefiklerinizi çağırarak çözebilirsiniz.
Saçmalık. Ben de neden gelmediler diyorum. Bu kadar bariz bir bugu nasıl farketmiyorlar ? İllaha cossacks mı alak ? Oyunum mahvoldu ya.
Ara
Yeniçeri eventinde sıkıntı mı var? Yıl 1455 51 army traditiondayım çıkmadı hala?
Ara
Yama notlarında scripting kısmını incelemek gerek eventte herhangi bir değişiklik yapıldıysa öğrenmek için.
Kıpti Osmanlı oynayın bedava 5 ayrı bonus  :grinn:
Ara
Bu paketi şuan alacağına eskiler indirimdeyken alsan çok daha iyi olur. Art of War en önemli DLC bana göre.
Ara
(11-10-2016, 19:43)muratavk : arkadaşlar benzer sorularla sıkıcı olduysam kusura bakmayın ama tek amacım oyunu keyifli şekilde oynamak.

şunu sormak istiyorum; bu paketle beraber, önemli dediğiniz hangi paketi almalıyım eskilerden?

elimdekiler; star and crescent ve women in history.

Bu soru ile cevabı soru cevap kısmına taşıyabilirsiniz.

Burada ki insanların bir çoğu yardım için burada. Bu yüzden her hangi bir sıkıntı yok.

Elin de bir DLC yok üzülerek öylüyorum. Genel olarak yeni  bütün DLC'ler oyuna ufak tefek de olsa kritik oyuna keyif veren şeyler ekliyor. Ve şuanda yeni DLC çıktığı için eski DLC'ler indirime girmiş. 

Önemli olarak sanırım:

Art Of War:

http://store.steampowered.com/app/310031/

Common Sense:

http://store.steampowered.com/app/338163/

Wealth of Nation:

http://store.steampowered.com/app/279620/

Bunlar verilebilir. Daha bilgili olan ekleyip çıkarım yapabilir. Ama yine indirim fırsatını değerlendirip bir çoğunu almayı deneyebilirsin. Başlangıç olarak bunları almanı tavsiye ederim.
Ara
WoN yerine Cossacks daha çok tercih ediliyor. bu tip eklentiler oynayacağın coğrafyaya da bağlı Conquest of paradise ve el dorado daha çok Amerika'ya hitap ederken Cossacks göçebelere yönelik, mare nostrum mağreplilere yönelik çıkartılmış ek paketler.
Ara
gXgBbR.jpg
Ara
Valla mod güzel ancak kırım eventine deyinmek istiyorum kırım ın heir i vardı bende galiba kral öldü küçükken heir bakmadım multi idi fate of crimean khanete marchım oldu direk ve circasya vassalıydı bana geçti azov machinea bana geçti kaffa yı tehditle cenevizden almıştım

Evente baktım bulamadım Trigger için ne lağzım acaba
Ara
kırımın ilk kralının ölmesi gerek galiba. hacı giray. şahin giray da heiri..direk geçmesi şansına olmuş. büyük bir agresiflikten kurtardın. bensavaşla marchladım .. agresiflik zorluyor açıkçası. az önce daha önceden serbest bıraktıgım transilvanyayı vassalladım. şimdi memlüke girmem lazım giremiyorum :)

kolonicilik için granadayı vassallamıştım. şansıma sevillada patladı kolonicilik. ordan hemen embrace yaptım. hem de sevillada patladığı halde kastilyadan önce embraceledim. inanılmaz bişi :)yalnız endülüsü kastilyaya verirseniz kolonicliğin gelmesi çok uzun iş.hele ingiltere yada fransada çıkarsa of ki ne of :)

mecburen dayanabildiğiniz kadar başkentinize deve dayanmak zorunda kalacaksınız :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Agresiflik zorladığından Kırım yüzünden koalisyon yedim ve sonraki dönemlerde büyük topraklar kaybettim. Tabi o saveyi oynamayacağım amacım sadece Teknoloji sistemini Osmanlı ile öğrenmekti. Şimdi Fransa ile de Kültür Sistemine bakcem. Lakin şu ana kadar söyleyebileceğim bir şey varsa o  da Bu Patch ile oynadığım oyun yenilmeme rağmen  AÇIK ARA 3-4 AYDIR oynadığım en zevkli oyundu. DLC'li olduğunu düşünemiyorum bile  :tongue:
Ara
ya arkadaslar colonizm cıktı ama nasıl ulascaz ona ? kimse de alamıyor portekizde dogdu ispanya bile alamıyor nasıl olcak o iş bilen varmı
Ara
635 saat oynayıp oyunu bıraktıktan sonra bu DLC ile bir açayım tekrar bakayım demiştim, 10 dakika sonra refund ettim, sanırım en çok para kazandıkları oyun olduğundan ötürü oyunun temel mekaniklerine 0 etkisi olan bir DLC çıkarmışlar, yine... Oyun hala aynı basit mantıkta, bir devletle 2. oyununda yapabileceğin tek farklı şey ilk oyundan farklı yöne genişlemek, daha fazla genişlemek vb.

Sırf Osmanlı'ya yeni yönetim biçimi geldi, heirden kurtulabiliyorsun artık falan filan diye 31TL fiyat etiketi nasıl biçebiliyorlar böyle bir DLC'ye? Art of War en azından oyunun en önemli kısmı olan askeriyede değişikliklere gitmişti, Wealth of Nations ticareti elden geçirmişti, Common Sense ise development sistemini getirip oyunu sadece fethetmekten başka bir noktaya taşımıştı, bu DLC'de ise teknolojiye el atmışlar sağolsunlar, Kongo ile 20 yılda daha Avrupa'nın A'sını görmeden, daha giyecek kıyafet üretemiyorken bütün enstitüleri kurup Batı'yı yakalıyorsun, çok gerçekçi, bravo Paradox, balans için gerçekçilikten ödün vererek mükemmel bir iş çıkardın...

DLC EU'da saçma sapan ülkelerle fantezi yapmaya bayılanlara yaradı, gerçekçilik arayan benim gibi oyuncular ise tamamen kenara itildi, great power mekaniği dışında dişe dokunur hiç bir güzel yanı yok. Buda benim fikrim olarak bir kenarda dursun, EU benim için bitmiştir. 2/10
[+] 2 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-10-2016, 01:06)Awake : 635 saat oynayıp oyunu bıraktıktan sonra bu DLC ile bir açayım tekrar bakayım demiştim, 10 dakika sonra refund ettim, sanırım en çok para kazandıkları oyun olduğundan ötürü oyunun temel mekaniklerine 0 etkisi olan bir DLC çıkarmışlar, yine... Oyun hala aynı basit mantıkta, bir devletle 2. oyununda yapabileceğin tek farklı şey ilk oyundan farklı yöne genişlemek, daha fazla genişlemek vb.

Sırf Osmanlı'ya yeni yönetim biçimi geldi, heirden kurtulabiliyorsun artık falan filan diye 31TL fiyat etiketi nasıl biçebiliyorlar böyle bir DLC'ye? Art of War en azından oyunun en önemli kısmı olan askeriyede değişikliklere gitmişti, Wealth of Nations ticareti elden geçirmişti, Common Sense ise development sistemini getirip oyunu sadece fethetmekten başka bir noktaya taşımıştı, bu DLC'de ise teknolojiye el atmışlar sağolsunlar, Kongo ile 20 yılda daha Avrupa'nın A'sını görmeden, daha giyecek kıyafet üretemiyorken bütün enstitüleri kurup Batı'yı yakalıyorsun, çok gerçekçi, bravo Paradox, balans için gerçekçilikten ödün vererek mükemmel bir iş çıkardın...

DLC EU'da saçma sapan ülkelerle fantezi yapmaya bayılanlara yaradı, gerçekçilik arayan benim gibi oyuncular ise tamamen kenara itildi, great power mekaniği dışında dişe dokunur hiç bir güzel yanı yok. Buda benim fikrim olarak bir kenarda dursun, EU benim için bitmiştir. 2/10

Yav ne kaldı sana göre o zaman :D Steallarisi kimse beğenmiyor. Bir de sen şu DLC'ye vurma da üzme gariban Paradoxu :(
Ara
Benim için bu tip tarihsel oyunlarda en önemli olan şeylerden birisi gerçekçiliktir, ne olursa olsun, olaylar nasıl gelişirse gelişsin, Kongo'nun Batı'yı henüz keşfetmeden teknolojik olarak yakalamasının ihtimali milyarda birdir, bu mekaniğin Batı ile ilişkileri olan, İtalya'ya yakın olan devletlerde işlemesi sıkıntı yaratmaz, ancak Amerika'da ve Afrika'da, Okyanusya'da, kısaca en olmayacak yerlerde, henüz medeniyetin msini görmemiş bölgelerdeki ülkeler Avrupa'nın ya da Osmanlı'nın teknolojik gelişmesine ulaşabiliyorsa bu oyunda gerçekçilikten söz edilebilecek tek bir alan bile kalmamıştır.

Hali hazırda zaten harita boyamaktan ibaret olan bir oyuna dönüşmüş EU 4 artık bütün devletlerle eşit oranda harita boyamamıza olanak vermiş, sağolsun. İsmini de Kongo Universalis yapmalılar artık.
Ara
@Awake

Kongo Universalis demişken;

4317e96fb5494d9fbbad877edd0d0534.png

Tech durumumuz, daha Avrupa ile tanışmadık bir de Spy Network kasınca olacakları hayal bile edemiyorum  :grinn:
[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Blackwhist allah iyiliğini versin gece gece haykırttın :D
Ara
@Blackwhist

1600'e kadar Irak'a demokrasi getiremezsen sil oyunu.

Emperyalist Kongo Osmanlı'yı ne zaman bölecek?

İyi ki Steam refund sistemi getirmiş, yatıp kalkıp Gabe'e dua ediyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.