Eu4 single rol yapma
iyi günler arkadaşlar ben oyunda en çok sevdiğim devlet olan timur ( veya başka devlet olur farketmez ) ile rol yapmak istiyorum ancak eu4'te nasıl rol yapılır bunu bana anlatırmısınız ilk defa böyle birşeye kalkışacağım çünkü. 

Not:single oyunda rol yapıcam multi oynayacak kafa yok şuan bende :D
Ara
Oyunun sırasında ekran görüntüleri alarak, yaptığın hamleleri hikayeleştirerek forumda bir EU4 hikayesi yazabilirsin.
76561198034761601.png
Ara
(09-07-2021, 14:11)Craetus : Oyunun sırasında ekran görüntüleri alarak, yaptığın hamleleri hikayeleştirerek forumda bir EU4 hikayesi yazabilirsin.
yok Hocam öyle birşey aramıyorum sağol hikaye yazma konusunda hiç iyi değilim şunu diyorum kendim oynarken kendi kendime nasıl rol yapabilirim yapay zekaya karşı?
Ara
Tarihten istifade ederek kendine bir yol haritası çizebilirsin. Ayrıca Craetus'un tavsiyesine kesinlikle katılıyorum. Mükemmel bir hikâye kaleme alman şart değil, kendi tecrübemden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki yaptığın rolü başkalarıyla paylaştığında ister istemez araştırmanı genişletmeye teşvik ediliyorsun ve daha keyifli bir "roleplay" ortaya koymuş oluyorsun.

Timur ile rol yapmak istediğini belirtmişsin, Timur'un hedefi doğuya seferler yapıp Çin'i ele geçirmekti. "Timur'un yapamadığını ben yapacağım" gibi bir roleplay'le doğuyu fethedebilirsin. Seçenekler sonsuz.
IbnE9P2.gif
Ara
(09-07-2021, 14:23)Attila the Hun : Tarihten istifade ederek kendine bir yol haritası çizebilirsin. Ayrıca Craetus'un tavsiyesine kesinlikle katılıyorum. Mükemmel bir hikâye kaleme alman şart değil, kendi tecrübemden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki yaptığın rolü başkalarıyla paylaştığında ister istemez araştırmanı genişletmeye teşvik ediliyorsun ve daha keyifli bir "roleplay" ortaya koymuş oluyorsun.

Timur ile rol yapmak istediğini belirtmişsin, Timur'un hedefi doğuya seferler yapıp Çin'i ele geçirmekti. "Timur'un yapamadığını ben yapacağım" gibi bir roleplay'le doğuyu fethedebilirsin. Seçenekler sonsuz.
Tamamdır çok teşekkür ediyorum anladım dediklerinizi sağolun.
Ara
EU4 oynamıyorum ama rol yapmak derken roleplay'i kastettiğini sanıyorum. Roleplay dediğimiz olay oyunu oynarken oynadığın kişiliğe bürünmekten ibaret. Mesela Osmanlı oynuyorsun ve ülkenin padişahı Fatih Sultan Mehmet ise konuşurken Osmanlı Türkçesi kullanırsın, Bizans Kralına ültimatom gönderirsin ''tez elden kaleyi boşaltın ya da kelleleriniz surlarınızı süsler'' vs. gibi. Tabi bunun için karşında da oyuncu olması gerek. Veya keyif alacaksan kendi kendine de konuşabilirsin. EU4' de olay farklı işliyor da olabilir, daha önce oynamadım. Veya bambaşka bir şey sordun ve yanlış anladım.
Ara
(09-07-2021, 14:28)Athule : EU4 oynamıyorum ama rol yapmak derken roleplay'i kastettiğini sanıyorum. Roleplay dediğimiz olay oyunu oynarken oynadığın kişiliğe bürünmekten ibaret. Mesela Osmanlı oynuyorsun ve ülkenin padişahı Fatih Sultan Mehmet ise konuşurken Osmanlı Türkçesi kullanırsın, Bizans Kralına ültimatom gönderirsin ''tez elden kaleyi boşaltın ya da kelleleriniz surlarınızı süsler'' vs. gibi. Tabi bunun için karşında da oyuncu olması gerek. Veya keyif alacaksan kendi kendine de konuşabilirsin. EU4' de olay farklı işliyor da olabilir, daha önce oynamadım. Veya bambaşka bir şey sordun ve yanlış anladım.
Yok hocam tam sorduğum soruya cevap vermişsin sağol hikaye yazacağım ancak çini feth etmeyi becerebilirsem :D kendi kendime konuşmaktan aşırı zevk alırım ya ben genellikle :)
[+] 1 üye ReedMoonTR nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oynayışını hükümdardan hükümdara değiştirebilirsin, askeriyesi yüksek hükümdarda savaşa odaklanmak, diplomasisi yüksekte vasal almak/annexlemek gibi.
(09-07-2021, 14:36)Duman : Oynayışını hükümdardan hükümdara değiştirebilirsin, askeriyesi yüksek hükümdarda savaşa odaklanmak, diplomasisi yüksekte vasal almak/annexlemek gibi.
Tamamdır teşekkür ederim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.