Eurovision 2020
2020_Eurovision_Sark_Yarsmas_Rotterdam.svg.png

Bu sene 65.si düzenlenecek olan şarkı yarışmasıdır. Önceki yıl "Arcade" şarkısıyla kazanan Hollanda'da yapılacaktır. Yarı finaller 12 ve 14 Mayıs, büyük final ise 16 Mayıs'ta Rotterdam'da bulunan Rotterdam Ahoy'da gerçekleştirilecektir.

41 Ülkenin katılması beklenen yarışmaya Bulgaristan ve Ukrayna bir yıl aradan sonra geri dönecektir. Karadağ ve Macaristan yarışmadan çekilmiştir.

Katılımcı ülkeler aşağıdaki gibidir:

Görsel

28 Ocak 2020 tarihinde, Rotterdam Belediye Binası'nda yarı final kuraları çekilmiştir. İlk yarı finalde 17, ikinci yarı finalde 18 ülke yarışacaktır. Her yarı finalde ilk ona giren ülkeler, ev sahibi ülke ve "Büyük Beşli" dahil toplamda 26 ülke finale kalacaktır.

Yarı finaller aşağıdaki gibidir:

Görsel
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu seneki şarkıları pek beğendiğimi söyleyemem. Kesinlikle finale çıkacağını düşündüğüm hatta kazanma ihtimalini yüksek gördüğüm iki şarkıyı paylaşıyorum.

WhaW8Am.gif
Ara
Katılan şarkıları biraz daha inceledim ve gözümden kaçan bir şey fark ettim. Zamanında çoğunuzun en az bir kere duymuş olduğu "Big Dick" şarkısı vardır. Bu sene söyleyen grup Rusya'nın temsilcisi olarak katılıyor. Bu da şarkıları:

WhaW8Am.gif
Ara
Diğer katılımcıları tek tek incelemeye devam ediyorum. Bu sene Ermenistan hafif yerel melodiler barındırdığını tahmin ettiğim kötü-kız rap şarkısı ile katılıyor.

WhaW8Am.gif
Ara
Kazanmaya üçüncü adayımı da buldum:

WhaW8Am.gif
Ara
RIP

WhaW8Am.gif
Ara
Eurovision iptal olmasına rağmen pek çok kişinin aklında "Seneye aynı kişiler mi temsil edecek?" sorusu vardı. Pek çok ülkede Eurovision'da temsil edecek kişi veya grup yarışmalarla belirleniyor. Fakat Azerbaycan seneye yine Samira Efendi'nin temsil edeceğini duyurdu. Bu seneki Eurovision'a Cleopatra şarkısıyla katılacaktı. Seneye hangi şarkıyla katılacağı merak konusu.

WhaW8Am.gif
Ara
Eurovision 2020'nin iptal olmasının ardından Eurovision Home Concerts adı altında farklı bir şova başlandı. 1. bölümünde Danimarka'dan Rasmussen, Karadağ'dan Slavko Kalezić, İrlanda'dan Ryan O'Shaughnessy, Kuzey Makedonya'dan Tamara Todevska yer aldı.

WhaW8Am.gif
Ara
2. bölüm gelmiş. Bu videoda Ukrayna'dan Jamala, İzlanda'dan Daði Freyr, Avustralya'dan Montaigne, Kuzey Makedonya'dan Vasil, Danimarka'dan Leonora, Finlandiya'dan Aksel ve İsviçre'den Gjohn's Tears yer alıyor.

WhaW8Am.gif
Ara
3. bölüm geldi. Bölümde Lake Malawi, Jalisse, Victor Crone, Lesley Roy, Hurricane, Uku Suviste, Ulrikke ve Jeangu Macrooy bulunuyor. Ayrıca bölümde Sergey Lazarev, Alexander Rybak ve Helena Paparizou da yer aldı.

WhaW8Am.gif
Ara
Bu bölümde; KEiiNO, Pænda, Eugent Bushpepa, Damir Kedžo, Elisa, VICTORIA, Ana Soklič ve Stefania bulunuyor.

WhaW8Am.gif
Ara
Eurovision 2020'nin iptal olmasından sonra katılan 41 şarkı "Eurovision Song Celebration" adı altında tek videoda paylaşıldı.

Sanatçılar ve şarkıları, 12 Mayıs ve 14 Mayıs olan yarı final tarihlerinde rekabetçi olmayan bir format ile online ortam üzerinde önceden belirlenmiş yarı final sıralarına göre yarışacak.

WhaW8Am.gif
Ara
Eurovision Home Concerts'in 5. bölümü yayınlandı. Bu bölümde Tom Leeb, Ben Dolic, ROXEN, Michael Schulte, Sandro, Senhit, ZiBBZ, VAL ve Samanta Tina bulunuyor.

WhaW8Am.gif
Ara
Bu bölümde Suzy, Paula Seling & Ovi, Michaela, Hera Björk, Jedward, Surie, Lea Sirk, The Mamas, Efendi, James Newman, Benny Cristo, Arilena Ara ve Blas Cantó yer aldı.

WhaW8Am.gif
Ara
Eurovision Song Celebration 2020 dün akşam 22:00'da başladı.

1. bölüme buradan ulaşabilirsiniz.

2. bölüm ise yarın 22:00'da yayınlanacak.

Ona ise buradan ulaşabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
Bugün saat 18:00'da Eurovision Home Concerts'in son bölümü yayınlanacak.
WhaW8Am.gif
Ara
Son bölüm yayınlandı. Bu bölümde 2020 katılımcıları Ukrayna'dan Go_A ve İtalya'dan Diodato. Ukrayna'dan MELOVIN ve İsrail'den Imri, eski yarışmaların ikincileri Avustralya'dan Dami Im ve İzlanda'dan Yohanna ve üç Eurovision şampiyonu bulunuyor. Bunlar: İrlanda'dan Dana (1970) ve Eimear Quinn (1996) ve Norveç'ten Secret Garden (1995).

WhaW8Am.gif
Ara
Acaba hangi şarkı kaçıncı olacaktı tartışmaları asla bitmeyecek...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.