Fightcade Rehberi ile Evde Sınırsız ve Ücretsiz Online Atari Salonu Deneyimi
#1
Herkese merhaba, büyük bir retro oyunlar hayranı olarak çok sevdiğim ve kullandığım bir oyun platformunu tanıtmak istiyorum. Her ne kadar burası bir strateji oyunları platformları olsa da bu sistemi bir kez de olsa denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Öyleyse başlayalım. g-yIzjUtDHfWsn0Ib2yb4rtZ2w7QoaQeKz4MGRs-...40-h360-no
Figtcade Nedir? 
Fightcade, çeşitli arcade ve ev konsolu sistemlerinin internet üzerinden tek ve çok oyunculu oynanmasını emülasyon yoluyla sağlayan bir programdır. Fightcade, ağ gecikmesinin oyun üzerindeki etkilerini hafifletmek için ağ aracı dövüş oyunlarında kullanılan en iyi sistem olan GGPO'nun yeni nesil veliahtı diyebiliriz. 
Peki ne oyunlar var ? 

images?q=tbn:ANd9GcQWR2mQfhrdshr7rZJRpgB...0y1_9be8BTmqdefault.jpgCefw76gWsAEfELN.jpg


Saymakla bitmez. Fightcade sisteminin Capcom ve SNK firmalarının 90'lı yıllarda çıkardığı Street Fighter, King of Fighters, Metal Slug gibi eski arcade salonların vazgeçilmez oyunlarından tutunda aklınıza gelmeyen ve ilk defa görebileceğiniz oyunların olduğu büyük bir arşivi var. Hemde bu oyunları arkadaşlarınız ile online olarak oynama imkanı da cabası. 
Nasıl Oynarım ? 
Öncelikle https://www.fightcade.com sitesine giriyoruz ve Register bölümünden kayıt oluyoruz. 

VlehzesXuxANt90mRXF3SLRtcblYLDxqydrlgTy4...15-h291-no

Sonra Download sekmesinden gerekli programı indiriyoruz. 

DoXz8Al6iA6zEKQUdSHcgQxPwQuAEFBoYmQiB5C5...45-h411-no


Daha sonra indirilen zipli dosyayı açtıktan sonra şöyle bir klasör çıkacak: 


cL-EwfwxYKbrbpY4jYnKbqFCbnZUwyeX9w50w0il...22-h415-no
Şimdi programımız hazır ama oyunları retro oyunları oynamak için o oyuna ait ROM dosyasını da indirmeniz lazım. https://archive.org/details/fightcaderoms bu adresten bütün hepsini bir anda yada istediklerinizi tek tek Zip yada Torrent olarak indirebilirsiniz.

1S89okiZv3G674KyafdrO4DhNp2nTdlmfg6G43h6...68-h255-no

İndirdiğiniz dosyaları program içindeki ROMS klasörüne atmanız gerekmekte.

zTS1jCHSIZhoG21svzLvy4prLLh13N9jxg3c1520...02-h257-no


Ama oyunları tekli olarak indirecekseniz mutlaka "neogeo.zip " doyasını kesinlikle indirmeniz gerekmekte yoksa Neogeo ya ait oyunlar çalışmaz. 


UrxnrYVwk1IZc0h6ivhLAxi2ygyFEXzTYJfHMMqr...07-h361-no


Daha sonra programımıza geliyoruz eğer oyunları online oynamak istiyorsak FightCade.exe üzerinden oyunu çalıştırıp kullanıcı adı ve şirfemizi giriyoruz. Eğer offline oynamak istiyorsak ggpofba.exe dosyası üzerinden emulatorü açıp oradan istediğimiz oyunu seçiyoruz.

maWQvAsmSK3hgt8AEPAAma03yRaVkQFYb-pic_Ct...36-h439-noOnline olarak oynamak istediğimiz zaman istediğimiz oyunun odasına girip orada gördüğümüz rakiplerin üstüne çift tıklayarak oyuna davet edebiliriz. 

c0vyNl0LPgk2XSsYUeUaHhz5JPQFJBKCVspIgf7m...12-h741-no

emulador-arcade-da-neo-geo-para-pc-e-not...2015-F.jpg


Eğer katılım olursa arada online aktivite de düzenleyebiliriz. Sormak istediğiniz bir soru olursa çekinmeden bu konu üzerinden ve özel mesaj yolu ile bana ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi oyunlar.
Ara
Cevapla
#2
Ben bu programı samurai shodown oynamak için kullanmıştım 4-5 sene kadar oldu en büyük özelliği online oynatabiliyor olması bir etkinlik düzenlerseniz katılabilirim.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.