Film: Barbie (2023)
Görsel

Barbie

IMDb: ?

[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Filmle ilgili başta Barbie Girl şarkısı kullanılmayacak dendiğinde tepki gelmişti, fragmanın sonunda duyulabiliyor o şarkı.
Ara
Yönetmen Greta Gerwig, diğer filmleri Lady Bird (2017) ve Little Women (2019) güzel filmlerdi. Özellikle Little Women filmini çok beğenmiştim. Barbie filmini de merak ediyorum. Film sanki modern problemleri alaycı bir şekilde anlatacak gibi bir vibe verdi bana fragmandan. Tamamen sallamış da olabilirim. Filmlerden bir beklentim olmuyor, çoğu zaman fragmanlarını bile izlemeden izlerim filmleri. Beklenti olmayınca beğenmediğimde hayal kırıklığı da olmuyor. Çıksın da sinemaya gidip görelim.
76561198034761601.png
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün arkadaşlarla gidip izledik. Salon ergen - 20li yaşlarındaki kız ve erkek arkadaşlarıyla doluydu. Filmin ilk yarısı 10/7'lik baya komikti. İkinci yarısında ise ciddi bir düşüşüş vardı. Yine de filmin en sonundaki şaka bile ikinci yarıya katlanmama değmesini sağladı.
Ara
barbie oyuncuları ve marvel rolleri

F15jAhfWAAkFphL?format=jpg&name=large
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Filmin ilk yarısı gayet güzeldi. Espriler yerinde ve güldürüyordu. Ama Allan'ın dövüş sahnesiyle başlayan ikinci yarısı tamamen berbat. Sosyal mesaj vermeye çalışmışlar, doğru düzgün veremeyip saçma bir şey ortaya koymuşlar. Veremedikleri sosyal mesajdan sonra da filmi 10 dakika daha devam ettirip daha da anlamsız bir şey çıkarmışlar. Bana göre 6/10'luk bir film. O da filmin ilk yarısından ve Ken'li dans sahnesinden. İkinci yarısında ufak tefek güzel şakalar olsa da geri kalanını hiç kurtarmıyor.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Filmin sona doğru saçmalaması ve bazı bayık espriler dışında beğendim. Genel olarak "beklenilenden farklı film" yapısı olduğunu biliyordum fakat ona rağmen beklediğimden daha farklı bir film çıkarmışlar. İşin "gerçek dünya" kısımlarını bağlayarak yapılan espriler oldukça hoşuma gitti, onun dışında filmin orijinalinde olan espriler Türkçe altyazıda çok iyi korunmuş ya da geliştirilmiş. Onun dışında filmde birden fazla "Barbie" ve "Ken" olduğu için filmin oyuncular kısmında bir çok ismin alt alta Barbie ve Ken olarak sıralanmasını oldukça komik buldum.
WhaW8Am.gif
Ara
Neden bilmiyorum ama ben katmanlı bir ironi aracılığıyla kadınların toplumdaki yerine ilişkin mesajını absürt komedisine zekice yedirilmiş bir şekilde yansıtacak bir film izlemeyi bekliyordum. Filmin acayip seviyede hype'lanması zihnimde istemsizce böyle bir algının oluşmasına sebebiyet vermiş olabilir belki. Ne yazık ki neticede beklentimin yanından geçemeyen, âdeta çocuklar için hazırlanmış eğitici içeriklerdeki gibi çocuklar verilmek istenen mesajı anlasın diye çizgi dizi bölümlerinin sonunda ana kahramana söylettirilen "Evet çocuklar, bugün ne öğrendik bakalım?" tarzı sözlerden hallice bir film karşıma çıktı. Bahsettiğim "katmanlı ironi" işine ancak birazcık yaklaşabilirken komedi konusundaysa güldüğüm yerler olsa da benim için sınıfta kalan bir film, hâl böyle olunca geriye filmi vasatlıktan kurtaracak hiçbir unsur kalmıyor.

Filmlerin ticari kaygılarla yapılmasını eleştirecek değilim fakat ben "Ürün satmak istiyoruz, sırf reklam filmi demesinler diye filmi özen gösterilmemiş bir mesaj üzerine inşa ediverelim." yerine "Kendi ayaklarının üstünde durabilen ve üzerine düşünülmüş bir mesaj veren bir film yapalım, bunu yaparsak ürün de satarız." gibi bir iş görmeyi tercih ederdim açıkçası. Kısacası ortada beceriksizlikten ziyade ihmalkârlık ve umursamazlık olduğunu düşünüyorum.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Filmi Ryan Gosling oyunculuğu ile sırtlamış
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.