Film: Justice League (2017)

Nein nein neeeeeeiiinnnnn

Nolmamis nolmamissss
Ara
Nice.
Ara
Nesini begendiniz?
Ara
Olmuş neresini beğenmedin ?
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Trailer geldi.
Zack Snyder JUSTICE LEAGUE Görevinden Ayrıldı, Filmi JOSS WHEDON Bitirecek

Zack Snyder, geçtiğimiz gün Warner Bros. ofisinde yaptığı bir toplantıda Justice League filminin yönetmenliğinden ayrıldığını açıkladı. Filmin ana çekimleri tamamlanmış, erken bir kurgusu hazırlanmıştı; ancak ilk versiyon stüdyo içerisinde gösterime girdikten sonra ek çekimler gerektiği kanaatine varılmıştı. İşte o ek çekimleri ve o ek çekimlerin kurguya yedirilmesini Zack Snyder yönetmeyecek. Warner Bros, bu görev için onun yerine Joss Whedon ile anlaştığını duyurdu.

Snyder, Mart ayında kızını kaybetti. Amerikalı yönetmenin ilk evliliğinden olan kızı 20 yaşındaydı, ölüm sebebi de intihar olarak açıklandı. Snyder için DCEU bir aile işi gibi, zira hanımı Deborah Snyder da filmlerin yapımcılığını üstleniyor. O yüzden ikisi de ilk etapta filme dönüp, acılarını, yaslarını iş yaparak tutmak ve atlatmak istemişler.

Ancak hayatınızın bir noktasında evlat kaybetmiş birilerinin yanında bulunduysanız, böyle bir şeyin mümkün olmadığını bilirsiniz. Evlat kaybı ismi bile olmayan, tutulamayan, atlatılamayan ve bir ömür boyunca da yarası kapanmayan bir yastır. Snyder çifti de bunu fark etmişler. Durumu Warner Bros’a açmışlar, Warner çok doğal olarak anlayışla karşılamış. İlk başta filmi ertelemeyi önermişler, ancak Zack Snyder bunu kabul etmemiş. Bir müddet süre istemiş. Warner da onun yerine, filmi bitirmesi için Joss Whedon‘a teklif götürmüş.

Şöyle diyor Snyder:
Alıntı:“Aslında bunların hiçbirini kamuyla paylaşmayacaktım. Ancak ayrılışım hakkında hikayeler uydurulacağını biliyordum. İşin doğrusu, bunları umursama eşiğini çoktan geçtim. Hayranlar film hakkında endişe duyacaklar, biliyorum ama benim endişe etmem gereken yedi çocuğum var. Bu bir film. Harika bir film, ama sadece bir film. Diğer her şeyin yanında, bu çok sönük kalıyor artık.”

Autumn Snyder, üniversitede okuyordu. Yazar olmak istiyordu. Topluma ayak uyduramayan bir karakteri konu ettiği ilk bilim kurgu romanının kabataslağını cici annesi Deborah’ya teslim etmişti. Snyder çifti, o kitabı hazırlayıp, yayınlatmak; gelirlerini de yardım derneklerine bağışlamak istiyor. Çünkü Zack Snyder’ın da basın toplantısında söylediği gibi, bu Autumn’un “yazdığı her şeye sokuşturduğu” Chuck Palahniuk deyişine hürmeten bunun yapılması gerekiyor.

Alıntı:“Hepimiz öleceğiz. Amaç sonsuza kadar yaşamak değil. Sonsuza kadar yaşayacak bir şey yaratmak.”

Böyle bir durumda tüm beklentileri, bireysel dertleri, parayı pulu, şanı şöhreti elinin tersiyle itip, sana gerçekten ihtiyacı olan ailenin yanında durmak dirayetli bir karardır. Gözüktüğünden zor bir karardır. Omurga ister. Doğru olandır. Umarım acılarına rağmen nefes alabilecek alanı bulabilirler bir aile olarak. En kısa zamanda da, o acılı nefesleri sanatlarıyla hafifletebilirler.

Snyder çiftinin başı sağ olsun.
Sic Parvis Magna
Ara
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son çıkan trailer hakikaten çok güzel. Çizgi romanlardan fırlama gibi duran birçok sahne var. Umarız güzel bir film olurda Marvel hegemonyasını biraz olsun delebilir.
76561198032000419.png
Ara
Film geçtiğimiz hafta çıkmış, ilk mesajdaki kırık görseli güncelledim, izleyenlerden yorumları alalım.
Açıkçası fazla beğenmediğim bir film. hayal kırıklığı yarattı bende. beklediğimi bulamadım. Sahnelerdeki kopukluklar göze çok batıyor.
Ara
Bir öncekinden iyi fakat genede çok iyi değil. Eğlencelik film boş vakitte gidilir. Ama arkadaşın dediği gibi çok kopukluklar var.
Ara
Enteresan bir film olmuş, filmde hikaye devam edecek gibi bir intiba var ancak karakterlerin ayrılmasıyla ikinci film gelmeyecek gibi gözüküyor. Benim tahminim 2. filmde Darkseid'i getireceklerdi, ancak Marvel'in Avengers'indeki Thanos ile çok benzer olacağı için iptal etmek zorunda kaldılar - keza Thanos çizgi romanlarda Darkseid'ten "esinlenilerek" oluşturulmuş bir karakter. Çizgi romanlarda birbirine çok benzeyen 2 kötü karakter belki çok göze batmayabilir ancak bu tarz seri şeklindeki sinema filmleri kaldırmaz.

Filmin kendisine dair yorumum, kötü karakteri beğendim. Bazı çok basitleştirilen ve izleyicinin gözüne sokulan hikaye anlatımı mevcuttu (Wonderwoman'ın liderlik korkusunu aşması), Flash biraz daha "izleyiciden biri" olarak düşünülmüş ancak espriler yerinde. Kahramanlar arasında en "alakasız" duran maalesef Cyborg.

Son olarak Snyder Cut denen 3 saatlik bir versiyonu varmış.
Whedon cut vs Snyder's cut

Bayağıdır bu filmin arkasında dönen dramayı takip ediyordum. Öğrendiğim kadarıyla Snyder Man of Steel filmini çektikten sonra Marvel'in o sıralardaki yükselişine karşı Man of steel 2 yerine WarnerBros DCEU talep etmiş bu yüzden Wonder Woman, Batman ve Superman'in kısa bir filme tıkıştırıldığı BvS garabeti ortaya çıkmış. Normalde film 3 saatlik bir şekilde çekilirken(Ultimate Cut yayınlandı) stüdyo 30 saniye 2 dk gibi kisa süreli onlarca yeri keserek filmden 35 dakika düşürmüş zaten o kadar kahramanın sıkıştırıldığı ipin ucundaki bir filmken birde bir sürü subplot kesilip atılınca film theatrical cut olarak çöp çıktı.

Sinemada istedikleri başarıyı elde edemeyince de tutuşan studio executiveleri Zack Snyder'in orjinal planını (MoS,Bvs, JL-1, Jl-2 ve JL3) iptal ediyor. Önce iki part olan JL bire düşürülüyor sonrada Whedon daha Snyder baştayken sete gelip fiilen devralıyor filmi. Normalde BvS nightmare kısmıyla başlayan hikaye arkı ilk partın sonunda Darkseid'in ortaya çıkmasıyla devam edecek ikinci filmde o zaman dilimini yaşayacağız üçüncü filmde ise flashpoint ile her şey yerli yerine oturacak idi. Bu fikirlerin hepsi kesilip çıkarıldı. Snyderin çekip bitirdiği filmin %60 tekrar çekildi aynı sahnenin içerisinde farklı çekimlerin kullanıldığı bir çok yer var bu yüzden. Flash'ın comic relief olması Wonder Woman'ın memelerine düşmesi Aquamanın sucu adam olup çıkması hep Whedon'ın eklediği şeyler.
vb vb böyle devam ediyor

Tabi Josstice League bu yüzden sinemalarda çakılıyor çok kötü bir film ortaya çıkıyor. Bundan sonra fanlar snyder cut'ın studyü cgı'inin halledilip sinemalara gelmesini talep eden meşhur releasethesyndercut haştag'ı ortaya çıkıyor. Tabi WB bunun asla gerçekleşmeyeceğini söylüyor hatta gazetecileri youtuberlar'ı fonlayıp syndercut gömdürüyorlar. Yani sonuçta Snyder cut yayınlansa ve Whedon cuttan daha fazla gelir elde etse bu sefer ayda 100 binlerce dolar maaş alıp keyifleri yerinde stüdyoyu yöneten adamlar koltuklarından olacak izin vermiyorlar ta ki WB'nin Overlordu A%T HBO Max için snyder cut fonlayana kadar .d

extra: Snyder'in çektiği üç buçuk saatlik filmin sadece 40 dakikalık kısmı mı ne var orjinal theatrical cut'da yani geri kalanın hepsi milyonlar harcanarak tekrar çekildi
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
WB kendi tüketicilerine o kadar bilenmiş ki animasyonlarına koyup dalga geçmişler.
On binlerce yüz binlerce dolar maaş alan adamların profesyonel olmasını beklersin ama sonuç bu...
Bu arada last jedi canondan çıkarılacak büyük ihtimalle puhaha

Oyun medyasına benzer bir şekilde bu tarafında iki yüzlü ve parayı verene biat etmesi lul
Bazıları dc fanlarına hakaret edecek kadar ileriye gidiyor özgüvenlerini seveyim .d

exstra:
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Ne kadar derine kazarsan corporate drama o kadarda büyüyor ahaha
Seneye çıkacak olan The Batman filminin ana fikri taa 2012'de Geoff Johnson tarafından ortaya atılmış. Batman'ın gençliğini anlatan bir hikaye. Ama sonraki sene Snyder-Nolan Man of Steel'i çıkarıp sonra BvS yeşil ışık alınca DC sinematik universe'i yönlendiremeceğini anlayan Geoff ta o zamandan bilenmiş. WB içindeki nüfuzunu bolca kullanmış bu sinematik evrenin başarısız olması için. Mesela kendisi cyborg karakterinin hayranı doom patrol'a gelince çok sevinmiş felan övmüş ama 2017 justice league'de Joss Whedon'u başa getirip cyborg karakterinin tüm sahnelerini kestirende kendisi. Yani kendi yapmadığı filmin batması için uğramış sırf sinematik evren ona kalsın diye. Ben Affleck yıllar önce kendi batman filmini yapacakken script hazırlıyor veriyor ama baştakiler biz böyle istemiyoruz şöyle batman olmadı diyip karışınca film iptal oluyor. Yani Ben Affleck'i resimden çıkararak The Batman'ın yolu açılmış oluyor. Orjinal Justice league'de deathstroke lex luthor'u hapisten kaçırıyor bir ittifak kuruyorlar Affleck'in filminde ana konu bu olacaktı muhtemelen. Gerçi şu an The Batman filmini başkası yapıyor ama ana fikir oradan.

Bunun dışında WB executiveleri de tonla para kaldıramadıkları için snyder'a karşı kızgınlar ama hemen harekete geçemiyorlar. Man of Steel'de nolan olduğu için dokunamıyorlar filme ama iş BvS'ye gelince theathrical cut'dan kesilen 30-35 dakikanın içerisinde aşağıdaki steppenwolf görüntüsü de var.

Bunun dışında Suicide squad hemen BvS sonrası geliyor zaman olarak. Birçok batman sahnesi kesilmiş veya kısaltılmış. Hatta konuştuğu yerler filmden çıkarılmış. Filmde enchantress'in minyonları olan insanlar yerine parademonlar olacakmış aynı zamanda bu büyücü karakter Steppenwolf tarafından zihin kontrolü altında olacakmış. Mahvolan şehirden kaçırılan insanlar parademonlara dönüştürülüp Justice League'deki büyük sürüyü oluşturacakmış. Ama bunların tamamı ve daha fazlası stüdyo tarafından iptal edilmiş.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
ZSJL Türkiyede Amazon Prime üzerinden izlenebilecek

Siyah-beyaz trailer geldi. Bazı imax salonlarında böyle gösterilmesi düşünülüyor.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
18 martta çıkıyor

b6ngtr0cw9e61.jpg?width=640&crop=smart&a...2093806a48

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.