Film: The Hunger Games (2012)
Görsel

Açlık Oyunları (orijinal adıyla The Hunger Games) Suzanne Collins'in aynı adlı romanından uyarlanan Gary Ross'un yönettiği bilim kurgu, aksiyon, dram tarzındaki film. Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth ve Woody Harrelson'nın yer aldığı film, 23 Mart 2012'de gösterime girmiştir. Lionsgate, henüz Açlık Oyunları filminin çekimleri devam ederken serinin ikinci kitabı Ateşi Yakalamak'ın da film uyarlamasını yapacağını ve bu filmin 22 Kasım 2013'te gösterime gireceğini açıklamıştır.

Filmin oyuncularından Woody Harrelson MTV Movie Night'a verdiği bir röportajda film serisinin romanların aksine dört filmden oluşacağını, kitap serisinin üçüncü ve son kitabı olan Alaycı Kuş'un iki film olarak uyarlanacağını söylemiştir. Ateşi Yakalamak filmiyle elde edilen gişe başarısını 2014 yılında vizyona giren devam filmi Alaycı Kuş Bölüm 1 ve ardından Alaycı Kuş Bölüm 2 takip etmektedir ve seri toplamda 4 filmden oluşmaktadır.

8P6GAd.jpg

Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içinde Panem ulusu yaşamaktadır. Capitol'ün etrafında bir hat boyunca sıralanmış 12 bölge bulunmaktadır. Capitol yönetimi şiddetli ve acımasızdır. Bölgeler, her yıl yapılan Açlık Oyunları'na katılmak zorundadır. Her bölge yarışma için yaşları 12 ila 18 arasında değişen birer erkek ve kız çocuğu göndermek durumundadır. Açlık Oyunları televizyondan canlı olarak yayınlanan ve ölümüne bir kavgadır.

16 yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve kendinden daha küçük kız kardeşi ile yaşamaktadır. Oyunlarda kız kardeşinin yerine gönüllü olarak Açlık Oyunları'na katılır. Kız kardeşi için hayatta kalma mücadelesi verecektir. Ancak bu mücadeleyi kazanırsa hayatta kalma seçeneği olacaktır.

Görsel

Bu konu üzerinden Açlık Oyunları serisi hakkında paylaşımlar yapabilir ya da aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Justicar'ın favori serisi diye biliyorum.
@Duman Filmler hikaye. Kitapları baya iyi bir seri. Çok çok iyi.
Ara
Mıntıkaları teker teker anlatacakmısın peki sen oraya gel :) @Justicar
Ara
(06-01-2017, 20:52)PashaZade : Mıntıkaları teker teker anlatacakmısın peki sen oraya gel :) @Justicar

Gerekirse neden olmasın.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ilk bolumunu izlemistim, idare eder
Ara
Serinin büyük fanıyken elde ettiğim birkaç güzel görsel. Serinin ilk ve ikinci filminin zamanlarında tam anlamıyla çılgınıydım diyebilirim. Lise zamanlarında sınıfta benim yüzümden seriye sinemaya gitmeyen kalmamıştır :D Blu-rayini, soundtrack albümünü, piyasadaki tüm kitaplarını, alaycı kuş defterini, anahtarlığını, iğnesini, kitap ayracına kadar vs. tamamını hem hayran olarak hem de destek için almıştım ve pişman değilim :D Açlık Oyunları serisinin başka bir fanını forumda görmek güzel @Justicar

Ayrıca serinin parodisi "Açlıktan Ölme Oyunları" var, eğer ilgileniyorsanız kesinlikle izlemelisiniz. IMDB puanına ya da eleştirilere aldırış etmeden izleyin, ilk 15dk'sı hariç filmin tamamında gülmekten yarılacaksınız, bir parodide böylesine tutmuş bir seriden ancak bu kadar ağır eleştiri olmadan kaliteli espriler ve film çıkartılabilirdi. Bu parodiyle ilgili de bir konu açayım mı diye tereddütte kaldım ama buradan belirtmekte fayda var.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Duman kimin favori serisi olduğuna emin misin? Bu arada ilk spoiler daki resimler çok iyi.
Ara
Çerezlik bir seri. Uyarlandığı kaynak da çok sağlam olmayınca ortaya iyi bir şey çıkmıyor mecburen.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.